Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Meddig vagyok ki tiltva, ill....

TomyT300 kérdése:

Meddig vagyok ki tiltva, ill. ki lettem tiltva vagy ilyenkor mi jár?

Figyelt kérdés

Amerikában 22-napot tartózkodtam túl. Azóta eltelt 1 év. Mikor mehetek vissza és milyen papírokkal mehetnék vissza?


Köszönöm a válaszokat!


2018. jan. 18. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Abban egészen biztos vagyok, hogy amíg az igekötős igék használatát el nem sajátítod az anyanyelveden, vissza nem engednek!
2018. jan. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Minimum 5 évig nem mehetsz vissza.
2018. jan. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

The Three Year Bar:

Persons who remain in the U.S. after their authorized stay has expired for more than 180 days but less than one year, and who leave the U.S. prior to the institution of removal proceedings, are barred from reentering the US for three years from their date of departure.


The Ten Year Bar:

Persons who remain in the U.S. after their authorized stay has expired for more than one year, and who leave the U.S. prior to the institution of removal proceedings, are barred from reentering the U.S. for ten years from their date of departure.


Rad az elso vonatkozik, vagyis minimum 3 evig ne is probalkozz ujra. Utana mar csak kovetsegen vizumkerelemmel tudsz jonni... ha megadjak :( ESTA-ra tulmaradas vetsege miatt nem leszel tobbet jogosult:


If you entered the United States on the Visa Waiver Program (<- ez az ESTA) and stayed longer than the admission period granted by CBP at your time of arrival, you are no longer eligible for the Visa Waiver Program. You will require a non-immigrant visa for entry in the future.

2018. jan. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszon!
2018. jan. 19. 12:42
 5/5 A kérdező kommentje:

Azok a személyek, akik az engedélyezett tartózkodásuk után az Egyesült Államokban tartózkodtak, több mint 180 napig, de kevesebb mint egy év..


-Az engedélyezett tartózkodást csak 22 nappal haladtam meg, és nem 180 nappal. Úgy értelmezem hogy ez csak azokra vonatkozik akik 180 nap és 1 év közti túltartózkodást követtek el. Összesen 112 napot tartózkodtam Amerikában amiből 22 nap túltartózkodás. Nem haladtam meg összesen se, se túl tartózkodva sem.

2018. jan. 19. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!