Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Legszebb hely ahol jártál?...

Legszebb hely ahol jártál? Magyar, külföldi utazás! Bármi érdekel.

Figyelt kérdés
Hol, mikor,kivel?Legérdekesebb kirándulás,nyaralás,bármi amit láttál tapasztaltál.Szeretek utazni.Csaj érdekel!

2019. máj. 12. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az Azúr-part és Toszkána, ha régiókra gondoltál. A részletek nem publikusak. A csajom meg főleg ne érdekeljen.
2019. máj. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csaj érdekel=Csak érdekel.Elírtam szemüveg nélkül bocsi 😊
2019. máj. 12. 14:07
 3/8 anonim ***** válasza:
millio, de ha egy akkor pl Erta Ale, Etiopia
2019. máj. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ausztrália úgy összességeben. Az odajutás érdekes volt a neten ismertem meg a sracot 20 éve :-D Meghivott es elmentem. Nem bantam meg Ausztrália nagy álmom volt de a csávó defektes volt (Hit-gyülis)
2019. máj. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szingapúr❤️
2019. máj. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ailena válasza:
73%

Kategóriákban írom, mert rengeteg van:


Legszebb hely, külföld, természeti szépség top 3:

1. Egyiptom déli része, Asszuán, Abu Szimbel és a kettő között a sivatag. Itt a legszebb a Nílus, és a természet színei elképesztőek, ott az a nagyon igazi aranysárga sivatag van, nem az, ami északon. (Ugyan ezt a tájat a természet kategóriába írtam, de emellett épített örökség terén is jó hely, errefelé vannak az Abu Szimbel-i templomok, az ókori egyiptomi templomépítészet legszebbjei közé tartoznak.)

2. Törökország, Pamukkale. Eszméletlenül szép. (Bónusz épített örökség: ókori görög településromok.)

3. Horvátország, Plitvicei-tavak. A víz birodalma, gyönyörű.


Legszebb hely, külföld, épített örökség top 6 (itt nem tudtam csak hármat, bocs):

1. Firenze egész belvárosa. Csupa reneszánsz életöröm.

2. Egyiptomból túl sok pont lenne mindent felsorolni, ezért egybeveszem szépség terén a kedvenceimet: a Királyok völgye sírjai, a karnaki, luxori és a denderai templom, valamint Medinet Habu, ill. a már említett Abu Szimbel.

3. Németország, Neuschwanstein várkastély

4. Lipcse, Nikolaikirche (belsejére keress rá neten!)

5. Isztambul, Yeni dzsámi - az iszlám építészetéből a kedvencem, nekem jobban tetszik, mint a Kék mecset (az agyonsztárolt Hagia Sophiát mindkettő magasan veri, bár bevallom, hogy a bizánci művészet sosem tetszett annyira)

6. Róma, Trevi-kút - fantasztikusan felfrissítő hatást kelt a kis téren a hatalmas szökőkút még úgy is, hogy ezer turista lóg rajta


Legérdekesebb hely, külföldi top 3:

1. Egyiptomban Deir el Medina. Nagyon szeretem, ahol belelátni a hétköznap emberének mindennapi életébe egy régmúlt korban, ez meg egy elég jól konzervált kis település. Bónuszként kicsi, de gyönyörűen díszített sírok, ill. kopt kolostorrá alakított ókori egyiptomi templom romjai.

2. Berlin, az egész, ahogy van, a felszabadultság érzése, amikor látod az olyan sokáig kettéosztott, de most már szabad várost. Én már éltem a 80-as években, ami Kelet-Németországban annyira nem volt más, mint itt, ezért nosztalgiaértéke is van. Ennek felidézésére a DDR Múzeum tökéletes, de rengeteg más múzeum is figyelemre méltó a városban, főleg a Neues Museum és a Pergamon (feltűnhetett, hogy ókormániás is vagyok :D).

3. Rómában az ókori római romok. Ott mászkálsz és tudod, hogy itt járt Julius Caesar, Augustus, minden ókori római, akiről hallottál, a világ középpontja volt... Elképesztő érzés.


Legszebb hely, magyar, természeti szépség top 3:

1. Miskolctapolca, Barlangfürdő. Valamennyire mondjuk az épített örökség része is, de a lényegét a barlang adja.

2. Tapolcai tavasbarlang. Szintén barlang, szintén egy Tapolca, de teljesen más élmény :)

3. Bükk-fennsík, főleg ahol ki tudsz ülni egy magasabb helyre nézni a tájat :)


Legszebb hely, magyar, épített örökség top 3:

1. Megint csalok, mert többet zsúfolok be ide háromnál. Először a két kedvenc neogótikus épületem, az Országház (tekintsünk el a politikától, mint épület, az egyik legszebb parlament a világon) és Kőszegen a Jézus Szíve templom.

2. Másik kedvenc építészeti stílusom, a szecesszió két gyöngyszeme: Szeged, Reök-palota, ill. Budapest, Iparművészeti Múzeum.

3. Kőszeg, Jurisics-tér (középkori főtérből a legszebb az országban).


Legérdekesebb hely, magyar top 3:

1. Ópusztaszeri, ill. szentendrei skanzen holtversenyben, mert mint mondtam, imádok belelátni a régmúlt hétköznapjaiba. Ópusztaszer többi nevezetessége közül nyilván a Feszty-körkép, ill. a Promenád.

2. Szombathely, Iseum (ókori római Ízisz-templom. Azért az, hogy egyiptomi istennőnek temploma áll itt, már valami :)

3. Aeropark repülőmúzeum, Budapest-Ferihegy (kicsit kilóg a többi közül, de érdekel a polgári repülés története).


Top 3 dolog, ami meglephet, ha még nem jártál ott:

1. Gízai piramisok. Az ember úgy hiszi, hogy mindentől távol állnak a sivatag mélyén, ehhez képest gyakorlatilag a város szélén vannak, ami elsőre meglepő lehet, de nekem tulajdonképpen tetszik a múlt és jelen egymás mellett élése.

2. Oázisok. Mindig azt képzeltem, ezek 3-5 szál pálmából állnak, ami alatt ott fehérlenek a döglött teve csontjai. Ehhez képest egész nagyok, komplett városok vannak bennük.



Szubjektív kedvenc:

Egyiptom, Amarna. Nem szoktam az ilyen listákba beleírni, mert laikus turista annyit lát, hogy egy ókori városból nem maradt semmi. Viszont aki beleássa magát Egyiptom történelmébe, és ez a korszak a kedvence, annak hatalmas élmény.


Három város, ami az előzőekbe nem fért be, de egy vagy több látogatás során a szívemhez nőtt: Varsó, Lviv, Wittenberg; Pécs, Eger, Keszthely

2019. máj. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Monument Valley, Grand Canyon,Las Vegas, San Francisco. Amerikai körutazás volt anyukámmal.
2019. máj. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
Kalifornia, MALIBU :) egy csoda!
2019. máj. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!