Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Külföldi munkát keresek...

Külföldi munkát keresek nyárra. Milyen oldalakon érdemes körülnéznem? 19F

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, nyáron egy-két hónapot szeretnék dolgozni külföldön. Angolul nagyon jól beszélek, németül annyira nem, bár van abból is nyelvvizsgám.

Tapasztalatom nincs túl sok, eddig főleg alkalmi diákmunkákat végeztem.

Szívesen végeznék kb. bármilyen munkát. A legfontosabb, hogy legyen szálláslehetőség. Ja és ne kelljen 1000 euró ahhoz, hogy egyáltalán elkezdhessem...

Melyik weboldalakat ajánlanátok nekem? Milyen munkakör lehet a legmegfelelőbb?



2017. máj. 31. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt mondod, hogy tudsz angolul. Akkor adnék egy tanácsot (vagy elfogadod vagy nem)

Itt kint Angliában mindig van munkalehetőség (most is van felvétel) lidl-be, mekibe, Burger king-be, vagy pár étterembe. Jó angol tudással, csak bemész, és megkérdezed, hogy kell-e ember. Meki konkrétan nem is hirdeti, de helyben mindig adnak felvételi papírt ha valaki munkára jelentkezik.

Én a helyedben kijönnék 1 hétre, és így keresnék melót. Jó angol tudással menni fog. Kint rengeteg munkaközvetítő iroda van, oda is érdemes bemenni.

Én munkába menet szoktam látni olyan munkalehetőségeket amiket csak az ablakba kitett hirdetéssel ajánlják. Pl: most a kis coop-ba keresnek eladót Meg a helyi lidl-be is keresnek eladókat.. Szóval gyere is és így keress. Az angol munkaközvetítők nem fognak átverni.

2017. máj. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1-es, az oké, hogy állás van, de honnan, hogyan lesz szállása? Úgy tudom, szállást sem olyan egyszerű szerezni - ráadásul ahogy kivettem a kérdező szavaiból, nem igazán van rá pénze...


" A legfontosabb, hogy legyen szálláslehetőség. Ja és ne kelljen 1000 euró ahhoz, hogy egyáltalán elkezdhessem... "

2017. máj. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Ingyen még úgysem fog tudni kijönni dolgozni ha otthon magyar közvetítőn keresztül keres állást. Külföldi munkához bizony pénz kell. De nem mindegy hogyan vág neki. Vagy kijön és maga keres munkát, és ahogy írtam, akad bőven. Vagy reménykedik, hogy a magyar cég nem vágta át sok pénzzel..

De mint írtam jöjjön ki 1 hétre. 1 hétre tud nézni elfogadható árért kis moteleket, vagy rövid távú szobákat. Ha kap melót akkor már helyben talál szobát akár heti 60-80 fontért. A szállás nem olcsó. Vagy belekalkulálja, hogy legyen kezdőtőkéje vagy nem dolgozik külföldön. Ha magyar céggel próbálkozik, ők is előre kérik a szállásra a pénzt.

2017. máj. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még valamit. Akárhogy talál munkát, azt is bele kell kalkulálnia, hogy az első fizetését csak ledolgozott 2 hét után kapja. Vagyis 2 hétig nem kap pénzt. Ha viszont egyből felveszi a cég (nem ügynökségen keresztül dolgozik) akkor csak 1 hónappal később kap fizetést.. Akárcsak otthon.
2017. máj. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyáron pár hónapos munkát nagyon sok helyen kapsz idegenforgalomban, vendéglátásban, ahol pont a nyár a csúcsszezon. Szállodában sokszor eleve szállást is adnak.
2017. máj. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha csak egy hónapra akarsz kijönni készülj fel rá, hogy többet fogsz költeni mint amennyit keresel. Két hónapnál esélyes, hogy keresel is valamit.

A neked járó miniál bér 5,6 per óra.

[link]

A legtöbb könnyen megszerezhető munka részmunka idő, szóval lehet szerzel melót gyorsan de csak heti 16 -24 órát biztosít. Ügynökséggel szintén ez a helyzet.

Ha szállást keresel és nem hostelben alszol akkor is kell deposit.

2017. jún. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Esetleg bébiszitterkedés? Au-pair vagy ilyesmi :)
2017. jún. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!