Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A nyáron tervezünk Montenegrób...

A nyáron tervezünk Montenegróba menni aki már volt ott leírná nekem hogy milyen volt úgy összeségében ott lenni?

Figyelt kérdés

#Montenegró #nyaralás utazás
2019. márc. 18. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Nekünk jó volt. Mi a délebbi részen Ulcinjban voltunk, van az egésznek egy jó hangulata, na nem olyan mint Spanyolország meg Görögország, inkább kicsit ez a balkáni, de kellemesen elvontunk ott. Ha tehetitek kerüljétek a nagyon turista gettó helyeket mint Kotor meg Budva, mert az gusztustalan ami ott van szezonban.
2019. márc. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, te most arra vársz, írjon neked valaki regényt mert te lusta vagy keresni.

Nos, én régebben szerettem azt a helyet, de az elmúlt 10 évben inkább kerülöm. Meg is drágult és retető sok lett a turista. Annyira pedig nem klassz, hogy a csülkömet tapossák.

2019. márc. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszodat :) pedig pont Budvát céloztunk meg :D

Második válaszadónak pedig nem tudom miért kell egyből belekötni képzeld el hogy utánna lett nézve a dolgoknak.. nyilván mivel oda megyünk nyaralni. Csak személyes véleményekre/tapasztalatokra voltam kiváncsi. Köszi a valszod.

2019. márc. 18. 19:13
 4/8 aHermann ***** válasza:

Szia!


Mi tavaly voltunk, és Tivatban szálltunk meg. Nekünk tetszett, és tervezünk majd egy egész országos körtúrára menni, mert a hegyek is elképesztőek.


Mi Budvába csak kirándulni voltunk, de nekem nagyon tetszett. Nagyon klassz volt a sikátorok között sétálni. Meglepően kellemes volt az idő, míg az óvároson kívül nagyon meleg volt. Mi valami bevásárlóközpont fizetős parkolójában álltunk meg, bő 5 perc sétára az óvárostól.


Az árak hasonlóak mint nálunk, a fagyi volt drágább (1 euró).


Strandcipő ajánlott.


A Plavi Horizont strand homokos, gyerekeknek ideális, ott tavaly főszezonban 12 euró volt 2 nyugágy napernyővel (megkérdeztem). Ide időben érdemes menni, mert szűkös a parkolási lehetőség.


A Jaz strand köves, ott a parkolás ingyenes, de a mosdó fizetős (50 cent - gyerek ingyenes)


Nekünk nagyon tetszett a kishajózás a Kotori-öbölben a Kék barlanggal. Ide is érdemes a reggeli hajóval menni, a tömeg+a nagy meleg előtt. Kotor is szép.


Mi Bosznia-Hercegovinán keresztül mentünk megállva éjszakára. Mostarban odafelé, és a montenegrói-bosnyák határnál visszafelé.


Ez utóbbinál az út a BH oldalon a határnál előtt kész katasztrófa, de a táj gyönyörű. Még Montenegróban is. Érdemes Piva környékén is eltölteni néhány napot.


Mi még Cetinjét néztük meg, és hazafelé az Ostorog kolostort.


Montenegróban az utak jók, vadi újak sok helyen. Sok helyen az étteremben reggeli is van, nem drágán, és egy csomó kaját adnak. Pl. a mi szállásunkon az apartmanok alatt étterem üzemelt, megérte ott enni a főzőcskézés helyett.

2019. márc. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepeen a válaszod, a hasznos infokat! Azt megkerdezhetem, hogy az út kb mennyi idő volt nektek?
2019. márc. 18. 20:10
 6/8 aHermann ***** válasza:

Mi nem utazunk éjszaka, ezért is aludtunk meg. Bp-ről reggel 6-kor indulva délután 3-ra értünk Mostarba, bár ekkor a Blagajban dervis kolostort néztük meg. Megéri. Az M6-oson senki nincs, a horvátoknál nagyon jó az országút (nem kell pályázni), a bosnyákoknál már gázabb, mert 80-nal mehetsz, mérnek is, és nem nagyon lehet előzni. Sok az őrült..

Odafelé 3x álltunk meg kb. 30 percekre. A bosnyák-horvát határon kellett kb. 20 percet várni. A magyarnál semmi nem volt.


Hazafelé Foca-tól jöttünk 1x álltunk meg ebédelni (kb. 1,5-2h szünet) egy játszóteres-játszóházas étteremnél Dobojban, ahol a gyerekek levezették az energiát. Lassabban haladtunk (balesetbe is belefutottunk) kb. 10h alatt értünk haza, a határokon többet kellett várni.


Mi tavaly úgy számoltuk, hogy a táv miatt mindenképp alszunk majd, és olcsóbbra jött ki BH felé az út, mert a szállás is olcsóbb, mint a horvátoknál, + extra autópálya sincs (horvátoknál nyáron még drágább a pálya). Így megnéztük Blagajt, Mostart, a Kravica-vízesést (fürdéssel), Trebinjét, hazafelé Cetinjét, Ostorog kolostort.


Érdemes hozni a montenegrói sonkából és sajtból. A sörük is elég jó. Mi Njegusiban vettünk védőzáras csomagolásban sonkát és sajtot, és semmi baja nem lett egyiknek sem, pedig 35-40 fok volt.

Érdemes még a Lovcenre felmenni (mi a kicsi gyerekeink, meg a meleg miatt kihagytuk), illetve nagyon gyönyörű a kilátás és az út Kotorból Njegusiba vezető úton a szerpentinen.


Fontos, hogy a kocsitokat jól érezzétek, mert a hegyi utak nem túl szélesek, és elég extrémen mennek a helyiek.

A jó reflex sem árt.


Bankkártyát sok helyen elfogadnak, de jobban örülnek a kp-nek. (Most amúgy is alacsony az euró) A bosnyákok is elfogadják az eurót, viszont márkát adnak vissza jóeséllyel.

Az autópálya Sarajevo és Zenica között 6 márka volt (eurót is elfogadnak, meg talán kunát), de jobban jár az ember a márkával.

Ha Trebinje felől mentek extra 3 euró úthasználat van a montenegrói oldalon.

2019. márc. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 aHermann ***** válasza:

Első nap Mostarba aludtunk, majd következő nap délután értünk Tivatba, de a kényelmes mostari indulás után a Kravica-vízesést néztük meg és fürödtünk, majd egy szomszédos vízesésnél ettünk, és Trebinje érintésével értünk Montenegroba.


Hazafelé a szerpentin, Njegusi, Cetinje és Ostorog megnézése, valamint bő 1h határátlépés után értünk Focába. Másnap onnan volt kb. 10h az út Bp-re.

2019. márc. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én lassan 10 éve, hogy bejártam szinte az egész országot, Vrbanje (Orjen-nyereg)-Budva-Sveti Stefan-Petrovac-Sutomore-Bar-Ulcinj volt az útvonal. Odaúton Szarajevóban és Dubrovnikban aludtunk, mert út közben megálltunk Mosztárban és a Kravica-vízesésnél is. Visszafelè egyhuzamban mentünk, reggel 8-tőle kb este 10-ig tartott az út. Én Ulcinjt ajánlom, teljesen más, mint az ország többi része.
2019. márc. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!