Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha Kanadában kapok zöldkártyát...

Ha Kanadában kapok zöldkártyát, akkor azzal átmehetek az Usa-ba azert hogy letelepedhessek?

Figyelt kérdés

2019. febr. 8. 09:28
 1/10 A kérdező kommentje:
Pl ha valaki landed emigrant Kanadaban
2019. febr. 8. 09:29
 2/10 anonim ***** válasza:
Kanadában nincs zöldkártya.
2019. febr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Csak innen nézve látod olyan egyszerűnek, hogy könnyebb a kanadaiaknak.

Pl. amikor áthajóztunk a Bahamákra Fort Lauderdaleből, a hatóságok előre engedték az USA állampolgárokat, és külön sorba állították a kanadaiakat az egyéb külföldiekkel.

2019. febr. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ma 13:57 butasagot irt. Van Kanadanak "zoldkartyaja" es igen, lehet vele az USAban dolgozni:

[link]

2019. febr. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem, a két ország között is ugyanúgy végig kell járni minden eljárást, ha le akarsz telepedni. Én Kanadában élek, és az amerikai barátnőmnek sem volt könnyebb letelepedni Kanadában, mint nekünk. És ez fordítva is igaz.
2019. febr. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4-es, te írsz hűlyeséget. Kanadában nincs zöld kártya, Permanent Resident kártya van, az oldalon is csak idézőjelben írja így, utalva az amerikai kifejezésre. és nem, nem dolgozhatsz vele az USA-ban. Honnan szeded ezt?
2019. febr. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
"In order for a Canadian citizen or permanent resident to work in the USA, you must first have a job offer from a USA employer who will sponsor you for a work visa. There are several categories of USA work visas that Canadians are eligible to work under: H-1B Visa Temporary Work. TN Visa – NAFTA."
2019. febr. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Kanadában nincs zöld kártya, Permanent Resident kártya van" okoska, az USAban sincs zoldkartya, azt is ugyanugy permanent resident card-nak hivjak hivatalosan!


"és nem, nem dolgozhatsz vele az USA-ban. Honnan szeded ezt?" elolvastad a linket? onnan szedtem, oda van irva az oldalra:


"In both cases, these immigration cards allow individuals to live and work in either Canada or the US, respectively."

2019. febr. 10. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na , én 2008-ban vándoroltam ki Kanadába, tisztázzuk mi micsoda! Amit kapsz a kivándorláshoz, az egy IM-1 vízum (illetve nem kapsz, mert már szinte lehetetlen Kanadába kivándorolni, de ez most félrevisz). Amikor landolsz, akkor kapsz egy IMM 5292 űrlapot, amivel bankszámlát már tudsz nyitni -- az akármilyen esetedben magyar útlevél igazolja, hogy ki vagy, az IMM 5292 igazolja, hogy állandó lakos vagy. Kis idővel később megjön a Permanent Resident Card, ez alapvetően arra kell, hogy a határon átengedjenek hazafele, illetve az az elsődleges igazolvány, amire kapsz jogosítványt (vagy hasonló igazolványt) amit aztán mindenhol máshol használsz. De ez nem az USA, hogy ezt a kártyát mindig magadnál kelljen tartani.


Na. Szóval ez volt Kanada. Az USÁ-hoz köze nincs. Még turistaként belépni is a magyar útlevéllel ESTÁ-val (illetve ha van, vízummal) fogsz, az amerikaiakat teljes hidegen hagyja, hogy permanent resident vagy Kanadában. Majd három év múlva, amikor NEXUS kártyát kérsz, mert az már akkor is lehet kérni, amikor nem vagy állampolgár, akkor változik a dolog, mert onnantól a NEXUS-szal lépsz az USÁ-ba, ha csak teheted (kivéve ha busszal mész, mert akkor nem lehet, akkor megint lehet magyar útlevéllel szívni). De ez csak a belépés turistaként. A kanadaikra (és mexikóikra) szabott TN-1 vízumról ne is álmodj.


Hogy végül a kérdesre is válaszoljak, olyat még nem látott a világ, hogy egy ország által kiadott long term visa másik országba is hasonló erővel bírjon, ez még Schengenben is országos hatáskör, hogy jutott ekkora képtelenség az eszedbe?

2019. febr. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. 2015-ben költöztem Kanadába, Permanent Resident vagyok, tehát tudom miről beszélek. Work Visa-val jöttünk ki (Csak Kanadára és az adott tartományra érvényes), majd 15 hónap múlva lettünk Permanent Residentek, CSAK Kanadában dolgozhatunk.


"In both cases, these immigration cards allow individuals to live and work in either Canada or the US, respectively." Ez azt jelenti, hogy a kanadai Kanadában, az amerikai pedig az USA-ban teszi lehetővé az ott élést és a munkát.

2019. febr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!