Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Gyorsan angol tanulás?

Gyorsan angol tanulás?

Figyelt kérdés

Helló!

Anyukámék ki szeretnének költözni Cambridge-be, vagy annak a közelébe,és ugyen vinnének magukkal.


Most vagyok hatodikos (szóval 12 éves) , és augusztus/szeptember környékén mennénk.


Az angolom nem a legjobb. Kb 2,5 éve kezdtem rendesen angolt tanulni, járok angol szakkörre is.

Én vagyok a legjobb a csoportban, de úgy érzem, hogy ez kint (az iskolában) egyátalán nem lesz elég. Eddig 5 voltam majdnem mindenből, attól félek, hogy ez angliában nagyon leromlana.


Angol tanárhoz (külön) nem akarok járni, valahogyan ennyi idő alatt meg tudnák egy alap angol szintet tanulni?

Amivel elboldogulok a suliban?

És ha igen, hogy?



2018. jan. 1. 23:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én Angliában lakom most jelenleg 10-es vagyok de nekem úgy kellett 2 év mire megtanultam jól rendes beszélni, írni és megértetni. Holott ezelőtt én is tanultam angolul. De azt amit Magyarországon tanultam a felét el is felejtettem amikor elkezdtem a sulit. (De néhány dolog rám ragadt)


De szerintem menni fog neked. De ha nem akkor se add fel. Csak legyél magabiztos és ne félj megszólalni.

2018. jan. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


De majd szerintem fogsz kapni segítséget.

2018. jan. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nézzél angol nyelvű filmeket, jó sokat. Először angol felirattal, aztán anélkül. De elsősorban kint fogsz megtanulni, rád fog ragadni. Az osztályzat nem érdekes, ott különben is másképp megy a számonkérés.
2018. jan. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A magyarorszagi angoltanarok nem allnak a helyzet magaslatan, de ne aggodj emiatt. Az angolodat fejlesztheted, ha angol nyelvu tv-csatornan valami sorozatot keresel - vagy gyerekmusorokat. Nekem nagyon sokat segitett annakidejen a teletubbie, annak ellenere, hogy akkor mar en is 12 eves voltam, szoval elvileg kinottem mar belole. De az angolom nagyon sokat fejlodott, megtanultam egy csomo uj szot (amiket azelott meg csak nem is hallottam, vagy hallottam, de javitott a kiejtesemen, stb.). Aztan neztem sorozatokat, ezek is sokat segitettek.

Az iskolaban pedig ne felj, meg fogsz lepodni, mennyit segitenek a tanarok es a diakok is. Lehet, hogy elso evben kulon angolorad is lesz minden nap, de egeszen mas az iskolai legkor mint Magyarorszagon (sokkal jobb).

Szoval ne aggodj emiatt!

2018. jan. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Akkor nézek angol nyelvű sorozatokat

És rátaláltam a 4 hét alatt angolul mevű csatornára, az is sokat segít (igaz már a legtöbbjét tudom, de ismétlés/kiéjtéskorrigálás sosem árt)

Az még a nagy félelmem az, hogy az osztálytársaim kihasználják a hiányos nyelvtudásom, és angolul aláznak meg, miközben én egy mukkot se értek. :(

(Jó, nem. A káronomkodások nagy részét már innen-onnan ismerem)

2018. jan. 2. 01:03
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy aláznak meg, ott hozzá vannak szokva a külföldiekhez. Legyél barátságos, érdeklődő, és semmi okuk nem lesz, hogy kiközösítsenek.
2018. jan. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Akkor belevetem magam az angol csatornákba.

Meg a gyerekműsorokba, és reméljük akkor szerencsésen fog végződni ez a kiutazás

2018. jan. 2. 01:26
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Az még a nagy félelmem az, hogy az osztálytársaim kihasználják a hiányos nyelvtudásom, és angolul aláznak meg, miközben én egy mukkot se értek. :( "


NEM mo-ra mégy, ahol megszokott a másikakat megalázni! Ott nem tesznek ilyet, söt segítenek.


Emellett tényleg nézz sok angol filmet, de ne tanítósakat, hanem szórakoztató filmeket, amik tényleg a beszélt angolt használják, mert csak ezekkel szokod meg a normál beszédtempót és szövegértést. Az oktatófilmek erre nem alkalmasak

2018. jan. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
En hasonlo cipoben vagyok. 14 eves fiu vagyok. Mi mar kikoltoztunk (Torntoba) MOn hetedikes voltam , nivo angolban. Onnan is en voltam az egyik legjobb. Velem itt inkabb az a problema, hogy nem nagyon merek megszolalni (pedig az a otthon vegigpofaztam az angol orat :D ) sokat megertek es sok dolgot tudok , de meg nagyln sokat is kell tanulnom. kb fel eve elek itt. Eddig nem nagyon ragadt rám semmi. En is a sorozat/film nezest mondanam esetleg meg a konyv olvasast. En pl mangakat olvasok , tudom az csak kepregeny , de egy nal elolvasok minimum 2 öt. Nalam speciel sorozat nezessel az a baj,hogy nem akarom fel adni az anime nezest , angol szinkronnal meg nem vagyok hajlando nezni :D nezz angol youtube videokat , filmeket vagy olvass angol nyelvű konyveket, segiteni fog. Ami a legszarabb az egeszben az az akcentusuk. Mikor mondjak neha vissza kell kerdeznem , hogy mit is mondott. Aztan mikor valaszolok (mar ha tudok) ,magamban csak nezek,hogy atya ég! :D
2018. jan. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
De egyebkent a szuleid is segíthetnének, ha tudnak angolul.
2018. jan. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!