Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hol élnél jelenleg inkább -...

Hol élnél jelenleg inkább - Magyarország vagy Anglia?

Figyelt kérdés
Mindkét ország elég ingatag lábakon áll, hozzák a rosszabbnál rosszabb döntéseiket - de ha választanod kéne, melyikben élnél inkább?
2018. okt. 17. 20:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Angliában élek 12 éve. De tervezem, hogy hazaköltözök Magyarországra. Nem akarok itt maradni végleg.
2018. okt. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Miféle rosszabnál rosszabb döntések? Miféle ingatag lábak? Sajnos olyan állításokat csempésztél a kérdésbe, amelyek erősen szubjektívek.
2018. okt. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
45%
egyik szarabb mint a masik
2018. okt. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%
Anglia
2018. okt. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

Konkrét indokokat is írjatok légy szíves. Csak annyi, hogy Hungária, vagy England, nem túl hasznos válasz. :(


Nekem Angliáról nincs élményem. De Magyarországot szívesen itt hagynám, ha az asszony is jönne velem, de ő nem akar, ezért maradunk. Más nem köt ide.

2018. okt. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%

Első vagyok. Nekem van tapasztalatom Angliáról, és azt kell, hogy mondjam csak a pénz az ami jobb mint otthon. De sok mindenben rosszabb.(legalábbis én így gondolom)

Pl:

Kezdjük az egészségüggyel. Sokszor olvasom, hogy otthon milyen rossz. Nos itt sem jobb.

Sürgősségin 4-6 órákat vársz, hogy a rendelőbe bekerülj. De nem orvos fogad, hanem nővér. Orvos csak akkor érintkezik veled ha tényleg nagy a gond. De ha türelmesen kivárod a sorodat akkor is a következő amitől idegbajt kap az ember. Kijön a nővér behív egy beteget. (időt nézed) A beteg max 5-7 percig van bent. Majd 15-20 percig semmi, és utána hívnak be új beteget. A drogosok soron kívül bekerülnek. Megkérdeztem, hogy miért kivételeznek egy drogossal. A válasz, hogy ők nekik szükségük van a gyógyszerre, mert ha nem kapják meg, bonyodalmat okozhatnak. Az angolok álláspontja az, hogy a drogosoknak ingyen (ami nincs ingyen mert az adófizetők council tax fizetéséből állják) megadják az enyhébb gyógyszereket ( állítólag csökkenti a drog utáni vágyukat) Én úgy látom, hogy tömik drogokkal, addig sincs baj velük. Műtétre várni akár 1 év is kell, és utána kell járni, hogy az adott műtétet állja-e az állam . (városonként függő.)

Munkahely. Itt is a főnök célja az, hogy ha lehet csak minimálbért adna. Sok helyen inkább nulla órás vagy, mert így kevesebbet kell fizetni a cégnek utánad. Itt kint nincs védettség hiába terhes vagy idős valaki. Sok munkahely nem fizeti a táppénzt. Nekem jó munkahelyem van, jó a pénzem is, de a táppénzt nem fizeti. Ez azt jelenti, hogy 3 napig elég ha betelefonálok, nem kell orvosi igazolás, viszont 3 napra egy fillért sem kapok. Ha több mint 3 napig lennék beteg akkor orvos kiír (ha kiír, engem pl: begipszelt kézzel sem vett fel táppénzre, mondván, hogy fél kézzel is lehet dolgozni) de mivel a cég nem fizet betegállományt, így az állami táppénz jár. Ami nevetségesen kevés . Ha jól emlékszem heti 90 font környékén van..

Az árakat mindig emelik, és nem szólnak előre, hogy minek megy fel az ára. Pl: Council taxot évente emelik. Jelenleg havi 140 fontot fizetek.

A politikusok itt is csalnak, lopnak, hazudnak.

A rendőrség nagyjából annyit ér mint otthon.

A legnagyobb gond, hogy annyira toleránsak akarnak mindenhez lenni, hogy már átestek a ló túlsó oldalára. Ha megtámadnak akkor jogod van elfutni, de ha megvéded magad és megsérül a támadó, te vagy a hibás. Kollégámhoz pár éve betörtek éjjel. Arra ébredt, hogy a lánya sikoltozik, mert felébredt és egy idegen volt a szobájában. Kollégám elkapta, jól megverte (lerugdosta a lépcsőről, és fogva tartotta amíg a rendőrség ki nem jött. Megbírságolták, mert ön bíráskodott. Azzal indokolták, hogy a betörő nem akarta őket bántani, hiszen menekülni akart, és megakadályozták benne.

Vagy amikor ellopták a motoromat. Kijött a rendőr, jegyzőkönyvet vett, majd annyit mondott, hogy vegyek egy másik motort, mert sosem fogom visszakapni a lopottat, és behajtani sem fogják tudni a tolvajon. Ugyanis biztos benne, hogy suhancok voltak akiktől nem hajtható be ( a koruk miatt)

Napi szinten látni a parkokban hogy injekcióval lövik egymást, állandóan füveznek, nagy a feszültség.

Én egy kisvárosban élek, ami még úgy ahogy élhető város. De egyre több romániai cigány jön ki, egyre több olyan emberrel találkozom akiket otthon is elkerültem. Pár éve még jó volt, de egyre rosszabb itt is. Csak a pénz ami még jobb. De a lakásbérlés is egyre drágább.

2018. okt. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
32%
Nekem nagyon jó itthon! Elégedett vagyok. Nem megyek sehova.
2018. okt. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%

Magyarország, kérdés nélkül.

Ezt 3 év angliai tapasztalat után mondom.

6# kb leírta amit én is gondolok.

Néhány dolog hozzá.

Lakhatás. Azokat a körülményeket mint otthon vannak felejtsd el. Nulla szigetelés a házakon, sokszor nincs dupla üveges ablak sem. A penész és a beázás a rengeteg esőtől teljesen mindennapos, csak úgy mint az egerek és az akkora patkányok tömkelege hogy nem mered letegezni. Ha albérletben laksz akkor a főbérlő (landlord) sok helyen beprogramozza a fűtést hogy reggel és este menjen 2-2 órát, ahogy kikapcsol ki is hűl a lakás. Volt hogy jött a főbérlő és nem értette hogy mi bajom azzal hogy látom a szobában a lehelletem. Havi 650£ ért, ami egy szoba. Ez nekik rendben van, nem kell se fűteni, se minden nap fürdeni.


A melóhoz még annyit hogy ami az EUban mindenhol máshol törvényileg tiltott, azt itt széles körben alkalmazzák. A zero hour contract, azaz nulla órás szerződés. Ha épp nincs meló akkor nem dolgozol, nincs kötelező minimum óraszám, azaz nulla fontot keresel.

UK egy tranzit ország, London meg főleg egy tranzit város. Emberi kapcsolatokat ki tudsz alakítani, csak idővel mindenki tovább áll. Tök jó, lesz barátod kolumbiától ausztráliáig sok helyen, csak nem tudsz meginni senkivel 1 sört, mert mindenki dobbant idővel.

Az időjárásról annyit, hogy az angol mondás szerint: "emlékszem a tavalyi nyárra, egy szerdai napra esett".

2018. okt. 18. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Németországban


15 éve éltem angliában, elötte egy évet Amerikában...

A világ több részén jártam/járok túristaként és azt kell mondanom, hogy mindenképpen Németország.


Habár a fizetések alacsonyabbak mint Angliában vagy Franciaországban, de legalább normál életet lehet élni.

Sok mindenben megegyezik Mo-al, föleg szokásokban. Az ételekben is annyi egyforma ételeink vannak.(töltött káposzta, császármorzsa, rántotthús....)


Itt a gyermek szegénység azt jelenti, hogy a nagyon szegény gyerekek nem tudnak el járni moziba(húuu ha), vagy étterembe...


Most voltunk egy nagy tengerjáró hajón nyaralni, itt 99%-ban németek voltak(2000 ember), és szinte mind mind a teljesen közép rétegböl. De ha elmegyünk Kanári szigetekre vagy akár a karib térségbe is ott is a német középréteggel találkozunk iszonyat nagy számban.

Mo-n a barátaim között többnek van saját cége, alkalmazottakkal, pl éttermük, vagy autoszerelö mühelyük, vagy managerek egy nagy IT cégnél, vagy bankban vezetö beosztásban vannak, és a legnagyobb nyaralás ha görögországba eljutnak egy 3 csillagos szállodába. Mi meg ugyan olyan munkában évente 2-3x nyaralunk 4 csillagos szállodában, és akár a karib térségbe is eljutunk...

A szomszédunk itt Németországban tüzoltó, és egy uj kicsi BMW-jük van, a felesége otthon van a gyerekekkel, és ök is simán évente 1-2x egy 3000-4000€-s nyaralásra mennek.


Vagy is a fentiekkel azt akartam leírni, hogy a német középréteg szinte a magyar felsöréteg életét éli...

2018. okt. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Köszi a kifejtett válaszokat! Így sokkal jobb látni, ki-hogyan gondolkodik!
2018. okt. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!