Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Évi 4 millió forintos keresett...

Évi 4 millió forintos keresettel, ilyen körülmények között mennyit költenétek egy évben maximum utazásra, nyaralásra?

Figyelt kérdés
A kérdés olyanoknak szól, akik alapvetően szeretnek utazni. Gyerek nincs, saját lakás van, de ha mondjuk 5 év múlva szeretne az illető gyermeket, akkor nagyobb lakásra lesz szüksége.
2018. szept. 1. 13:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Egy havi fizetés, azaz olyan 330.000 Ft. Elmész belőle 1 hétre Horvátba, 1 hét Balaton, 1 hét Hajdúszoboszló, 1 hét Hévíz. Ezt úgy számoltam, hogy “átlag” hotelekbe mész, nem a legjobb lakosztályokra.
2018. szept. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Igen, kb. egy havi fizetés évente.
2018. szept. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%
pont a felet vagyis evi 2 M forintot, termeszetesen nem luxusutra hanem hosszon tavoli orszagban pl 2-3 honap PNG.-ban
2018. szept. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nettó / bruttó az a 4?
2018. szept. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nettó. Csak érdekel, hogy ki szerint mi az, ami még reális, ha az ember azért szeretne valamennyi pénzt félre is rakni, de fontos neki az utazgatás.
2018. szept. 1. 17:33
 6/13 A kérdező kommentje:

"termeszetesen nem luxusutra hanem hosszon tavoli orszagban pl 2-3 honap PNG.-ban"


És kinek van 2-3 hónap nyaralgatásra elegendő szabadsága?:DD


Azért maradjunk normális keretek között.

2018. szept. 1. 17:34
 7/13 anonim ***** válasza:
15%

Kamu kérdéssel jól kidicsekedted magad?

.

Van, aki egy fillért sem, hiszen szülei fizetik és van, aki a holnapra nem gondolva a rezsin és a kaján kívül megmaradottat mindet.

2018. szept. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
hat egy honap szabadsagod van egy honap meg fizetes nelkuli, maris 2 honap egyben
2018. szept. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

7-es: Neked mi bajod? Miért lenne kamu kérdés? Pláne, hogy az egész elméleti.


A kérdés arról szólt volna, hogy ha ti ennyi pénzt keresnétek egy évben, szeretnétek utazni, de azért szeretnétek valamennyi pénzt is félretenni, mert előbb-utóbb szükségetek lesz egy nagyobb lakásra, akkor (ismerve a saját költekezési szokásaitok), mennyit szánnátok utazásra, nyaralásra?


Egy elméleti kérdésben mégis mi lenne a kamu? Nem is értem. Ha nem tudsz értelmesen hozzászólni, akkor nem kell:D

2018. szept. 1. 19:13
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Ne hallgass se a trollokra, se a provokátorokra.

4kk éve szinten egész jó. Abból már lehet félre tenni. LTP-t érdemes indítani (10 éveset akár). És emellett a pénzedet valami értelmes befektetésbe tenni. Utazni lehet fényűzően és spórolósan is.

Van egy jó módszer: amikor megjön a fizu, elosztod több felé (akár külön alszámlákra - ha a bankod engedi, vagy külön lekötésekre). Egyik a rezsid, kajád, életviteled fenntartására. Másik egy olyan megtakarítás, amit csak a hobbidra/utazásra költesz. Már amikor megkeresed, eldöntöd, mennyit szánsz erre és később ehhez tartod magad. A lakás megtakarításra is rakhatsz félre, de arra tényleg vannak jobb konstrukciók, mint a bankok. Akár éves szintű 6-15%ot el lehet érni értékpapírokkal, vagy csak egy befektetési számlával.


Mennyi az annyi? Ezt nem tudom. Nekem 3.6kk-ból havi 120 ment lakásra és havi 25 utazásra. De én keveset utazgatok. mások a prioritásaink. De ez az előre elosztom dolog nekem nagyon bevált.

2018. szept. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!