Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Nem lehet így külföldre költözni?

Nem lehet így külföldre költözni?

Figyelt kérdés
Nem látom a jövőt ebben az országban,nehéz munkát találni,ha találsz is,akkor is ordítozik a főnők apró baromságokért,a munkatársak kiközösítenek,rád szállnak(nem vagyok beszédes típus),félek,hogy nem kapok vagy elveszítem a munkát.Voltam pszichiáternél és kiderült,hogy személyiségzavarom van(szkizoid,lényegében nem érdekelnek az emberek és hogy mi van velük,azt mondta ezt nem lehet gyógyítani).Elég szarul érzem magam állandóan,már ha olyan helyet sikerülne találnom,ahol békén hagynak és meg is lehetne élni a fizetésből jobb lenne,de akkor is állandó lenne a bizonytalanság számomra ebben az országban.Hallottam olyan esetekrő,ahol nyelvtudás nélkül mentek ki dolgozni és jól élnek,de nem tudom hogy lehet ennek neki kezdeni,ha nincsenek kapcsolataim,ha egyáltalán neki lehet kezdeni így.Nem biztos,hogy jobban érezném magam,de úgy érzem ebben az országban sose lehetek boldog,talán más országban elfogadobbak az emberek azokkal,akik nem szeretnek beszélni és talán nem aggódnék állandóan a munkahely miatt,árufeltöltőként dolgozok.Esélyem sincs kijutni?

2018. febr. 10. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nos, a nyelvtudas nélkül külföldre költözni ötlet baromság és hidd el, aki anélkül vág neki, az se jó munkát nem kap, se jól nem fog élni. Naponta olvasom a külföldön élő magyarok Facebook csoportban az "átvertek, nincs munka, nem beszélek nyelvet segítsetek" posztokat
2018. febr. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön élek, de eddig még olyannal nem találkoztam, aki nyelvtudás és ismerős nélkül jött volna ki. Nyelvtudás nélkül lehetséges, HA valaki áll mögötted és kézenfogva végighurcol mindenen éveken át, amíg belerázódsz a nyelvbe és a kinti életbe.
2018. febr. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szinten kulfoldon elek, csak ismetelni tudom az elottem szolokat. Azonkivul, hogy hulyeseg nyelvtudas nelkul nekivagni, az en velemenyem szerint meg tiszteletlenseg is az adott orszaggal szemben. Ha kikoltozik az ember valahova akkor az a minimum, hogy beszelje az orszag nyelvet!
2018. febr. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szintèn külföldön élek, valóban naponta kapjuk az olyanoktól az üzeneteket / postokat akik azt hitték, nyelvtudás nélkül is a kánaán vár itt rájuk, ehelyett a beígért munka helyett a nagy semmit kapta, mert mire kiért már talàlt mást a főnök a helyère, vagy eleve ki sem vitték, pedig befizette a totàl illegális közvetítői díjat, vagy az első ledolgozott hónap után fizetés helyett ajtót mutattak neki, és ott állt egy fillér nélkük az utcàn, a helyiek dobtàk össze neki a hazaùt àrát.

Vagy aki pl dolgozott 2-3 hónapig, esetleg több ideig, beteg lett, természetesen ott derült ki, hogy feketén dolgozott, tehát se betegbiztosítàs, semmi. Az egyikre konkrétan a főnöke kèst ràntott, mikor kérte, vigye be a kórhàzba, annyira rosszul volt a begyulladt foga miatt, a màsik srác 2 hétig dolgozott törött tenyérrel, mert se betegbiztosítása, se szabadsàga.

Ha attól jól élnek, mert keresnek havonta 600 -1000 eurót (országtól függően) elárulom : nem élnek jól. Lehet, hogy ez magyar viszonylatban sok pénz, de valójában heti 6 napi 12-14 óra munkàt takar, napi egyszeri, szerencsèsebb esetben kétszeri ètkezèsi lehetőséggel, elvileg egy szabadnappal, de ezt sem mindig kapjàk ki. A szállás tömegszállàs, többedmagukkal, pl étterem mellett a padlàson, vagy alatta a pincèben, örülhetsz, ha a folyó víz és a wc a házon belül van és nem az udvar végében.

Ha ilyen életre vágysz, hát rajta, de nem jósolok túl nagy jövőt. Ennél akkor inkább érdemesebb lenne valami tanfolyamot elvégezni, hogy jobb munkát talàlj, esetleg amíg dolgozol, feküdj rá a nyelvtanulásra, na akkor talán találhatsz valamit ami jobb.

2018. febr. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!