Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az egyedül...

Mit gondoltok az egyedül utazásról?

Figyelt kérdés

Férfi vagyok, tehát nem a biztonság miatt kérdezem alapvetően, hanem mert általában a turistáskodás számomra olyan társasági program.

A barátaim viszont vagy nem szeretnek annyira utazni, mint amennyire én vagy nem tehetik meg annyiszor, mint én, ezért ha fel szeretném fedezni Európát (főként a német nyelvű és a skandináv országok izgatnak), egyedül kellene útnak indulnom. Mi a véleményetek az egyedüli utazásról? Van tapasztalatotok ezt illetően? Pozitív/negatív? Nem érzi nagyon magányosnak az ember közben?


2018. máj. 30. 21:08
 1/7 A kérdező kommentje:
*Nem érzi magát nagyon magányosnak az ember közben?
2018. máj. 30. 21:09
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem éreztem magam sose magányosnak közben.:-) És nagyon jó az a spontaneitás, kötetlenség, ami az egyedül utazással jár. Legutóbbi utamon (Ázsia) nagyon jókat beszélgettem helyiekkel, egy 3 fős toszkánai nyugdíjas férfitársasággal, német meleg párral, ír fiatal párral, akik motorral járták be az országot, nagyon fiatal mianmari házaspárral, amerikai üzletemberrel, aki évekig élt Budapesten, egy Svédországban élő kínai lánnyal stb, stb.:-) Még csak perfekt nyelvtudás se kell hozzá. Vágj bele bátran, és légy nyitott, hidd el, piszok jó érzés lesz, hogy megcsináltad. Bőven 40 felett voltam, amikor először utaztam egyedül, fura volt az odaút, de az első nap végére már nagyon élveztem.
2018. máj. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De milyen élethelyzetekben tudtál ennyi emberrel megismerkedni és beszélgetni? Nem tartom magam zárkózottnak, de nehezen tudom elképzelni, hogy milyen helyzetben lehet random emberekkel szóba elegyedni.
2018. máj. 30. 22:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Két hétig voltam kint, a turistákkal pl. a szállásokon reggeli közben, túrákon, buszon, éjszakai vonaton, többnapos hajótúrán beszélgettem, a helyiekkel kb. mindenhol. Piacon, helyi utazási irodában, helyijáratú buszokon, étteremben, boltban, taxiban, üzletekben, de olyan is volt többször, hogy pihentem egyet séta közben, és beszédbe elegyedtem a másik padon ülőkkel. Volt, hogy oda is jöttek hozzám fiatalok, főleg lányok (nő vagyok, félreértés ne essék), hogy gyakorolni szeretnék az angolt, beszélgessek velük. A kedvenc szállásom egy tüneményes család vendégházában volt, ott töltöttem a leghosszabb időt, a ház urától a kamasz fiúig mindenkivel csacsogtam, utóbbinak egyik este a leckéjében is segítettem, bemutattak a látogatóba érkezett nagyiéknak is.:-) Tedd le itthon a gátlásaidat, hidd el, megéri.
2018. máj. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én ugyan nő vagyok, de egyedül szeretek a legjobban utazni. Senkihez nem kell igazodni, arra megyek, amerre én akarok, azt nézem meg és annyi ideig, amit én akarok. Mondjuk én sosem érzem magam magányosnak, ez fel sem merül bennem. Az egyetlen hátrány, hogy pl. buszos úton ültettek már idegen mellé, és az nem mindig előny, főleg amikor egy vén fsz mellé kellett ülni, aki berúgott és utána egész úton (éjjel) énekelt.
2018. máj. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyan nekem is alapvetően társasági élmény az utazás, de adódott már úgy, hogy egyedül utaztam és a fent említett kötetlenség a legeslegjobb benne. Tényleg azt és akkor csinálsz, amit és amikor szeretnèl. És valóban iszonyat jókat lehet beszélgetni idegen emberekkel, pedig őszintén szólva nem vagyok egy beszélgetést kezdeményező típus. Utaztam így már Moldovába, Thaiföldön, Grúziában és természetesen sok alkalommal kis hazánkban is.
2018. máj. 31. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kerdező hany eves vagy? Vannak hasonlo problemaim. Ha jofej vagy, en szivesen csatlakoznek :DD

Eszaki feny megtekintese veletlen nincs a terveid kozott? :)

2018. máj. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!