Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Aki részt vett 1 éves külföldi...

Aki részt vett 1 éves külföldi kiutazáson, milyen élményeitek/ tapasztalataitok lettek? Mennyire jártatok el bulizni? Esetleg volt olyan akivel több volt mint csak egy barát?

Figyelt kérdés
1 tanítási évet fogok tölteni az USA-ban egy 16 éves, rettentően kíváncsi és kalandvágyó lányként. Rengeteg mindennek utánanéztem, és elsősorban a nyelvtanulás miatt mennék ki. A sok kérdés közül erre az egyre még nem igazán leltem választ, pedig olvastam neten különféle beszámolókat. (Nyilván nem mindenki teregeti ki szívesen a magánéletét) De arra gondoltam ha van valami érdekes sztoritok, írjátok le :-) Érdekelne mire számitsak, hogy milyen az ,,éjszakai élet" mennyire szigorúak a szabályok,és hogy mi van a fiúkkal ilyenkor. (Persze nem keresem életem párját ilyenkor még, de ugy vagyok ha egyszer mindent ki lehet próbálni, egy helyes amerikai srácot fel lehetne venni arra a bizonyos bakancs listára:-))

2018. okt. 20. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem az, hogy konkrétan hova utazol, elég fontos infó lenne
2018. okt. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Az USAban elég komolyan veszik a 21es korhatárt. Nem csak az alkoholvásárlás terén, de a szórakozóhelyekre sem igen engednek be. Házibulikat szoktunk tartani, ott nyilván fogyasztunk alkoholt, de nem megyünk tovább discoba vagy clubbokba. Melyik részre mész?
2018. okt. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
Hát nehogy azt hidd, hogy te éjszakai bulizásokban leszel. Én is 16 évesen mentem ki 1 évre egy Kaliforniai iskolába- Több más nemzetiségű cserediák volt rajtam kívül. Az iskola komolyan vette a szabályokat, és akárcsak otthon a kollégiumban itt is be kellett tartani. 16 évesen nem volt éjszakai bulizások, este 10-kor zárták a kapukat. Utána már szigorúan csak a felügyelő engedélyével lehetett kimenni indokolt esetben. Az amerikai srácok meg..hát.. a suliban elég sokan voltunk, de talán ha 10 srácra mondta, hogy "húú ez helyes srác" De nem is ezzel lesz a gond, mert én is ismerkedtem. A legnehezebb amivel otthon sosem volt gondom, de itt megszenvedtem érte, az a közömbösség, és az hogy idegen voltam. Első pár hónapban ki voltam közösítve. Jóformán a barátaim szintén más nemzetiségűek voltak. Pl A legjobb barátnőm lengyel volt. Én bevallom nagyon örültem, hogy letelt az 1 év, és alig vártam, hogy hazamenjek.
2018. okt. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

3#

"...amivel otthon sosem volt gondom, de itt megszenvedtem érte,..."

"...és alig vártam, hogy hazamenjek."


Akkor most hol is vagy eppen? Miert nem azt irtad, hogy " amivel ITTHON..." es "...alig vartam hogy hazaJOJJEK" ??? Szoval hol is vagy most eppen?


Es meg egy, csak szolok, hogy tudd: A cserediakok SOHA nem lakhatnak az iskolaban, hanem MINDIG csaladoknal. Tehat nem zarjak be a kapukat, hogy csak felugyelovel mehess ki. A fogado csaladnal pedig valoban nem engednek el ejszakazni akarmilyen buliba, mert TEGED is, es a fogado csaladot is szerzodes koti.

Azt mar meg sem emlitem, hogy meg az elmebetegeket sem lehet ZART ajtok mogott tartani, torveny van ra (pl. foldrenges vagy tuz eseten a zart ajtok katasztrofahoz vezetnek), tehat erosen valoszinutlen, hogy pont egy iskolaban tartjak a diakokat zart ajtok mogott.

Az pedig, hogy drillel akarjak a diakokat maradasra birni, es nem meggyozessel (alairtad a szerzodest, tartsd magad hozza), az egyenesen elkepzelhetetlen.


Szerintem te csak az almaidban voltal cserediak ITT, Kaliforniaban.


Kerdezo, ahogy az elso valaszolo irta, nagyon fontos lenne tudni, hogy melyik allamban, melyik varosban-kornyeken leszel.

2018. okt. 21. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
2. Vagyok. Hozzátenném, hogy az amerikai annyira közvetlen nép..én mindig ledöbbenek, amikor ott vagyok, totál feltölt. A kölykök meg iszonyat jófejek:) bár én is csak Kaliforniáról tudok véleményt mondani.
2018. okt. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%

Időpont ma 04:59

Okoska.

Már letelt az 1 évem, azóta újra Magyarországon vagyok.

És nem mindenhol vannak családnál a diákok. Mi kollégiumban voltunk..Több nemzetiségű diákokkal együtt.

ennyit erről.

2018. okt. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6#

Csak azert nem valaszoltam hamarabb, mert beszelni akartam a hivatalos szemelyekkel, konkretan a megyei iskolai superintendent-t kerdeztem meg a hatalyos torvenyekrol. Cserediakkent NEM lakhattal "kollegiumban", mert a torveny tiltja kozepiskolas cserediakok szamara ezt. Kizarolag akkor lehettel a fogado csaladtol kiemelve, ha letartoztattak valamilyen buncselekmenyert, de akkor valoszinuleg hamarabb kitoloncoltak (vagy kesobb, a buncselekmenytol es a buntetestol fuggoen)

Tehat hazudsz, te SOHA nem voltal itt Kaliforniaban cserediak.

A kerdezo altal beirt keresoszo (AFS szervezet) szinten fogado csaladokrol ir, miutan a torveny szerint nincs is masra lehetosege :)

2018. okt. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves #7. Nem tudom milyen kapcsolatod van, de hamis információkat kapsz tőle. Egyik ismerősöm is 1 évig volt kinn Floridában, és ő is kollégiumban lakott. Lehet, hogy az AFSnél nem lakhatsz koleszban, arról nem tudok nyilatkozni de néhány más szervezettel biztos lehet. Vagy a barátnőm csak képzelődött hogy koleszban lakik, és egy évig családnál lakott anélkül hogy észrevette volna?🤔
2018. okt. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8#

Kaliforniarol van szo, es az AFS-rol.

Florida es mas szervezetek eddig nem merultek fel ebben a topikban.

Az informatorom pedig a kaliforniai kormany iskolakkal foglalkozo megyei nagyfonoke.


Az ismerosod pedig lehetseges, hogy a harmaska es a hatoska egyszemelyben :D

2018. okt. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 mert csak egy ember letezik aki kiutazott amerikába? Semmi közöm a #6 os válaszolóhoz, aki mellesleg ha jól olvasom egy szót se szólt az AFS ről, ő a saját tapasztalatát mesélte el, feltehetően egy másik szervezettel, akik gondolom kollégiumban helyezték őt el. De örülök hogy te ennyire okos vagy, legközelebb ha valamit nem tudok hozzád fordulok.
2018. okt. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!