Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szerintetek is Magyarország...

Szerintetek is Magyarország egy unalmas ország turisztikai szempontból?

Figyelt kérdés

Szerencsés anyagi helyzetemnek köszönhetően megengedhetem magamnak, hogy évente több alkalommal utazhassak külföldre, így sok országban jártam már és sok érdekességet láttam. Kedvenc kontinensem Ázsia.


Amikor hazajövök, mindig elkap a sivárság érzete. Számomra Magyarország unalmas ország, nincs olyan turisztikai attrakció, ami lázba hozna. Mindig rosszul érzem magam Magyarországon, s amikor hazajövök, másnap máris mehetnékem van :D


Ti is így vagytok ezzel?



2018. jan. 25. 14:58
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nincs így. Ha időd megengedi mondjuk ilyen egy napos kirándulásként fedezz fel Magyarországon olyan környékeket ahol még nem voltál.


Ha írsz környéket ahol még nem voltál, akár tudunk segíteni látnivalókat vagy szép településeket összeszedni...

2018. jan. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
73%

Nem kell hazajönni szenvedni. Mindenki jobban jár.

Amiket pl. a Hazahúzó című műsorfolyamban mutogatnak, vagy a régebbi 1100 év Európa közepén, illetve a Nekem ne lenne hazám sorozatban látható dolgokat mind láttam már testközelből, s nagyon nagy élmény volt.

Sok országban jártam, s szép, érdekes helyek voltak. De itthon is szok szépséget lel az, aki keres.

2018. jan. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
63%

Emlékszem egy ilyen unalmas estére. Budapesten ültem a buszon (rendes BKV-járat), mentünk át Budára.

Az utasok közt volt egy japán csoport. Visongtak a gyönyörüségtől. Mutogatták egymásnak a Várat, a fényeket, a Dunán kikötött állójaókat.

Az első megállóban ugráltak le a buszról, s sietve mentek le a vízparthoz fotózkodni.

Persze nappal, a nyóckerben - a világosban is sötét részeken - nem lettek volna ennyir lelkesek, az igaz.

2018. jan. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
38%

pontosan igy vagyok en is, ez az orszag unalmas es totalisan erdektelen

nekem is az egyik kedvenc regiom Azsia a masik Del Amerika

2018. jan. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 hollófernyiges ***** válasza:
80%
Éppen itt a GYIK-on írta valaki, hogy beszélgetett egy thaiföldi sráccal és dicsérte az országát, az meg azt mondta hogy legszívesebben otthagyná azt a putri helyet és fél karját odaadná ha Európa közepén élhetne.
2018. jan. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Néhány éve voltam Norvégiában, ahol lehetett farkasokat simogatni. Magyarországon ilyet pl. nem lehet csinálni.


Tevegelni sem lehet. Hullámvasúton, tengerparton ülni sem. Síelni is csak ritkán.


A magyar táj egyhangú. Néhány domb + végeltáhatatlan szántóföldek. A városok unalmasak (kivéve Budapest). A Balaton körbe van véve igénytelen szocreál üdülőtelepekkel. A magyar szállodák minősíthetetlenek. Nagyon drágák. Hévízen egy 4* szállodában akartam 1 hetet eltölteni, 1,5-szer annyiba került volna, mint Thaiföldön 2 hét egy 5*-os szállodában.

2018. jan. 25. 16:30
 7/29 anonim ***** válasza:
44%

Rendben, menj akkor oda. Csak ne egyél ott, mert esetleg meghalsz a halvacsora után a késlekedő mentő miatt.

Farkast itt is lehet símogatni. Tengerpart és síközpont valóban nincs.

2018. jan. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Magyarországon nem lehet vadállatokat simogatni, mert néhány nagy"okos" kitalált egy olyan törvényt, ami tiltja a simogatást.


A thaiföldi ételmérgezésről: Oda kell figyelni, ennyi. Ez egyébként Magyarországon is előfordulhat, tekintve az éttermek konyháin uralkodó "higiéniát".

2018. jan. 25. 16:46
 9/29 anonim ***** válasza:
56%

Nekem, mint ex-ott élőnek rohadtul unalmas volt :D


Balatont láttam ezerszer, Tiszát szintúgy, Bp-n éltem 4 évig, rokonok Pécsen, másikak Békés megyében, barátnő Esztergomban, másik Nyíregyen...

Gyakorlatilag 20 éves koromra nem volt olyan rész, ahol ne jártam volna, és untam.


De most egy éve Svájcban élek, innen viszont jó hazajárni 1-1 hétre. Nosztalgia fog el, de haza nem költöznék sosem.

2018. jan. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem is unalmas hely magyarország.
2018. jan. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!