Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hová költöznétek ugyanannyi...

Hová költöznétek ugyanannyi pénzkeresettel, mint itt, ha bárhová mehetnétek külföldre?

Figyelt kérdés
2018. márc. 10. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Rossz a kérdés: Nem mindegy, hogy egy IT-s válaszol havi nettó 5-800 ezres fizetéssel vagy egy konyhalány a nettó 91 ezres minimálbérével (vagy netán egy közmunkás az 50valahányezer ft-al)

Előbbinek jóval szélesebbek a lehetőségei, míg utóbbi nem is tudna elköltözni, mert nincs neki miből.

Bocs, nem kötözködni akarok, csak ez a realitás.

2018. márc. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem viszonylag alacsony a fizum nettó 220-240 körül kapok kézhez, így emiatt elég sok hely kiesik, de azok közül a helyek közül ahová ez elég és jártam is Thaiföld vagy Indonézia lenne a befutó. Ha Európa akkor dél-albán tengerpart.
2018. márc. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Még egy IT-s sem tudna külföldön megélni a maximum 2000 frankból, de nem minden IT-snek adják meg az 500 rongyot otthon, párom 250-et kapott maximum.


Aztán kiköltözött Zürichbe, és lám, 7000 chf-ot keres/hó.

2018. márc. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

@3 2000 frankból a világ országainak nagyjából 80%-ában remekül meg lehet élni.


Én nem konkrét országba költöznék, inkább utaznék, a jelenlegi fizetésemmel Ázsiában bárhol jól élnék, Japánt, Dél-Koreát, Szingapúrt meg Brunei-t leszámítva.

2018. márc. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es, azért frankot írtam, mert mi Svájcba költöztünk. Itt a 2000 chf nem lenne elég sok mindenre :D
2018. márc. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én 13 évet húztam le külföldön (3 részletben), de nincs az a pénz amiért végleg kint maradtam volna idegenben. Egyénileg beállni a helybeli "prolik" (bocs, alkalmazottak) közé meg el sem mentem volna.
2018. márc. 14. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ugyanannyi pénzért balgaság lenne elhagyni a hazámat. 6 éve élek külföldön, de ez is elég volt, tavasszal hazaköltözöm. Németország befogadott ugyan, csak én nem tudtam befogadni Németországot.
2018. márc. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!