Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Külföldi cseregyakorlat...

Külföldi cseregyakorlat inrovertált emberként. Mekkora hátrány ez? Tippek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azért írtam ki ezt a kérdést, mert nyáron egy hónapot külföldön fogok tölteni cseregyakorlat keretein belül és kissé tanácstalan vagyok egy kérdésben, mondhatni félek is. Európán belül jártam már erre-arra, de az nem ilyen hosszú idő volt és még gimis csoporttal mentem, nem egyedül.


Most viszont jóval messzebb utazom és az a problémám, hogy én egy eléggé introvertált ember vagyok. Nem szeretek bulizni, mondjuk ha olyan kedvem van szeretek beszélgetni, az egyetemen is jól kijövök a külföldiekkel, kedvelem a társaságukat. Viszont eddig ahány ilyenről hallottam, mind benne volt az ivás, bulizás a programba, ami engem abszolút nem érdekel és félnék is tőle. Ehelyett én szívesebben kirándulnék, ha épp az időmet nem a suliban töltöm ott, este is kimozdulnék, de inkább városnézésre.


Volt valaki ilyen helyzetben, hogy hasonló típusú volt a személyisége, de nem akarta a fél életét "a szobában tölteni", lemondani ilyen lehetőségekről? Előre is köszönöm a válaszokat! (Országot nem szeretnék írni, de a Távol-Keletre utazom ki)



#utazás #cseregyakorlat
2017. nov. 22. 21:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Beszélj a többiekkel már az elején. Kérdezd meg őket, kinek van kedve mászkáni, várost nézni, túrázni, tedd hozzá, hogy introvertált vagy, és inkább ezek meg a kávézóba beülés jönnek be, mint a bulizás.


Az emberek 40%-a introvertált, hidd el, nagy eséllyel lesznek ott is rajtad kívül, csak hát az introvertáltak pont olyanok, hogy nem fogják maguktól közölni, de ha valaki hasonszőrű nyit feléjük, azt örömmel fogadják. És ha azzal kezded a témát, hogy miket szeretsz (mászkálni, túrázni, várost nézni, múzeumozni, akármi) és csak utána mondod, hogy bulizni viszont nem, akkor az extrovertáltak se fognak unalmas arcnak nézni.

2017. nov. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!