Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Külföldre költözés? Hogyan?

Külföldre költözés? Hogyan?

Figyelt kérdés

Régóta tervezem, hogy külföldre költözöm több okból is!

Kérdésem a következő, hova ajánlott menni és Ti kik mar kint vagytok hogy fogtatok neki?

Angol jol megy, érettségim és ügyviteli végzettségem van. (Tudom nem ilyenbe fognak alkalmazni fr azert leírtam hátha szamit valamit valahova)

Illetve a masodik kerdes hogy kutyat is vinnék mindenkepp! Egy pici kutyuli de o az életem igy nem hagynám itt!

Tervezek tobb nyelvet is ki tanulni hogy tobb lehetőségem legyen pl. Kinai olasz orosz vagy valami skandináv nyelv



2018. ápr. 9. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Nekem két diplomám volt, de neked ilyen végzettséggel max gyári melóra meg mosogatásra van esélyed, lakást nem nagyon adnak ki ilyeneknek, szóval a blöki marad otthon.
2018. ápr. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%

1. megvolt a munkaszerződés (magyar cég küldött ki)

2. volt 1-2 milla megtakarításom, ami el is ment a lakásbérlésre, meg az első hónap kinn létre

3. béreltem lakást (picit, 20 m2-es garzont átmenetileg), összepakoltam a főbb cuccaimat és utaztam.


Rögtön hétfő reggel irány a Gemeinde, szerződéssel és lakhatással permitet igényeltem, aztán mentem dolgozni.


Januárban pedig felmondtam a magyar albérletemet, netet, mindent, kipakoltunk, szétosztottam, ami nekem nem kellett és egy barátommal meg a bútorok x részével (szpnyeg, szgép, kisebb dolgok, pl. szék) kikocsikáztunk az új, egyelőre végleges lakásba :)

2018. ápr. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

De developer vagyok, jól fizető állással, állat nélkül.


1. albérletbe kutyát nagyon kvés helyre engednek, nagy adag felárral

2. érettségivel max. mosogathatsz, amivel egy lyukat talán tudsz bérelni, de életed nem lesz sem fejlődés

2018. ápr. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 D. Brasco ***** válasza:
55%
Azzal amit a kerdesben felmutattal teljesen felesleges kulfoldre menni!
2018. ápr. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Menni abba az orszagba érdemes, aminek a nyelvét jól beszeled. Kutyát, ahogy gyereket se visz épeszű ember amíg nincs biztos munkahelye és lakhatasa.

A végzettséged külföldön semmit sem számít, kint ezzel semmire nem mész, csak betanított munkára lesz esélyed.

2018. ápr. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi hat éve jöttünk ki németbe. Nem volt konkrét terv, nyelvtudás, csak beültünk az autóba, aztán kalandra fel! Mindketten túl az 50-en, 500 €-val a zsebünkben. Nem ördögtől való, ha az ember egy darabig aljamunkát végez!

Az első 6 hétben a kocsiban laktunk, de mire beköszöntött a hideg, a kauciót is le tudtuk tenni. Onnan meg már egyenesen vezetett az út a nekünk megfelelő munkához, meg a nyelv elsajátításhoz. Persze ezt nem ajánlom másnak, de nekünk bejött.

2018. ápr. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem tudom, miért kell szegény kérdezőt ennyire lehúzni. Nekem személyes ismerősöm van, fiatal lány, aki sima érettségivel ment ki Németországba először bébiszitterkedni, dolgozott hajón, azóta pedig Bécsben lakik és szállodában dolgozik, megél rendesen.
2018. máj. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!