Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen szakmával mentél ki...

Milyen szakmával mentél ki külföldre?

Figyelt kérdés
Érdeklődnék hogy ,milyen szakmával sikerült kint elhelyezkedned, mennyi a fizetésed ( persze ha publikus ) , hogy lehet ott megélni a MO - hoz képest, meg e bántad , stb
2017. aug. 14. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Cnc esztergályos,2000-2500€. Hogy lehet megélni? Jól. Minden hónapban tudok félre tenni,nem kell nélkülözni,nem vágok eret, hogyha jön egy váratlan kiadás,mert zsebből kifizetem. Meg-e bántad helyett megbántad-e, de nem, nem bántam meg.
2017. aug. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mérnökinfós, 7500 chf/hó., és ezerszer jobban, mint otthon.


Párom ápolónő, 5000 chf.

2017. aug. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez nem "utazás". Megbántad-e.
2017. aug. 15. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

EU támogatásokkal foglalkozó jogász, plusz egy marketinges diploma.

Marketingesként a legutolsó fizetésem magánszférában nettó 2600 euró volt, most közigazgatásban szerződésesként nettó 2800 plusz cafeteria, plusz évi 600 euro jutalom.

Ki lehet belőle jönni, de azért megnézzük mire költünk (a férjem informatikus, szintèn közigben nettó 3100- at kap) mert a megélhetés jóval több, mint otthon.

Viszont azért jut belőle egy 120 nm-es kertes ház bérlèsére, 2 autó fenntartására, takarítónőre, babysitterre aki az ovi után vigyàz a gyerekre míg haza nem érünk a munkából, utazásokra.

Valamennyit félre is tudunk tenni, igaz most 1 év alatt 2 autónk adta be a kulcsot, viszont hitel nélkül le tudtuk cserélni mindkettőt. Ezzel picit ugyan lenullázódtunk, de legalább nincs hitel a nyakunkon. (Igaz nem vadiúj egyik sem, hasznàlt kocsik, de azért abból a jobbik fajták, kevés futott km-rel).

Mondjuk ezt Magyarországon nem tudtuk volna megtenni.

2017. aug. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Érettségi + 4 nyelv (ebből 3 folyékony) + pár év munkatapasztalat a területen Magyarországon. Projekmenedzser vagyok egy multinál, jelenleg nettó 3500 eurót keresek havonta. A lakásárak borzasztó drágák jelenleg Írországban, de még így is kényelmesen megélek - megtakarítással, utazással, szórakozással mindennel együtt. Imádok itt élni, nem bántam meg, nem is tervezek innen elköltözni.
2017. aug. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!