Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Couchsurfing-nél a szállásadón...

Couchsurfing-nél a szállásadónak illik valamilyen ajándékot vinni?

Figyelt kérdés
Most fogok életemben először kanapészörfölni, de nem igazán tudom az íratlan szabályait a dolognak. Illik valamilyen kis ajándékot vinni a szállásadónak, mi az amire még oda kell figyelni?

2017. szept. 12. 13:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig szoktam vinni valami apróságot, szerintem kedves gesztus. Valamilyen édességet, fűszert vagy tipikusan olyan dolgot szoktam, amit csak itt lehet kapni.
2017. szept. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 D. Brasco ***** válasza:
100%
Ha gondolod vigyél de nem kötelező!
2017. szept. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi szoktunk fogadni embereket. Elotte kitakarítjuk a szobát, vacsorával várjuk az embereket. Reggelire ehetik a mi kenyerunket és mogyorókrémet/vajat/nutellát/lekvárt, tejet, kávét, stb... Tévét nézhetik, van Netflix. Aki szeretné és ha ráérunk, akkor korbevezetjuk a városban. Itthon használhatják a furdoszobát, tusfurdot. Azért elég jól esik, ha a másik oldal is gondol ránk és hoz valami apróságot. Egy német sráctol német sort kaptunk, az argentin lányoktól csokit, a svéd srác meg meghívott kajálni minket.

Én nem várok el sok dolgot a vendégetol. Igazából 2 szabály van, az egyik, hogy cipovel nem megyunk be a lakásba, a másik, hogy a wc tetejét hajtsák le, mert nem szeretném ha a macska beleugrana.

2017. szept. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mivel nem lesz feladott poggyászom így sajnos kaját meg piát nem igazán tudok vinni, legfeljebb valami tárgyat. De majd gondolkozom...
2017. szept. 13. 09:19
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Sose utazom feladott poggyásszal, mindig a reptéren veszek valamit. Egyébként nem kötelező, de jólesik. Én is rengeteg embert fogadtam, legtöbben hoztak valami apróságot - és nem tárgyat szerencsére, valami random porfogónak biztosan nem örülnék és kétlem, hogy mások igen.

Első voltam.

2017. szept. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom a reptéren mi olyat tudnék venni, ami máshol nincs... Sosem néztem még szét a duty free-ben.
2017. szept. 13. 12:44
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szamos marcipán, fűszerpaprika, Sauska borok például mindig sikert arattak a hostjaimnál :)
2017. szept. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Oké köszi a tippet, nézek majd valamit. Remélem ezek nem olyan drágák, mert az úti költségvetésem elég szűkös :S
2017. szept. 13. 15:04
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem emlékszem pontos árakra sajnos, de pl. csokit, marcipánt vagy fűszerpaprikát átvihetsz az ellenőrzésen, nem kell a reptéren megvenni. Mindenesetre nem muszáj semmi nagy dolgot vinned, itt egyedül a gesztus számít. Szerintem amúgy az egyik legjobb dolog, amit tehetsz, hogy egyik nap (ha több napig szállásolnak) bevásárolsz a helyi szupermarketben pár dolgot és főzöl nekik valami finom magyar vacsorát - eddig még nem volt olyan hostom, aki ne értékelte volna ill. én is mindig örültem az olyan vendégeknek, akik valami finomságot összedobtak nekem. Persze ez csak akkor érvényes, ha tudsz főzni :)
2017. szept. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hát sajna nem vagyok egy konyhatündér :D még a saját konyhámban csak-csak elboldogulok, de más konyháját inkább nem gyújtanám fel. Amilyen a formám nekem tuti összejönne :D max meghívom majd kajálni vhova.

én is arra gondoltam, hogy megpróbálkozok itthon venni valamit, és ha kidobatják a reptéren max nézek valamit a duty free-ben.

2017. szept. 13. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!