Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik az az ország - vagy...

Melyik az az ország - vagy földrész, ahol leélnéd az életed? Melyik álmaid országa?

Figyelt kérdés

Indokold is meg, hogy miért akarnád ott leélni hátralévõ életedet.

Én a Kanári szigetekre vágyom mindennél jobban, mert imádom a trópusi éghajlatot, az állandó vidám idõt! A telet örökre elfelejteném!

De, elélnék bármelyik másik trópusi szigeten! Még az sem baj, ha kevésbé lakott.



#álom #Melyik álmaid országa
2019. febr. 20. 07:05
1 2
 1/17 D. Brasco ***** válasza:
93%
Jó jó......csupán csak annyi a probléma ezzel,hogy a kanári szigeteknek köze nincs a trópusokhoz!
2019. febr. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Én utàlom a telet úgyszintén, 6 éve élek egy trópusi szigeten, ami Franciaorszàg része (Réunion) Jól elvagyok itt, persze ki tudja meddig, itt se minden fenékig tejfel.

Franciaorszàgnak azèrt van egy pàr tengerentúli megyéje (jó, mondjuk Mayotte nem túl vonzó, St Pierre-et-Miquelon meg hideg), ami EU is, szóval nyugodtan el lehet éldegélni mindenféle engedèly nèlkül, ha az ember talàl munkàt.

2019. febr. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

A Kanári-szigetek nem egy nagy szám. Oda biztos nem akarnék költözni.

Olaszországba költöznék. Imádom az országot, jó minőségű, finom kaják vannak, az időjárás is ideális, télen nincs olyan hideg, mint itt. Imádom a növényzetet, a hegyes tájak gyönyörűek, a tengerpartot meg gondolom nem kell magyarázni. :)

2019. febr. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Szintén Kanári :)
2019. febr. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Kanári szigetek nem trópus. Amúgy jó hely, bár nekem főleg a kisebb szigetek tetszettek La Gomera, La Palma.


Én ha egy helyet kéne mondani akkor Costa Rica. Amikor még lazább munkahelyem volt meg nem volt család akkor több hónapokat töltöttem el ott és nagyon imádtam.

2019. febr. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
58%

Ezekkel a kérdésekkel az a gond, hogy úgy válaszol az ember országot, ahol max nyaralni volt 2 hetet. és kifogta a 2 hét állandó napsütést. De az ott élés nem ezt jelenti.

Én sokáig azt mondtam, hogy Thaiföldön szeretnék élni majd, mert nagy meleg van, és imádom.. Nyaralni többször voltam ott, és mindig élveztem. De volt lehetőségem 2 évig ott élnem. Teljesen más mint amikor nyaral az ember. 2-3 hétig élveztem, majd jöttek a problémák. Kiderült a trópusi országokban bár nincs hideg, nincs tél, nincs hó, de van hetekig tartó özönvíz. Amikor már 2 hete minden nap szarrá áztam, amikor a bőröm már képtelen volt rendesen megszáradni, bizony volt, hogy elsírtam magam. Dolgozni sem leányálom itt. A helyiek lenéznek ( bámulatos, hogy a thaiak ha turista vagy mennyire hízelgőek a pénzed miatt, de ha ott élsz akkor előjön a rasszista énük)

Mesélek egy példát. Van egy orosz srác aki évek óta kint él. Motor bérbeadással foglalkozik. Turistáknak ad ki bérbe motorokat. Pár éve magának vett egy tuk tukot. Helyrehozta, és amikor olyan napjuk van, a kis családjával a tuk tukban utazva mennek kirándulni. De sokszor van, hogy éppen viszi valahová, vagy csak azzal megy, és a turisták (mivel nem thai) inkább ott intik le. Ilyenkor mosolyogva , jó hangosan mondja, hogy "bocsánat, de nem szállít senkit, ez magán tuk tuk".. Hogy miért nem? Mert a helyiek a motorbérlését elviselik, nem szólnak..de a tuk tuk az övéké, azt nem veheti el tőlük senki. Az első alkalommal egy nap több helyi botokkal körbeállták, és szétakarták verni a tuk tukját, és őt is, hogy tudja azzal nem üzletelhet. Nagy nehezen megtudta magyarázni, hogy az privat. De még ma is árgus szemmel figyelik, és ha csak 1 utast is szállítana, laposra vernék.. Olyan tuk tuk "maffia" van..

Szóval a kérdésedre a válaszom, hogy hol élnék legszívesebben. Mivel Angliában élek sok éve már, a nyugdíjas éveimet otthon Magyarországon akarom eltölteni.

2019. febr. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
0%

Kedves 6-os válaszoló!

Én is Thaiföldet akartam mondani, de most hogy láttam a regényedet megdöbbentem! Elképzelhető a dolog, de ugyanakkor abszúrdnak tartom az egészet! Miért csinálnának ilyet? Ràjuk nem jellemző ez a fajta viselkedés, de persze mindenhol előfordulhat a világon.... Ha ez igaz, amit mondasz, mert nem tudom biztosan, akkor nem lehet hogy inkább helyi vagányok voltak? Tudod akik bandákban vannak, uninteligens egyének, rasszisták.... Ugyanakkor az is lehet hogy burmaiak voltak....

2019. febr. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
24%

#7

Azért nem kell itt mindent elhinni. Thaiföldön munkavállalásit szerezni unskilled melósként nehezebb mint az USA-ban tehát kvázi lehetetlen. Az más kérdés hogy a helyiek ha nem turistaként mész ki állítólag tényleg nem annyira barátságosak és nyitottak, de amit itt leírt az biztos hogy kamu.

2019. febr. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
31%

Na mind1 én azért máskép hallom a dolgokat a kint élő ismerőseimtől...

Mindenesetre én még mindig thaiföldre tervezek letelepedni, magyarországon élképzelhetetlennek tartom az életet a magam részéről....

2019. febr. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
Törökország, de ez már megtörtént :D.
2019. febr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!