Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Vegyek üdülési jogot? (lent...

Vegyek üdülési jogot? (lent részletesen)

Figyelt kérdés
Ahogy látom sokak rossz véleménnyel vannak az üdülési jogokról. Mi lehet benne a buktató? Gondolkozom rajta, hogy veszek 2-szer 2 hetet Hévízen. Milyen szolgáltatást kapok? Milyen költségeket kell fizetni? Anyagilag megérheti, ha átadom-tehát befektetésnek megéri?Viszont ha ki akarok szállni egyszer belőle, milyen gyorsan lehet eladni? Előre is köszönöm a válaszokat, ha valaki bővebben írna róla, még jobban megköszönném. :)
2018. márc. 10. 23:55
 1/7 anonim válasza:
100%
Csak a baj van vele.
2018. márc. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel mindenki csak eladni akarja, megvenni senki, ezért befektetésnek baromi szar, és nehéz eladni. ÉS dögunalom lesz mindig ugyanoda járni.
2018. márc. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Ne vegyél! Ez egy nagy átverés. Életed végéig fizetheted, talán még örökölni is lehet, akkor meg a gyerekeid, unokáid is fizethetik évtizedeken át. Megszabadulni szinte lehetetlen tőle.


1. A szálloda ad időpontot, tehát nem akkor mész, amikor akarsz.

2. Minden évben ki kell fizetned az árát, ha nem használod, akkor is.


2x2 hét 300-400 ezer is lehet.


És tényleg uncsi minden évben oda menni.


Én már csak azon csodálkozom, hogy nincs még ez betiltva, és nincs még olyan törvény, ami lehetővé teszi a szerződés bontást. Sokan beugrottak már ennek.

2018. márc. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

3# 1. A szálloda ad időpontot, tehát nem akkor mész, amikor akarsz. " Ez nem igaz. Az üdülési jog az év egy adott hetére szól minden éveben ugyanarra a hétre.

A hévízi benzinkút melletti üdülőben egy 2 fős 1 hetes fenntartási díja 37 db. ezres évente ezen kívül az idegenforgalmi adót 400Ft/fő/nap és 500Ft/nap parkolási díjat fizetsz az őrzött parkolóban , ha autóval mész, más ktg. nincs.

Medencét , szaunákat ingyen használhatod, kapsz tiszta törülközőket, ágyneműt. Az apartman jól felszerelt, tiszta az üdülő nagy területű és rendezett.

Kéz alatt már álljóítólag ingyen is "vehetsz" üdülési jogot, ne dőlj be az agitátoroknak, de mindenképpen egy hozzáértő ügyvéd kell, mert sokan évekig nem fizetik a fenntartási díjat és ilyentől nem célszerű átvenni, meg amúgy sem. Befektetésnek nem jó, mert eladhatatlan.

2018. márc. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4.


Ez szállodánként, szerződésenként változó ezek szerint.

Egy ismerősöm 2x1 hétért évi 140 ezret fizet, és ebben csak maga a szoba van, és év elején kapják meg az időpontokat, többnyire tavaszi, őszi, téli holtszezonra. A főszezonban, és a telített hosszú hétvégéken még sose mehettek. Én is voltam már ott egy ilyen héten, lényegében egy üres, 30 szobás szállodában töltöttem egy hetet. Semmilyen szolgáltatás nem jár hozzá, teljesen önellátó, önköltséges minden más.

2018. márc. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Heti 70E 2 főre 1 hétre a szállásért sem túl sok, de nem egy atom ajánlat. Viszont, ha az üdülési jog vételi árát magadban már rég elkároltad, akkor heti 45 ezerért 2 főre az egy hét ilyen színvonalon aprópénz.
2018. márc. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszát. :)

Kérdésemre azt hiszem teljes mértékben választ kaptam, konklúziót levontam, tehát mivel eladni nem lehet, vagy csak nehezen, így inkább hagyom. tényleg köszönöm mindenkinek a válaszát. :)

2018. márc. 11. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!