Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen lakókocsiban élni és...

Milyen lakókocsiban élni és utazni évekig?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek arrol ha valaki lakókocsiban éli az élete egy részét? És azzal tölti az idelyét hogy elutazik a világon oda ahová csak akar? És akinek van ilyen tapasztalata az milyen pozitív dolgokat és negatív dolgokat mondani az ilyen életformárol? És megérte így élni? hogy szerzett magának pénzt élelmet és ruhákat? Arra gondoltam hogy lerakok egy massszőr tanfolyamot, lerakom a jogsit és veszek autót és egy lakókocsit és bejárom vele a világot és közben online munkákat végzek és masszörködéssel is keresek pénzt. Csak nem tudom hogy jó ötlet-e és hogy hogyan sülne el.

2018. febr. 4. 22:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én csak 3 hónapig laktam egy kisbuszban, hát jár lemondásokkal.

Mondjuk mi sosem mentünk kempingbe, mindig ingyenesen oldottuk meg a szállást.

Azt javaslom, hogy mielött befektetsz egy drága lakóautóra, elötte menj el pár hétre egy személyautóval, próbáld ki hogy hogy birod.

Mert nem mindenki bírja.

Most olvastam egy magyar párról, aki a francia riviérán él lakóautóban, napelemmel oldják meg az áramellátást, és internetes munkát végeznek.

2018. febr. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy földrajztanár ismerősöm Ausztráliában vett egy használt kombi kocsit és abban aludt és körbejárta vele a kontinenst. Közben narancsszüreteken vállalt feketén munkát hogy legyen pénze. Elmondása szerint fantasztikus élmény volt.
2018. febr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Mi ősszel béreltünk egy lakóautót, Ausztriában és Németországban jártunk vele, csodálatos élmény volt. 120 nm-en élünk ketten, de rájöttem, hogy ennek a töredékében is megvan minden komfort. Tele van rengeteg tárolóhellyel, nagy a konyharésze, gyorsan felfűthető, szóval felülmúlta a várakozásaimat, simán tudnék élni benne. A franciáknál élő magyarok blogját én is ismerem, nagyon jó. Szerintem mielőtt vennél autót, bérelj egyet, hogy legalább némi fogalmad legyen arról, hogy mire vállalkozol.
2018. febr. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 D. Brasco ***** válasza:
Minden féle tapasztalat nelkül nullárol neki vágni oriasi butasag!Eloszor tenyleg kicsiben teszteld hogy egyaltaln bírod-e ezt csinálni,tetszik-e ez neked.....mert jól hangzik ez,meg van aki igy él,de nem való mindenkinek az ilyen életforma!
2018. febr. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nyuggerként, utazó milliomosként egy minőségi lakóautóban szuper, ha közben pénzt is kell keresni akkor lesarkítva a parkolóban zoknit áruló román czigányok szintje. Az ingyenes megállók főleg a déli országokban elég veszélyesek, ajánlott kempingben megszállni, nem 2 fillér az utazgatásnak ez a módja. Zárójelben megjegyzem osztrák ismerősöm 70E €-t fizetett egy 4 éves Merci lakóbuszért ami újan 100E lett volna és erre azt mondom, hogy talán ebben ki lehet bírni 5-10C* felett. A kocsi , ha nem lenne kidekorálva úgy nézne ki, mint egy Sprinter.
2018. febr. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Az utolsónak a véleményét osztom.

Rendkívül romantikus dolog álmodozni otthon a fűtött/hűtött lakásban, ahol még van wc és fürdőszoba is.

Általában azok a fanatikus és jómódú lakóautósok utaznak ilyen módon, akiknek amúgy is telne sokcsillagos hotelre, de "buliból" ezt választották, viszont a fullos/klímás összkomfortot megtartották.

Csak, hogy tudd, egy lakókocsival fele olyan gyorsan mehetsz mint egy személyautóval, viszont kétszer annyit fogyaszt, a borsos autópályadíjakról már nem is beszélve. Továbbá szinte sehol sem parkolhatsz le ingyenesen, csak fizetős kempingekben. Ha nincsen klímád a nyári napon álló lakókocsiban, gyakran megy a hőmérő 50 fok fölé. Munkát sem végezhetsz csak úgy, ahogyan azt elképzelted.


"lerakom a jogsit és veszek autót és egy lakókocsit és bejárom vele a világot"


Mivel az óceánokon nem tudsz átkelni, azt akarod mondani, hogy Európának egy kis részét maximum!

Neked viszont még se egzisztenciád (se pénzed, se szakmád) nincsen, se valós elképzelésed. Arról az apróságról már nem is beszélve, hogy se jogosítványod, se autód, se lakókocsid.

Továbbá a friss jogosítványodnak a majdani megszerzés után még két évig erős korlátai lesznek.

Vagyis a kérdésedet úgy kb. 2020 után lesz újra aktuális, ha addigra nem gondolod meg magadat.

2018. febr. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

idelyét - jesszus idejét!

Amúgy nem jó ötlet. Autópálya díjak híd és alagútdíjak magasak, akárhol nem állhatsz meg több napra, kempingbe kell beállnod. kemping előnye hogy biztonságos, tudsz tisztálkodni, van áramod, vized, tudsz főzni magadra, hátránya hogy többnyire a városközponttól távol van, és persze költséges. Nem annyira mint egy szálloda. masszőrködni, világszerte? Hogy hireted a szolgáltatásod? Többnyire emberek ismeretség és referencia alapján mennek masszőrhöz, nem pedig egy vándorcirkuszba.

2018. febr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Tengerparton láttam hogy masszőrök mentek oda emberekhez akik napoztak és pénzért maszírozták őket. Egy középkategóriás lakókocsiban van bojler tusoló és wc meg napelem és fűtés és gáztűzhely. Nyilván nem a 100 ezer Ft-sat veszi meg az ember ha hosszabb ideig akar benne élni. De az útiköltségekkel egyetértek. A helyesírás huszárok meg kíméljenek mert szerintem ha elírok valamit attól még nem lesz világvége. :D Nem önéletrajzot írtam maradjunk ennyiben!
2018. febr. 5. 14:12
 9/17 anonim ***** válasza:
Egy ilyen lakókocsi amiről beszélsz, kb 4 milla használtan, plusz a kocsi...
2018. febr. 6. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Tengerparton láttam hogy masszőrök mentek oda emberekhez akik napoztak és pénzért maszírozták őket. " ű


Nem tudom, hogy észre vetted-e, hogy más volt a színük és a származásuk mint neked??!

Te nagyon naív vagy, ha azt hiszed, hogy -a háttérben figyelő maffia- hagyná, hogy rontsad az üzletüket?!

2018. febr. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!