Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik trópusi/egzotikus...

Melyik trópusi/egzotikus országot ajánlanád januári nyaralásnak (3 hét)? (Ázsián és Afrikán belül)

Figyelt kérdés

Thaiföldön voltunk már 2x3 hetet, Angkorba is "átugrottunk", nagyon élveztük, de valami újat szeretnénk most felfedezni.

Gondolkozunk Zanzibáron (egybekötve egy kis szafarival Tanzániában), Indonézián, Malajzián, Mauritiuson, Seychelles-szigeteken, Maldív-szigeteken, Sri Lankán... De mindegyikkel kapcsolatban van egy kis "de" :D...

A lényeg, hogy legyen gyönyörű fehérhomokos-pálmafás tengerpart, és mellette valami kis plusz (természeti/kulturális gyönyörűség). Igazság szerint Indonéziát ajánlják a legtöbben az interneten ahogy én néztem, de én pl. nem vagyok oda a vulkánokért... akármikor kitörhetnek :D, szóval akár kíváncsi lennék arra, hogy Indonéziának van-e "nemvulkános" része".

Ha valaki járt már ezeken/"hasonló" helyen és ajánlaná, az ide bátra írjon :). Ha lehet kérni, akkor részletesen, hogy az ország/sziget melyik partját ajánlja, ilyesmi.

Köszi előre is (és kérlek ne mondogassátok, hogy google, mert higyjétek el, elég sokat nézegetem a netet, index fórumot, stb-t... azért is írtam, mert túl sok már az információ, és hátha lesz valami hasznos válasz :D).



2018. nov. 19. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem egyik jobb, mint a másik :-) Bár pl. Maldívon semmi nincs, kis homokbuckák teleépítve szállodákkal.

Mi jövő télen megyünk Tanzániába (Serengeti+Zanzibár) és a Seychelles szigetek is tervben van. Sri Lankán nem jártam, viszont Indiában igen, szerintem nagyon különleges kulturális élmény.

2018. nov. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

India valóban gyönyörű, ès januàrban abszolúte làtogatható.

Réunionon èlve Mauritiust jól ismerem, ès januàrban nem ajànlom, ugyanis pont a ciklonok időszaka.

Seychelles szintèn.

Nàlunk amúgy èvente 3-4 alkalommal kitör a vulkàn, de nem veszélyeztet lakott területeket; viszont fel lehet menni megnézni a kitörèst.

Ès vannak olyan helyek, pl Mafate, ahova autóval nem is lehet felmenni a faluba, csak gyalog, lóhàton vagy helikopterrel.

2018. nov. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!