Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ki nyaralt már Szlovákiába?...

Ki nyaralt már Szlovákiába? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2018. jún. 16. 18:15
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%

Gőzbukta, knédli alap! :)

Amúgy felvidéki magyarokkal voltam 1 hetet táborozni, nem tudom milyenek a "szlovákok", de vásároltam már szlovák sráctól, minőségi cuccot kaptam, megfelelő kommunikációval, tehát előítélet nem alakult ki (minden társadalmi utálkozás ellenére sem) bennem, és unokatesóim rendszeresen járnak a tátrába kirándulni, eddig nem volt atrocitás nekik sem.

2018. jún. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Kb. 10 éve minden nyáron eltöltök ott legalább 4 napot. Mi a kérdés?
2018. jún. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
tegnap 18:00 Általában a tapasztalatok. Emberek viselkedése, látni valók, étkezés, szállás, árak, idegennyelv ismerete például angol stb
2018. jún. 18. 11:06
 4/15 anonim ***** válasza:

Kb. minden ugyanaz, mint itthon.

Az emberek hozzáállása változó. Többnyire kedvesek, aztán sokan megváltoznak, ha megtudják honnan jöttél.

Sok a magyar és a magyar nyelvű szlovák is, főleg a határhoz közel eső sávban.

Többen tudnak angolul szerintem mint nálunk, de érdemes inkább fiataloknál próbálkozni.

2018. jún. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Még mindig nem vagy túl konkrét. Nyugattól keletig, északtól délig rengeteg a látnivaló. Az árak általában attól függnek, hogy mennyire felkapott egy régió. De mindenhol lehet egész olcsó szállást is találni, ha nincsenek túl nagy igényeid. A szolgáltatások színvonala gyakran alacsonyabb, mint Magyarországon, de persze ez sem mindenhol jellemző. A tipikus szlovák konyhát érdemes kipróbálni, aztán vagy ízlik, vagy nem. De vadból és pisztángból készült ételek is finomak. A déli határnál nincs gond a magyarral, mindenhol akad, aki érti. A felkapott üdülőhelyeken néha van magyarul tudó alkalmazott is.
2018. jún. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A múzeumokban, kastélyokban, templomokban stb. magyar idegenvezetés ugyan nincs, de szinte mindenhol kérhetsz magyar nyelvű összefoglalót nyomtatott formában. A legtöbb ilyen helyen a fényképezésért, videózásért külön kell fizetni. A barlangok hétfőnként zárva vannak. Amennyiben nem dohányoztak figyelni kell, hova ültök be, mert nincsenek kitiltva a dohányzók, csak külön részben elhelyezve. A nagyvárosokban érdemes érdeklődni előre a taxi árakról és olyan tàrsaságot keresni, amelynek fix árai vannak.
2018. jún. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Húsz éve járom Szlovákiát, még semmi attrocitás nem ért magyarságom miatt. Persze primitív, bunkó emberek mindenhol vannak, lehet ti nem lesztek ilyen szerencsések. Arra már volt példa, hogy más honfitársak viselkedése miatt én szégyeltem magam.
2018. jún. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
"Többnyire kedvesek, aztán sokan megváltoznak, ha megtudják honnan jöttél." Mármint vannak akik nem kedvelik a magyar turistákat? Ez miben nyilvánul meg? Engem a Magas Tátra, valamint a Szepesség érdekel leginkább.
2018. jún. 18. 20:15
 9/15 A kérdező kommentje:
ma 16:54 20.év alatt mely részeken érezted magad a legjobban?
2018. jún. 18. 20:21
 10/15 anonim ***** válasza:

5, 6, 7 is én vagyok.

Imádom a Tátrát. Sok megpróbáltatás érte az elmúlt években és ez sajnos még is látszik rajta sok helyen, de így is gyönyörű. Bármilyen kondícióban is van valaki, meg tudja találni a számára ideális túra útvonalat. A tengerszemek, a vízesések, a kis erdei patakok, a kilátás számomra mind fennséges.

Az Alacsony-Tátrát is szeretem, kis helyen nagyon sok minden érdekes. Szeretem Kassa nyüzsgését. Bártfa mint egy kis kincses doboz. A Betléri-kastély, Bajmóc, Antol-kastély, Árvai vár mind csodás. A barlangokat is látni kell :-) Végig tutajozni a Dunajecen, a fák lombja közt sétálni Zdiarban és persze a régi városok: Lőcse, Késmárk, Körmöcbánya, Selmecbánya. Annyi csodás hely :-) Könnyebb lenne segíteni, ha tudnám milyen jellegű kirándulást szeretnél?!

2018. jún. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!