Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A "mai fiataloknak" milyen...

A "mai fiataloknak" milyen érzés, ha külföldre utazhatnak?

Figyelt kérdés

Amikor gyerek voltam, nem lehetett külföldre utazni. Hatalmas dolog volt, amikor piros útlevéllel kimehettünk egy hétvégére Csehszlovákiába. Aki járt külföldön, az már menő gyerek volt. Ha nyugati országban, azt általában el sem hitte senki.


Aztán ledőlt a Vasfüggöny, és mi már utazhattunk. Huszonévesen bejártam Európát, de sosem szűnt meg az az érzés, hogy most egy kicsit kiszabadultam, most valami nem mindennapi történik velem. Még mindig fura volt, hogy elmehetek egy idegen országba, megnézhetem, visszajöhetek, és senki sem fogad gyanakodva, hogy "ennek mibű' telik", "ennek ki engedélyezte".


Mai tizen-huszonévesek, ti hogy élitek meg, ha külföldre utaztok? Van valami más, sokkal izgalmasabb benne, mintha mondjuk csak belföldre mennétek? Van benne valami különlegesség? Mit jelent számotokra?



2018. ápr. 17. 19:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Munkámból adódóan sokat utazok külföldre és közömbös érzés számomra egy-egy határátlépés. 22/F
2018. ápr. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
szia! 19 éves vagyok, és imádok utazni. nem feltétlen külföldre, Magyarországon belül is bárhová szívesen elmegyek. Szeretek kellemes mértékben kimozdulni a komfortzónámból, ha pedig ritkán eljutok külföldre, akkor muszáj reggel indulnom, mert különben egész nap tűkön ülök :D
2018. ápr. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon-nagyon szeretek utazni. A belföldi utazás is lazba hoz, de ha külföldre mehetek, az valami csodalatos erzes. Imadok mas kulturakat megismerni, egy egy utazas elott rengeteget informalodok, hogy mit szokas, mit nem, milyen volt a történelme az adott orszagnak..

megmagyarazhatatlan boldogsaggal tolt el. :)

21L

2018. ápr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
15%
Biztos különleges. A legtöbbjük akinek nem fizeti anyu-apu, azok még akár b_sznak is érte XD
2018. ápr. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
en is akkor viltam gyerek mikor te, meg kishataratlepo volt, meg valutalap, azota eleg sokat utazom es szeretek nagyon kilepni a komfortzonambol, Afrika, Azsia, D Amerika
2018. ápr. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de nem igazán arra gondoltam, hogy szerettek-e utazni. Inkább arra, hogy van-e bennetek egy olyan érzés, hogy most valami nagyon különleges történik, valami ami nem sokaknak adatik meg, szóval valami kiváltságos dolog.
2018. ápr. 18. 02:12
 7/17 anonim ***** válasza:

Magyarország nagyon unalmas turisztikai szempontból. Egyedül talán Budapest ér valamit. A vidék holt unalmas: végeláthatatlan szántóföldek, plusz néhány domb.

Amúgy én sokat utazok külföldre, noha nem is vagyok gazdag. Nem költök fölösleges dolgokra, így mindig lesz pénzem egy egzotikus utazásra.

Örülök, hogy nem 50 évvel ezelőtt születtem, mert így nem jutottam volna el többek között Bubajba (UAE), Thaiföldre, Kambodzsára, Vietnamba, Tunéziába, Dél- Afrikába és Namíbiába.

Sőt, most Decemberben Mauritiuson voltunk a családdal telelni, és ott egy állatparkban (Casela) lehetett sétáltatni és simogatni oroszlánokat!

Na meg gepárdokat, szerválokat, karakálokat, zsiráfokat, tevéket, lámákat, zebrákat, őzeket is lehetett simogatni.

Szerintem utazz oda, nagyon jó hely!

2018. ápr. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Bubajba helyett: Dubajba.
2018. ápr. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Kérdező: nekem nagyjából Schengen volt a választóvonal, jól berúgtam pár határőrrel. Addig megvolt a határátlépésnek az a formalitása, ami egyben azt is jelentette, hogy most valami más jön a sorompó után. Jön a kaland. Most meg inkább azt szeretem, ha nem is nagyon veszem èszrr, hol a határ.


Ezzel együtt igenis más, izgalmasabb érzés külföldre utazni, legalábbis ha van valamekkora kulturális távolság. Tehát mondjuk egy Csallóköz vagy egy Vietnam között van ilyen téren egy komoly különbseg.


7-essel viszont egyáltalán nem értek egyet, zseniális helyek vannak Magyarországon is

2018. ápr. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Mindig izgalmas külföldre utazni, az egész évem ezeknek a tervezésével telik. Nálam a megközelíthetetlenséggel és a különlegességgel összefügg az izgalom. Amikor de facto országokba vagy konfliktusterületekre esetleg a harmadik világ gázosabb részeire utazom, az mindig nagy izgalom. Sajnos, mostanra elég magas lett az ingerküszöböm, kimondottan az 'itt simán lelőnek/lesittelnek, ha hülyeséget csinálsz' típusú helyekre járok, jövőre Észak-Korea és Jemen a terv.


Ha Nyugat-Európába megyek, akkor is megvan a kellemes bizsergés, de messze nem az, mint amit például Transznisztria főutcáján éreztem gépfegyveres katonákkal az utcasarkokon.

2018. ápr. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!