Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kell édesanyámtól valami...

Kell édesanyámtól valami felhatalmazás, hogy a testvérével, repülővel kiutazhassak Hollandiába? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok!Nemsokára ki fogok utazni Hollandiába, 1 hétre nyaralni, azonban nem a szüleimmel, hanem édesanyám bátyjával.Az lenne a kérdésem, hogy anyumnak kell valami papírt írnia, vagy valamit csinálnia, hogy a reptéren ne kössenek belénk?(13 éves vagyok, szóval egyedül még nem utazhatok, ezért is írtam ki a kérdést) Vagy nem kell semmi? Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat, és remélem, hogy értitek a kérdést, mivel a fogalmazásnem az erősségem:)

2017. jún. 23. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mem árt ha van, de valószínűleg nem fogják kérni. Nincs egyértelmű szabályozás erre.
2017. jún. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
És mindkét szülő írja alá!
2017. jún. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!Csak édesanyám a gyámom, édesapám meghalt.
2017. jún. 23. 12:00
 4/9 anonim ***** válasza:

Valóban úgy van, hogy valószínűleg nem fogják kérni, de van erre útmutatás a rendőrségi oldalon:

[link]


Már csak azért is célszerű szülői beleegyezést írni, hogy elkerüljék a gyanút: nem megszöktetni akarja, stb.

2017. jún. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Megszöktetni az EU-n belül ?
2017. jún. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm!
2017. jún. 24. 09:40
 7/9 anonim ***** válasza:

5-ös, kötözködni jöttél? :-(

Gondolom FIGYELMESEN elolvastad, hogy 13 éves a kérdező, tehát akár Magyarországon belül is, ha szülő engedélye, tudta nélkül távozik valahová (ezt hívják úgy, hogy szökés), rendőrséggel köröztetheti és visszahozathatja a szülői házba a szülő.

Gondolom, erről még soha nem hallottál, mert nincs gyereked.

Meg nyilván leánykereskedelemről sem hallottál...


Europa.eu oldalról:

"Repülőút esetén mindenképpen tudakozódjon a légitársaságnál, mert sok légiutas-szállító megköveteli a kiskorúak utazásához való szülői hozzájárulást igazoló dokumentumot, és saját űrlapot rendszeresített erre a célra."

2017. jún. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. jún. 24. 12:53
 9/9 A kérdező kommentje:

Leírom, hogy hogyan volt, hátha tudok vele valakinek segíteni.

Egy internetről letölthető meghatalmazást kitöltött anyukám, két tanú előtt.Azt magammal vittem, értelemszerűen.

A reptéren a kutya se foglalkozott vele, nem kérték,

semmi sem volt.(WizzAir)

Szóval, ahogy az 1-es is írta, nem kell, de azért jó, ha van :)

2017. júl. 13. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!