Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kanadában “menekült” státusz?

Kanadában “menekült” státusz?

Figyelt kérdés

Kiváncsi lennék személyes tapasztalatokra.

14 éves fiammal és feleségemmel szeretnénk költözni minél hamarabb, Kanada is szóba jött.

Mi alapján döntenek? Mennyi idő az elbírálás? Stb, stb.

Lakhatás, kórházi ellátás?

Természetesen nem segélyre várnék, elég “tartalékkal” indulnánk el.



2018. okt. 20. 23:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
És mi a franc elől menekülsz egy olyan országból ahol béke van? Ráadásul EUs állampolgárként, ami azt jelenti hogy szabad mozgásod és letelepedésed van Portugáliától, Svédországon át Bulgáriáig.
2018. okt. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az nem rád tartozik, hogy mi elől menekülök.
2018. okt. 21. 01:29
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Kanada megszuntette a menekultstatusz adasat a magyarok szamara, a 90-es evek kozepetol nincs menekult statusz a Magyarorszagrol erkezoknek, tuti kitoloncolnak.

Nagyobb eselyetek lenne, ha a pontrendszer alapjan kernetek munkavallalasi es letelepedesi engedelyt. Ha jo szakmatok van (pl. nehezgepkezelo, egeszsegugyi vegzettseg, szamitastechnika korul valami magasabb tudasszint (nem eleg a Word-ot kezelni), es 35 even aluliak vagytok, valamint beszeltek angolul vagy franciaul, akkor szinte 100%, hogy kaptok munkavallalasi engedelyt. Onnan pedig bizonyos feltetelek eseten csak 3-5 ev az allampolgarsag. Csaladot is szivesen latnak. Ha idosebbek vagytok 35-nel, akkor is van esely, de akkor jobban fontos a felsofoku vegzettseg.


ezeken a helyeken nezzetek korul a valaszokert


[link]


[link]


[link]

2018. okt. 21. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Na tisztázzuk, kinek jár a menekült státusz [link]


Olyan embernek, aki nem térhet vissza a hazájába, mert faja, vallása, politikai nézete, nemzetisége vagy specifikus csoportba tartozása (nők, szexuális orientáció stb) miatt várható, hogy elítéljék. Ezek védelmére nemzetközi szerződés szólít fel.


Illetve azok, akikről feltehető, hogy hazájukba visszatérve fent áll a veszélye a kínzásnak, kivégzésnek vagy más szokatlan és kegyetlen büntetésnek.


Magyarország és sok más ország úgynevezett DCO -- Designated Country of Origin -- a menekült kérelmeket gyorsított eljárásban vizsgálják ki és utasítják vissza szinte mindig. Kertész Ákos és Mohácsi Viktória megkapta. Okkal és joggal, mind a kettő esetében. De ha ilyen lennél, akkor nem ülnél a seggeden ilyen fórumra firkálva, hanem menekülnél, ki merre lát...

2018. okt. 21. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

"Az nem rád tartozik, hogy mi elől menekülök."


A bűnözők sem kapnak menekült státust.

2018. okt. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%
Talán Kanadában nincs kiadatás? Nem tudom, de például egy halomnyi embert ismerek Angliában akit Magyarországon köröznek évekre, és már vagy 10 éve éldegélnek kint.
2018. okt. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Aki lepontozta a 3# válaszom attól kíváncsian várom hogy mióta nem biztonságos ország MO.
2018. okt. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%

Hát ha menekült vagy, akkor erős a valószínűsége, hogy megkérdezik, ugyan pajtás, mi elől menekülsz?


Nos, mi elől menekülsz?

2018. okt. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

20 éve tanítok.

Azért, mert tisztességesen dolgozom/dolgoztunk és spóroltunk, attól még nem hiszem, hogy a Marcsi rokonai lennénk. Mondjuk ilyen korrupt országban lehet jobban jártam volna!

Ez a mentalitás, keserűség ritka, ami itt van! Csupa rosszindulatú megjegyzés.

Nem szeretném, hogy a gyermekem ilyen emberek között cseperedjen fel. Ha nem Kanadàban, akkor máshol. Csak ne itt.

Csupán személyes tapasztalatokra voltam kiváncsi.

És az, hogy MO mennyire biztonságos.. nézőpont kérdése.

Mindenkinek kivanom, hogy legyen resze minimum egyszer abban amit ebben az antiszemita, rasszista országban kellett megélnem párszor. Úgy, hogy itt születtem és nevelkedtem!

Minden jót hölgyeim és uraim. Szebb jövőt!

2018. okt. 21. 20:09
 10/14 anonim ***** válasza:

Kerdezo, en nem voltam rosszindulatu. Tenykent irtam az igazat, magyarok 94 ota nem kapnak menekult statuszt Kanadaban.

Irtam harom linket, amik alapjan SIKERREL palyazhattok munkavallalasi engedelyre Kanadaban, az eljaras gyorsnak mondhato (par het). Az, hogy tanar vagy, elony.

Miert voltam rosszindulatu? Nem kell, hogy megkoszond a linkeket, de legalabb ne nevezz rosszindulatunak.

2018. okt. 22. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!