Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha külföldi nyaraláskor...

Ha külföldi nyaraláskor elnyeli az ATM a bankkártyát, akkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy érdemes két kártyával és készpénzzel utazni, de azért mégis.

Azon kívül, hogy bejelentem a bankomnak.


Valakivel történt már hasonló?



2017. szept. 16. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Koldulsz annyit, amennyivel eljutsz a legközelebbi nagykövetségig... (barátnőmék adtak egy ilyen srácnak pénzt Olaszországban).

Egyébként a Gránit banknál van olyan, hogy bárhová a világon juttatnak el neked pénzt a számládról, ez 50 000 forintba kerül.

2017. szept. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként a Gránit banknál van olyan, hogy bárhová a világon juttatnak el neked pénzt a számládról, ez 50 000 forintba kerül."


Western Union ennel joval olcsobb, gondolom nagyvarosban lesz a kerdezo.

2017. szept. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A Western Union kb. mennyibe kerül és milyen gyors?

Saját számlámról tudok magamnak pénzt küldeni?


Igen, nagyvárosról lenne szó.

2017. szept. 16. 18:56
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan itthon nyelte el, de annyit tettem, hogy bementem az adott bankba, elmondtam, hol, mikor es mi tortent, ok pedig megmondtak, hogy mikor uritik az automatat, es hol fogom majd tudni atvenni es mikor persze. Szerintem, hogyha elmondod a szitut, es radobsz egy pici olyat hogy "jaj, holnaputan van hazafele jegyunk, addig ket gyereket kell etetnem blablabla", akkor fognak intezkedni. Csak meggyozonek kell lenni mint minden esetben :).
2017. szept. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

18:54

Westernunionnal készpénzt tudsz küldeni. Na most ha épp nincs készpénzed, mert az ATM elnyelte a kártyádat, eléggé kevéssé életszerű, illetve nehéz odamenni egy western fiókhoz, hogy Te, aki ott állsz az alkalmazott előtt, Te kívánsz készpénz nélkül saját önnön magadnak készpénzt küldeni, hogy azt aztán ott helyben azon nyomban Te fel is vedd.

Te nooooooooooooormális vagy? De tényleg!

2017. okt. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem nyelte el (nem nyaralaskor) az automata a kartyamat. Igazabol nem is az automata nyelte el, hanem ilyen benan volt kialakitva a kepernyo meg a billentyuk es volt egy kis res az illesztesnel, ahova pont befert egy kartya en voltam olyan "ugyes" hogy oda beeejtettem...a bank mar zarva volt de volt meg bent valaki, valami munkas. MOndtam neki, hogy mizu de neki nem volt hozzaferese, mondta reggel menjek vissza. Reggel nyitasra ott voltam es mar a pultnal vart a neni a kartyammal. Ez nagyon regen volt, azota atalakitottak az automatakat. Ha zaras utan tortenik az eset, akkor reggel menj vissza nyitasra es visszakapod a kartyadat.


Ha nem bank epuletenel levo automata nyeli el, marmint olyan, ami peldaul uzletekben/benzinkutakon van kirakva egyeduli automata, azoknal nem tudsz hol reklamalni. Ilyenkor hivd fel a bankot, tiltasd le a kartyat, nehogy vki beprobalkozzon vele. Azert kerdezd meg a bankod, mert lehet hogy van olyan opcio, hitelkartyanal tudom hogy van, hogy utanad kuldenek egy uj kartyat...persze nem ingye :(

2017. nov. 28. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!