Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha (terveim szerint) végleg...

Ha (terveim szerint) végleg külföldre költözöm, mennyi cuccot érdemes magammal vinnem?

Figyelt kérdés
A távolság miatt nem tudok gyakran hazajönni. Itthon "mindenem" megvan, alkalmi ruhától fokhagymaprésen át komplett bútorzatig. Az ország tengerentúli, viszonylag "gazdag" ország, de én egyelőre egy nem túl jó munkakörben tudok csak elhelyezkedni.
2008. okt. 27. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Csak a legszuksegesebbet vidd magaddal, kulonosen ruhabol. Ha kint leszel, akarva-akaratlanul is inkabb ujakat veszel magadnak, akkor pedig feleslegesen cipelted ki az egesz gardrobodat. Pl. ha nyaron utazol, akkor ne vigyel magaddal teli ruhakat, es forditva, ha telen mesz, feleslegesen pakolsz be egy halom ujjatlan felsot.
2008. okt. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Ez attol függ. soha ne mond azt hogy végleg, mert bármikor adódhat hogy haza kell jönnöd. vagy is míg éveket nem töltesz kint addig ne mond hogy végleg.

tengeren túlra csak repcsivel vagy hajóval mehetsz, elég gáz kiköltözöni mert egy vagyonba kerülhet.

viszont a másik orsz´ßagab ha saját lakásod lesz akkor azt is be kell rendezned.

szerintem csak ruhábol is megtellik a maximum börönd. bútorokat vagy ilyesmit szeretnél akkor egy céget kell találnod aki ad árajánlatot hogy mennyit mennyiért visz ki.

és egy börönd ruhával mennék, és ha egy év után még mindig úgy gondolod hogy ott maradsz és beilleszkettél, akkor eladnám az otthoni dolgaimat. a lakásom meg kiadnám.

2008. okt. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem leszel anyagilag nagyon eleresztve, akkor érdemes elvinni, amid van, különben a hajadat fogod tépni, hogy mi a fenéért hagytad itthon, mikor szükséged lesz rá, pénzed meg nem lesz a pótlására. Nem az a lényeg, hogy az ország gazdag-e, hanem hogy neked mennyi pénzed lesz. Egzisztenciát teremteni sehol nem két fillér. Bútort azért ne vigyél, mert többe kerülne a szállítása, mint ott másikat beszerezni, használt bútort gazdagabb országokban fillérekért kapsz, sőt bútorozva is bérelhetsz lakást. Az apróbb kütyüket viszont érdemesebb vinni, mint újak után rohangászni.
2008. okt. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Én tapasztaltként tudok csak vàlaszt adni:

Nos ruhàbol nincs szükséged sokra,hisz màs orszàg,màs divat,ugyis fogsz venni magadnak uj ruhàkat.

Felesleges cipekedni.

Hosszutàvra hàztartàsi cuccokkal annyit tudok mondani,hogy ahol én élek,bizony a pàrom konyhàja kongott az ürességtöl.

Nem volt se egy nyujtofa,se egy reszelö,se egy szaggato,meg sorolhatnàm.....

Ezek itt nagyon dràgàk voltak,örültem hogy 2 év utàn aprajàval mindent betudtam szerezni.

Azse mindegy melyik orszàgba mész,és töänyleg hogy mennyi idöre.

Én két év utàn nagyon megvagyok "halva"

igazi magyar turoért,gyalult tököt itt nem ismerik.

Daràlt dio,daràlt keksz felejtsem el.

Ecet se olyan mint otthon.....

És domestos sincs:(((((((((((((((((((

Ezeket nagyon szeretném megszerezni,de csak sajnos akkor fogom tudni,ha hazautazok.

Szoval hosszabb idöre ne a ruhàkra gondolj,hanem olyan dolgokra,amit màshol nem tudsz beszerezni,csak otthon!

Ha van aki csomagba utànad küldjön dolgokat,felesleges cipekedned..

2008. okt. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Én két éve költöztem ki USA-ba. Vittem, ami a két bőröndbe belefért és itt elkezdtem szépen berendezni az életemet. Még most sincs meg minden dolog, ami otthon volt, de nincs is rá szükség.

Ruhákból tényleg ne hozz mindent. Csak a legszükségesebbeket. Úgyis újjakat fogsz venni.

Konyhai cuccokat sem érdemes hozni, mert eleinte úgysem fogsz főzni. Tapasztalat. Itt olcsóbb megrendelni, mint megfőzni.

Fokhagymaprést és diódarálót tök fölösleges cipelned. Úgysem férne bele a bőröndbe. Majd ha csomagolsz, rájössz, hogy a 2*23 kilóba nagyon kevés dolog fér bele.

Bútort se hozz, mert bútorozottan is lehet lakást bérelni ill. lehet bútort is bérelni.

Inkább olyasmiket hozz, amik az otthonra emlékeztetnek. Fényképek, könyvek, magyar CD-k, DVD-k.

Külföldön fogsz lakni, ne akarj magyar konyhát berendezni magadnak. Inkább fokozatosan alkalmazkodj az itteniekhez.

Nekem most már itt van egy amerikai lakásom és otthon meg ott van a magyar, amit otthagytam. A régi ruháimmal, cuccaimmal.

Ja! Törülközőt, konyharuhát, ágyneműt se hozz, max. egyet-egyet az elejére, amig beszerzed az ittenieket. Más a méretük is, az otthoniaknak nem sok hasznát vennéd.

Órákig tudnék mesélni. Irj privit, ha kérdesed van!

2008. okt. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszi mindenkinek a válaszokat, nagyon részletesen leírtátok! Amúgy nem az usába megyek, de ez most lényegtelen.


Most úgy gondolom, hogy megpróbálom végigvenni (még van pár hónapom) milyen eszközök nélkülözhetetlenek, és minél kevesebb cuccal megyek... Igazából eltaláltátok, a személyes dolgokon kívül a konyhai eszközökkel vagyok gondban, szeretek főzni, meg gondolom, úgy olcsóbban ki is jönnénk majd. Hát gyűjtöm még a tapasztalatokat.

2008. okt. 27. 18:39
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem annyi cuccot erdemes magaddal vinni, amennyiert a repuloteren nem kell plusszba fizetned. Mert a kg-i plussz koltseg helyett kint be tudod szerezni a szukseges dolgokat.

Angliaba koltoztem 20 kg hoztam, es itt butorokat, ruhakat (hasznaltan) olcsobban lehet venni mint otthon.

Kulonben szerintem nem szoktak az emberek labosostol, agyastol es mosogepestol (mert egy vagyon) koltozkodni.

Jo utat Neked, es kitartast az uj orszagban!

A borondbe pedig ami NEKED a legfontosabb, azt vidd!

2008. okt. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!