Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyi a havi nettó jövedelmet...

Mennyi a havi nettó jövedelmetek és mennyit költötök egy évben nyaralásra? Melyik volt a legdrágább, hova utaztatok és mennyibe került?

Figyelt kérdés

Ha valaki mindig a párjával utazik, akkor az összbevétel és a két személy nyaralásának az együttes ára érdekelne.

(Gyermekes családok esetén hasonlóan, csak a gyermekeket is beleszámítva).


Nem más pénztárcájában szeretnék turkálni, egyszerűen csak érdekel, hogy az emberek a fizetésük mekkora részét költik utazásra:)


2018. aug. 9. 16:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mi Angliában élünk, így fontban tudok számokat mondani.

A férjem olyan 3000-3500 gbp (túlórától függően) keres.

Én olyan 1300 gbp keresek. Évente 2 x nyaralunk. Nyáron hazamegyünk 2 hétre Magyarországra akkor forintba átszámolva olyan 300 ezret költünk el. Télen meg megyünk ázsiai országba. Általában Thaiföldre megyünk. (most is megyünk decemberbe) Nagyjából 1-1.3 millió forintba kerül átszámolva , és oda is nagyjából 2 hétre megyünk.

2018. aug. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egyedül élek, havi kb.240 ezer Ft összesen a jövedelmem. Nem járok nyaralni, viszont évente 2-3 alkalommal elmegyek 2-2 éjszakás wellnessezésre 4 csillagos szállodába, ez kijön összesen 100-150 ezer Ft-ból.
2018. aug. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%

Nézd, mi most jutottunk el oda, hogy a kislányunk már akkora - négy és fél - hogy nagyobb utakra gondolhatunk. Szeretném, ha sok mindent látna. Korábban, kettesben már Európát bejártuk, többségében autóval.


Kettőnknek jó hónapban olyan a 1 milla körül, és most vezettem be azt a "rendszert", hogy egy év "kis" nyaralás, minden második év "nagy" nyaralás. Tavaly Madeirán voltunk, az húzós volt, 1 milla nagyjából. Idén autós, tespedős, pancsolás Görögország, nem tudom mennyi volt, amit lehetett kártyával fizettem, nagyságrendileg 4 - 5 kiló. Asszony majd összeadja, ő a titkárnő.


Jövőre szeretnék valami nagyobb dobást, Florida, Zanzibár jött szóba, de még tervezési fázisban van, még meg kell győzni asszonyt (miért nem jó nekünk a Balaton?), meg félretenni az árát. Olyan félévente szoktunk wellness - re is menni.

2018. aug. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%

Éves szinten olyan 5.5-6 millió a fizum, ebből 1-1.5 megy utazásra. Per út általában nem költök sokat, viszont 40-50 nap külföld, plusz 10-20 nap belföldi császkálás összejön átlagban. Egy hosszú, 15-21 napos útra a büdzsé ilyen 300-400k körül szokott alakulni repjeggyel, szállással, költőpénzzel, de ezzel már Ázsia távolabbi részeiig el lehet jutni (Japán, Szingapúr, Dél-Korea, Bhután meg Brunei kivételek, mert rohadt drága országok ilyen-olyan okokból).


A legdrágább utam eddig Észak-Korea volt, az mindenestől olyan 650-ből állt meg, de ebbe belefér egy nagyobb pekingi városnézés. Ebben az esetben a szűk keresztmetszet az, hogy muszáj szervezett módon menni, így hiába tudom legtöbb esetben felére-harmadára nyesni legtöbbször a felmerülő költségeket (error fare repjegyek, homestay-es szállások, helyben szervezett, furcsaöregbácsiidegenvezetős túrák a Mekong-deltában stb), ott nem lehetett. Van pár ilyen ország, Türkmenisztánban szintén kell valami intézős iroda, Szomáliában testőröket kell fizetni, Bhután meg napidíjas.


Legtöbbször az emberek jelentősen többet költenek repülésre meg szállásra ahhoz képest, hogy mit kapnak érte. Kambodzsában is lehet fizetni 30 ezret egy éjszakáért valamelyik hotelben, én helyette kerestem kiadó házat 5 napra privát tengerparttal, összesen fizettem 50 dollárt és hoztak reggelit mindig.

2018. aug. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
ketten keresunk netto 750-800-t egy evben 800E-1M-et koltunk utazasra
2018. aug. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Havi bevétel 9000 chf.


Nyaralásra 2000/év megy el kb. (ebben benne van a szállás, költőpénz, ilyesmik).


De emellett mi sokat járjuk Svájcot is 1-2-3 napokra - bár akkor Olaszország már jóval olcsóbb.

2018. aug. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyedul elek.

Havi 260-280 ezret keresek.(netto)


Legdragabb utam eddig USA volt, kb. 1-1.2 millio volt. Altalaban tavoli orszagokba utazok, de az evi megtakaritasom mindig erre megy el. Nem jarok wellnesezni,bulizni. Karacsonyt es Szilvesztert sem igazan tartok. (Nincs kit ajandekoznom, a fa, a beigli es a szaloncukor az extra)


De en nem banom hogy erre megy el a penzem. Imadok utazni, soha nem adnem fel semmiert sem.

2018. aug. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
#1 Oh, meglepett, hogy havi 3000 fontos fizuból is lehet ilyen utakat kivitelezni, mert ez amúgy nem valami nagy fizu itt.
2018. aug. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 kiflitolvaj ***** válasza:
#8 Annyiból azért kényelmesen meg lehet itt élni. Mi is Angliában vagyunk ketten, egyelőre gyerek nélkül, kb. 6000 fontot hozunk össze havonta. Kb. 2 havonta elmegyünk egy city breakre, ami innen olcsó és a reptér is közel van. 1-2 alkalommal megyünk kb. 1 hétre, ami általában tengerparti pihenés és kétszer megyünk 2-3 hétre valahova, ami éppen a legszimpatikusabb. Annyiban egyszerűbb a helyzetünk az átlag emberénél, hogy az Antarktisz kivételével minden földrészen élnek rokonaink, úgyhogy szállodára ritkán költünk. A feleségem pedig fülöp-szigeteki, úgyhogy az ő családlátogatása nekem mindig nyaralás. De az összegszerűsítés kedveért egy pl. egy hetes tengerparti valami kettőnknek kb. 1000-1500 font körül szokott lenni, egy city break pedig 5-600, ezeknél a szállásért is fizetünk, általában airbnb-s lakást/házat veszünk ki, de sokszor lastminute csomagot veszünk, ami többnyire elég jó deal. A költéseink nagy része étterem. A tengerentúli utaknál pedig a repjegy a legnagyobb kiadás, ami 700-2000 fontig bármi lehet, az előbbi a Fülöp-szigetek, az utóbbi Ausztrália.
2018. aug. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ketten élünk. Bevétel heti 1100 USD. Telne nyaralásra. De csak évi 6 nap szabadságom van és azt sem vehetem ki egybe. Így nem nyaralunk.
2018. aug. 10. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!