Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogy zajlik egy szállodai...

Hogy zajlik egy szállodai tartózkodás? Mikre kell figyelni?

Figyelt kérdés

Sosem voltam még külföldön, sem szállodában, ám végre megengedhetem magamnak és tavasszal szeretném kivinni a családot Toszkánába.

A nyelvtudásom gyenge, érettségiztem angolból, azóta itthon tanulom a nyelvet, de még szerintem kevés. El fogom tudni mutogatni a hotelben, hogy mit akarok?

Illetve hogy megy ott minden? Bejelentkezés? A fizetés majd a végén? Hogy van a takarítás? Kinek illik/ nem illik borravalót adni?

Minden érdekel :)

Köszönöm!


2017. okt. 8. 00:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Kb. annyit kell tudnod angolul, hogy Hi, I am Béla Rücskös from Hungary. I have a reservation here. Ez biztos menni fog.
2017. okt. 8. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A folyamat kb. a következőképpen zajlik. Ahogy az előző írja, megérkezéskor odamész a recepcióhoz, ahol a recepciós a neved alapján ki tudja keresni a foglalást, de még egyszerűbb, ha kinyomtatva viszed a foglalást megerősítő em-mailt.

Itt többnyire ki kell tölteni a bejelentőlapot, vagy elkéri az útleveleiteket és kiírja belőle az adatokat, majd visszaadja. Fizetni többnyire a végén kell, de lehet, hogy az elején elkéri a bankkártyádat, hogy zárolják rajta a szállásdíjat. Utána kaptok egy szobakulcsot, ami manapság többnyire egy kártya. Ebből általában annyit kaptok, ahányan vagytok, azaz kétágyas szobához kettőt. Ha kártya van, a szobában szokott lenni egy kártyaolvasó, aholva be kell tenni a kártyát, amikor a szobában vagytok, mert az kapcsolja be a villanyt. Azért van, hogy ne égjen feleslegesen. A kártyával töbnyire kaptok egy kis ismertetőt, vagy az a szobában van, a szálloda szolgáltatásairól, pl.hogy mikor hol van a reggeli. A reggeli a legtöbb helyen Svédasztalos, mindenki talál kedvére valót.

Amikor elmentek, akkor fogják megejteni a takarítást, pótolják a fürdőszobában elhasznált, szappant, sampont, stb. Van egy általános szokás: ha a törülközőt a földre vagy a zuhanytálcába dobod, akkor kicserélik. Ha a szárítón hagyon, akkor még hasnálni szeretnéd és nem cserélik. Erről lehet, hogy egy ismertetőt is találsz.

A végén megint odamész a reepcióhoz: "I would like to pay". Mire a recepciós megírja a számlát, megnézi volt-e fogyasztás a minibárból, fizetsz, kártyával egyszerűbb. Utána távoztok. Kijelentkezni többnyire délelőtt 10 óráig kell.

Ha a távozás napján még dolgotok van, később indul a repülő, vonat, akkor a csomagot ott lehet hagyni a csomagmegőrzőben kijelentkezés után is. Ugyanez áll az érkezés napjára is, ha előbb érkeztek, mint ahogy a szobát el lehet foglalni. De rugalmasak szoktak lenni: ha van szabad szoba, nem szokták megvárni a 14 órát.

Borravalót szerintem csak extra szolgáltatások után illik adni, a fentiek az alapszolgáltatás részei. Ennél többet sose vettem igénybe, nem láttam úgy, hogy bárhol is borravalót várnának.

2017. okt. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kedves kettes! Köszönöm! Ez aztán alapos volt! Ilyesmikre gondoltam. Köszi még egyszer!
2017. okt. 8. 09:32
 4/9 anonim ***** válasza:
És kérlek tanuld addig az angolt, így is elég rossz a magyarok megítélése, legalább egy check-int tudj elintézni, annyira megtanulni nulláról is csak pár hónap. Amúgy minden sima lesz, viszont ha Toszkána, akkor úgyis lesz lehetőségetek gyakorolni ezt, mert felteszem 3-5 különböző helyen lesz a szállásotok.
2017. okt. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azért nem tudnak eladni, nagyon sokat megértek angolul. Csak mindig félek, hogy kevés a tudásom. Pár hónapja egy kínai nő jött oda hozzám és angolul próbált megkérdezni valamit. De hogy őszinte legyek, egy büdös szót nem értettem. Csipogott, hadart, DURVA akcentusa volt és inkább hangzott kínáinak, mint angolnak 😁

Csak két helyre megyünk. Mármint két szállodába. Először Firenzébe, majd a tengerpart környékére, az még nincs elfoglalva.

2017. okt. 8. 13:52
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Inkább elmondom, mit ne tegyél:

- reggelinél elcsomagolni egy kis uzsonnát (sok helyen ki van írva mindenféle kelet európai nyelven, hogy a reggelit csak helyben fogyasztásra teszik ki, nem azért, hogy egész napra ellásd magad)

- nagy rumlit hagyni a szobában. Amúgy a szobákat minden nap takarítják, törölközőt akkor cserélnek, ha ledobod a földre, ahogy már írták. Ne hagyj pénzt a szobában az asztalon, mert azt a takarítónő borravalónak tekinti és elteszi

- Nyugat-Európában nem divat a borravaló, de tőlünk keletre szinte mindenért elvárják

- ne húzd le magad után az ágyneműt távozáskor

- ne pakold fel a törölközőt, stb., amit adnak


Az utazásik tanulj meg pár alapszót olaszul, és minél többet angolul.


Mindezeken túl családdal, főleg kisebb gyerekekkel jobb apartmanban lakni. Az egy komplett lakás, a szállodával ellentétben van konyha, a gyerekeknek könnyebb a teát, innivalót, egy kis uzsonnát, vacsorát stb. készíteni.

2017. okt. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

a tobbiek nagyon jokat irtak

ami meg nem hangzott el es amire remeljuk nem lesz szukseged, az a kovetkezo

ha barmi gondod van, akkor szolj a recepcion

legyen az egy koszos furdokad, egy leszakadt fuggony, egy dorbezolo vendeg a szomszed szobaban, egy nem mukodo hajszarito, akarmi


en sajnos az evek alatt nagyon sok mindenbe belefutottam, hajszarito kigyulladt, party a szomszed szobaban, egesz ejjel ugato kutya az alattunk levo szobaban, cigaretta fust szag a szobaban, stb, es akarmikor letelefonaltam a recepciora (vagy lementem szemelyesen ha kozel volt) mindig ok kertek elnezest es orvosoltak a problemat, hoztak uj hajszaritot, lenyugtattak a partyzokat, atraktak uj (illatosabb) szobaba, es amikor az ugato kutyaval nem tudtak mit csinalni (mert a vendeg elment, a szobaba nekik nincs joguk bemenni) akkor visszaadtak a szoba arat a kellemetlensegeinkert


szoval ha barmi gond van, ne legyel csendes szenvedo, nyugodtan nyisd ki a szad es kerj segitseget, hidd el mindent meg fognak tenni, hogy a kedvedben jarjanak


jo utat

2017. okt. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az olaszt már gyakorlom. A család tök hülyének néz miatta :)

De szerencsére nem vagyunk az a tipikus bunkó turista, aki ellop mindent, amit el lehet lopni, és nem törünk-zúzunk idegen helyen, mint egy rockbanda.

Szolid kis család a miénk, amolyan “bocs, hogy élek” mentalitással. Szóval tuti nem hozunk szégyent az országra.

Csak igyekszem minél több dolgot megtudni mindenről, hogy ne úgy nézzek mindenre, mint egy ma született retardált bárány :)

2017. okt. 9. 19:30
 9/9 Laylah ***** válasza:

Kb. mindent leírtak már előttem. Annyit tennék hozzá, hogy szállodája, vagy inkább embere válogatja, ki teszi zsebre az asztalon hagyott pénzt. Nálunk egyedül a japán turisták szobáiból van eltéve, mert azt tényleg direkt nekünk szokták hagyni (általában éjjeliszekrényen 1-1 érme, vagy az ágyra téve). Ezen kívül más, még ott maradó vendégek szobáiból mi nem veszünk el semmit, de attól még lehet máshol más a szokás. Ha meg voltak elégedve a szoba tisztaságával és a napi takarítás minőségével, szoktak hagyni pár érmét, 1-5 fontot általában, de volt már 10-20 is. :) Étteremben is szoktak adni borravalót, vacsora és/vagy ebéd alkalmával, tehát svédasztalos reggelinél nyilván nem. :) Ami még említésre méltó a borravaló ügyében, hogy a recepción ne hagyjatok kisebb összeget se, hogy osszák el maguk közt az ágazatok, mert az sosem kerül ki a recepcióról. Decemberben simán eltettek 2-300 fontot, amit a vendég úgy hagyott ott, hogy osszák szét az ottlétük alatt épp dolgozók közt (ezt is csak onnan tudom, hogy nekem mondta a vendég, hogy majd akar hagyni, hol adhatja le, hiába mondtam neki, hogy kérje ki a general managert...). Mindent összefoglalva akkor és annak hagyj borravalót, amikor meg vagy elégedve a szolgáltatással.

Becsekkolás: odamész a recepcióra, köszönsz, és mondod, hogy I would like to check in, és leteszed annak az útlevelét, akinek a nevére szól a foglalás. Onnantól megkeresik, melyik szobát fogjátok kapni, megkérdezik, hogy előre vagy távozáskor szeretnél-e fizetni, kp vagy kártya. A bejelentkező lapot van, hogy neked kell kitöltened, van, hogy kitöltik neked és csak alá kell írnod.

Takarítás minden nap van, vagy kora délelőtt (inkább reggel, 7-9 körül), vagy a délután folyamán, 2-3 körül esélyesebb. Ennek az az oka, hogy reggel nem nagyon van még üres takarítandó szoba, aztán a chech-out idő után pedig prioritást élveznek az üres szobák, hiszen annak kész kell lennie a következő vendég érkezésére, és aztán lehet folytatni a stayover szobákat. Szóval ha még 3-kor nincs kitakarítva a szoba, akkor se kell beszarni, ha nem tesztek ki Don't disturb kártyát, akkor menni fognak.

2017. okt. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!