Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Érdemes úgy külföldre utazni,...

Érdemes úgy külföldre utazni, hogy nem beszélek angolul?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyan helyekre, hogy Cuba, Thaiföld stb. Illetve mennyire stresszes egy repüllőút? Mikor először repültetek milyen volt? Reptéren egyszerüen mentek a dolgok?
2019. jan. 31. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

Ha lenne a nyelvet illetően egy B-terv, akkor azt mondanám, hogy angol nélkül is elleszel, de ha jól értem, csak magyarul tudsz. Ha ez így van, akkor mégis hogyan képzeled a kommunikációt? Az külföldön sem működik, hogy hangosan és lassan beszélsz magyarul, ahogy a magyarok szokták itthon a külföldiekkel, hátha az segít...


Az okos utazó nem az angollal van elfoglalva, mert az kb a nulladik kilométerkőnél megvan neki, hanem a célország nyelvén próbál megtanulni pár tucat mondatot és kifejezést, hogy egyből ne rántsák le anyagilag,ne palizzák be (ami még az angol nyelvvel is simán előfordulhat)

2019. jan. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%
Ha egy turistacsoporttal utazol, akkor semmi gond. Ha egyedul, akkor inkabb maradj Magyarorszagon, es latogass el Hollokore, Balatonra, Orfure, es meg van ezer gyonyoru hely.
2019. febr. 1. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt még olyan, amit mutogatással meg egy kis google translate-tel nem oldottam volna meg, pedig bejártam egész Kínát, ahol legtöbben a 'hello' szót sem ismerik angolul, az én mandarin szókincsem pedig nagyjából 20 szó.
2019. febr. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
Amikor Cuba-nak írod Kubát, máris megszólaltál angolul. látod milyen gyorsan elfelejti az ember az anyanyelvét?
2019. febr. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, amíg minden terv szerint megy, nem sok szükséged lesz az angolra. Ha meg járattörlés van, túlszámláz a pincér vagy más probléma, legyen kéznél papír és toll, esetleg fordítóprogram vagy egy ismerős, akit bármikor fel tudsz hívni, hogy fordítson.


De önmagában a nyelvtudás hiánya miatt ne foszd meg magad a világlátás adta értékektől.

2019. febr. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!