Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » EU-s egészségbiztosítási...

EU-s egészségbiztosítási kártyát megéri kiváltani?

Figyelt kérdés

A neten mindenhol azt írják, hogy ennek birtokában, ha valami betegség elkap a nyaralás alatt, az EU területén belül megkapod azt az ellátást, amit az adott ország lakói is megkapnak. Kollégáim meg kórusban vágták rá, hogy attól még az ellátásért fizeti kell.


Melyik az igaz?


2017. aug. 16. 10:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
az elobbi lehet az igaz. megeri szerintem kivaltani, mert kb. 1 perc alatt megvan es ingyen adjak.
2017. aug. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A kollégáid nagyon el vannak tájolva. Alap- és sürgősségi ellátást ingyen kapsz (mellesleg maga a kártya is ingyenes) az adott ország szabályai szerint. Engem ért baleset EU-s országban, mentővel vittek kórházba, ahol még 3 napot voltam, ott egy forintot nem kellett fizetnem, később küldtek egy számlát ami kizárólag a kórházi napidíjat tartalmazta, ugyanis ez nem az alapellátás része az adott országban.
2017. aug. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem Írországban láttak el arra a kártyára, teljesen ingyen. 2 napot voltam kórházban.
2017. aug. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség, hogy nem jó semmire. Ha EU-n belül bármi gond van, akkor nem kell a biztosítóddal szórakozni és harcolni, hanem a kártya alapján ellátnak.
2017. aug. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg ingyen van, és ha van még legalább egy hónapod az utazásig, akkor levélben is megrendelheted és kiküldik.
2017. aug. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
48%
2017. aug. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%

Arra nagyon figyelj az életben, hogy több ember többféle dolgot mond és közülük neked kell kihámoznod az igazságot. Hasonlítsd össze a kollégáid utazási tapasztalatát és vedd figyelembe, hogy itt is mindenféle ember ad választ. Igen, lesznek köztük vérprofi utazók és biztosítási ügynököük is.

Ahogyan én tapasztaltam, az EU kártya teljesen korrekt ellátásra jogosít fel, tehát az indokolt és sürgős ellátásokat meg fogod kapni. Ahogyan az már elhangzott tényleg ingyenes, és ügyfélkapun keresztül néhány kattintás a kiváltása.

Ha a fentieket megértetted, biztosítás helyett inkább egy finom kajára vagy egy extra kirándulásra költsd azt a pénzt.

2017. aug. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Csak ez a lényeg:

" Miután az egyes országok egészségügyi rendszere más és más, ezért előfordulhat, hogy azok a szolgáltatások, amelyekért hazájában nem számolnak fel pénzt, egy másik országban nem ingyenesek."

2017. aug. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszi nektek a válaszokat! Szeptemberben utazom, és ma megyek csináltatni a kártyát.


Zöld kéz ment minden válaszolónak! :)

2017. aug. 16. 14:51
 10/18 anonim ***** válasza:
Hollandiában nem fogadták el mert azt sem tudták hogy mi ez és nem akarták elhinni hogy Magyarország uniós tag. Szóval fizetni kellett. Ismerőséknek meg Máltán nem fogadták el.
2017. aug. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!