Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Azt hallottam hogy Egyiptomban...

Azt hallottam hogy Egyiptomban alkudozni kell de hogyan tegyem? Idén nyáron megyünk nyaralni Egyiptomba és nem tudom hogy kell alkudni

Figyelt kérdés
Angol tudásom az van de nem tudom hogy hogyan kell alkudni

2019. máj. 12. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos már nem lehet úgy alkudni, mint régen. Néhány évvel ezelőtt még felére-kétharmadára le lehetett alkudni a dolgokat, ma alig engednek 10-20 %. Sok turista nem alkuszik (főleg oroszok és sok nyugat-európai sem), így aztán nem töltik a boltosok azzal az időt, hogy veled alkudozzanak, mikor 5 perc múlva valaki úgyis megveszi az árut, annyiért amennyit mond neki.

Kevésbé turistás helyeken (pl. Felső-Egyiptomban) még lehet alkudozni. Mond egy árat, te azt mondod, ez sok és ajánlod a felét (ha az ár 70-80 %-áért nem éri megvenni a dolgot, máris mehetsz tovább). Aztán ő mond 80 %-ot, te meg kéred, hogy engedjen még egy kicsit, mert ez még mindig sok. Aztán gondolkozik, elkezdi becsomagolni az árut, hogy többet nem tud engedni, vedd meg ennyiért. Te pedig elindulsz kifele a boltból, hogy ennyiért nem kell, majd máshol megveszed. Na, ekkor fog adni egy végső árat. Ezt viszont illik elfogadni.

2019. máj. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mi Hurghadaba megyünk
2019. máj. 12. 19:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem Egyiptomban ugyan de mashol kapasbol a mondott ár 1/3-ával inditok pl. 90 az ar akkor 30-at mondok, ott sokkot kapnak :-D aztan alkudozunk, de soha nem kell ha az eredeti feléért nem adja oda. Annyira nem fontos semmi :-D
2019. máj. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 mytravel ***** válasza:
100%
Hát persze, hogy kell alkudni! Elöször is el kell döntened, hogy az a valami, vagy szolgáltatás neked mennyit ér meg? Mondom a példát: nemrég jártam ott és betévedtem egy üzletbe ahol köböl faragott tipikus egyiptomi dolgokat/szobrokat (piramisok, sphynx stb.) árultak. Nekem megtetszett egy kicsi oszlop ami a Karnak templomban is áll, és odahivtam "Abdul"-t hogy boltoljunk:) Ö mondta hogy ez eredetileg 100€ de azonnal csinál nekem egy jobb árat ugyhogy legyen 80€! Mindkettö túlságosan drága szó nélkül, egy kb. 10cm-es kis oszlopról van szó. Mondta a magáét, hogy ez kézmüves cucc, stb. majd megkérdezte, hogy én mennyit adnék érte? Èn mondtam hogy max 15€ (nekem ennyit megért volna) Ö persze kontrázott, hogy huhh, az nagyon olcsó, mondott 50€-t. Èn maradtam a 15-nél de jeleztem neki, hogy hajlandó lennék kettöt is venni belöle! Erre ö mondta, hogy akkor legyen 80€ kettöért! Èn maradtam még mindig a 15/darabnál és kérdeztem töle, hogy mi jobb: ha csinálsz velem 30€-t,ha magveszem, vagy 0-t ha elmegyek üres kézzel? Erre ö kontrázott hogy jó, ha megigérem, hogy kettöt veszek akkor 50€ fix, de ez az ultimativ utolsó ára! Na ekkor én is endedtem neki, és mondtam, hogy akkor nekem az ultimativ utolsó ár az 35€ a kettöért, és elindultam kifele.....majd utánam jött és nyujtotta a kezét hogy nyertem:) tehát 100€/darabból lett 17,50€ per darab. (Ismerek egyébként egyipomiakat akik mondták nekem, hogy ez kb nekik 5€-ba kerül, tehát még igy is a 3-szoros áron vettem) Szóval Abdul is jól járt nekem meg megérte igy! Utólag még mondta hogy velem nem jó boltolni, nem olyan vagyok mint a többi túrista, majd meghivtam egy kávéra, röhögtünk egy jót meg el akarta volna még adni nekem a fél boltot:) Sok sikert és jó utazást!
2019. máj. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Hurghadán voltam kb. 10 éve. Az idegen vezető mondta, hogy nyugodtan lehet alkudozni a boltokban , akár pofátlanul is.Akartam venni papiruszból készült képeket.A kereskedő mondott egy árat, én mondtam a felét, mivel több db-ot szerettem volna venni és az idegen vezető is erre biztatott. Konkrétan kidobtak a boltból, az arab kilökött. Egy másik boltban pedig azt mondták, hogy ha megpröcskölheti a feleségemet akkor olcsóbban oda adja, de akár nézetem is hogyan csinálja. Többet ki sem jöttünk a szállodából.
2019. máj. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek
2019. máj. 13. 15:21
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk Kairóban a papirusz "gyárban" sikerült kialkudni 20 dollárért egy hatalmas tekercset meg egy kisebbet mellé. Igazából csak nézelődtünk, az eladólány meg követett hogy ha ezt megveszed ennyiért akkor ezt meg ezt kapsz stb, mondtuk,hogy ennyiért nem majd lassan ez lett a vége :D Hurghadán a Kleopátra bolt fix áras ott nincs alku. Ha valami nem kell, de a kezedbe nyomják erőszakosan és nem hagynak békén, akkor csak dobd a földre szó nélkül az árut, ezt az idegenvezető mondta. Nagyon rámenősek tudnak lenni, még követnek is akár. Egyik nyaralásnál a szállodában néztem ki valamit, de nem volt nálam a pénztárcám, mire odaadta hogy majd meglesz...2 nappal később fizettem ki neki.. :D
2019. máj. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznos válaszokat kaptam köszönöm
2019. máj. 14. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!