Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Autóbérlésnél honnan tudják,...

Akoos kérdése:

Autóbérlésnél honnan tudják, hogy ki vezeti az autót az elhozatal után?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert ha túl fiatal akar vezetni, annak többet kell fizetnie a kocsiért. De mi van, ha egy átlag életkorú hozza el a kocsit, de utána átadja a fiatalnak, így kicselezve a rendszert? Ez megoldható? Honnan tudnák meg, hogy valaki más vezet?

2018. jan. 18. 13:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
addig amíg nem okozol balesetet, nem tudják meg. viszont ha igen, akkor gubanc van, mert több szabàlyt is megszegtél.
2018. jan. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A szerzödésben benne van, hogy ki/kik béreli(k) az autót és csak ö(k) vezetheti(k).


Ha valami probléma lesz - baleset, közúti ellenörzés, stb -, és nem az vezeti, aki a sezrzödésben van, akkor a bérbeadó többletdíjat követelhet.

2018. jan. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ja, ha csak ennyi, akkor jó
2018. jan. 18. 14:46
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen jó, mert ha netán valaki más belétek megy - azaz nem kell, hogy ti legyetek a hibásak - és kiderül, hogy nem az engedélyezett személy vezetett, akkor a büntetés igen komoly összegeket - a bérleti díj sokszorosát - jelentheti!
2018. jan. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm
2018. jan. 18. 18:00
 6/11 anonim ***** válasza:
2018. jan. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
Annyi, hogy ha baleset van, akkor vállalja be hogy ő vezetett, aki a szerződésben szerepel.
2018. jan. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem, de köszi, hogy elküldted, én ezt nem láttam. Sokkal jobban megfogalmazta, mint én :)
2018. jan. 18. 22:27
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam, hogy átvállalja, vagy gyorsan helyet cserélünk a kocsiban xD
2018. jan. 18. 22:29
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

arról senki nem írt, hogy ez biztosítási csalásnak is számít.

ìgy baleset esetén a biztosító még egy pereskedést fog rátok róni.

Àtülni a volánnál meg eleve nehézkes, mert a rendör egy rakat kérdést fog feltenni, és bizony az esetek nagyszámában ez ki is derül, akkor viszont még a hatóságok félrevezetése is lesz.

2018. jan. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!