Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Új útlevél készítésnél elveszi...

Új útlevél készítésnél elveszik a korábbit?

Figyelt kérdés
Idén decemberben jár majd le, de már tavasszal csináltatnék újat, mert ugye általában az utazástól számítva még legalább fél évig érvényesnek lennie.

2019. febr. 2. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
érvénytelenítik.
2019. febr. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Visszakapod, de érvénytelenítik. Vagyis porfogó marad. Nekem a fiók mélyén ott van a piros, és kék útlevelem is. Meg már egy bordó is..Szóval 3 érvénytelenített útlevelem van. emléknek jó.
2019. febr. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 D. Brasco ***** válasza:
Ha még nem járt le az utleveled es ugy csinaltatsz ujat le kell adni a régit.....ha mar lejart kilyukasztjak es visszakapod
2019. febr. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amíg az újat nem veszed át a kormányablakban addig a régit nem érvénytelenítik.

Ha postán kéred az újat akkor persze már az új megigénylésénél a régit érvénytelenítik.

De ilyenkor kb. egy hét alatt meg van, mert nem sokan igényelnek.


Egyébként ha nem akarod nem muszáj a régit megtartanod. Te döntöd el, hgoy az érvénytelenítésnél vissza akarod-e kapni vagy leadod megsemmisítésre.

2019. febr. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én tapasztalatom az volt, hogy elveszik, nem szamit, mennyire kértem, hogy csak érvénytelenitsék :-(

Nagyon meg akartam tatani, mert pont azzal az utlevéllel rengeteg helyen jartam-nem szamitott

2019. febr. 8. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ma 05:21

Érdekes, vissza kellett volna kapnod érvénytelenítve, ugyanis az a te tulajdonod. Anno fizettél érte. Én tavaly csináltattam újat. A régit visszaadták érvénytelenítve

2019. febr. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vissza kell adni ha kéri az állampolgár, de olyat butaságokat ne állítsunk már, hogy az ő tulajdona. Természetesen a magyar állam tulajdona, mint minden hatósági igazolvány. Teljesen mindegy, hogy fizetett érte, ez nem árul a boltból. Illetéke van neki, de nehogy már emiatt legyen a tulajdona.
2019. febr. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!