Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Bécsben dolgozom, kettős...

Bécsben dolgozom, kettős állampolgárságom van (Magyar-Szerb) elveszett a pénztárcám. És Szerbiába szeretnék utazni. Van rá lehetőség?

Figyelt kérdés
elvesztettem a pénztárcám amiben benne volt minden iratom. (Szerb személyi, Magyar személyi-lakcimkártya, stb. testvérem volt Szerbiában, és mondtam neki hogy hozza el a Szerb útlevelem. De azt az útlevelet nem használtam több mint 1 éve, Nos a kérdés az lenne hogy nem e lesz valami probléma abból hogy ha utazok Szerbiába. Gondolok itt olyasmire, hogy azt fogják hinni hogy már több mint egy éve kint tartózkodok külföldön, egy olyan útlevéllel amivel max. 90 napig engedélyezett. és nem tudnám semmivel sem bizonyitani hogy volt magyar személyim.

2019. máj. 15. 17:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
besétálsz a rendőrségre, jelented hogy elvesztetted az irataid, amiről majd kapsz egy papírt. aztán az útleveleddel hazautazol. ha bármi problémád lenne, elmondod mi történt. lesz bizonyítékod is a rendőrségi papírral. ennyire egyszerű.
2019. máj. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Végül nem mentem be a rendőrségre, és mindenféle igazolás nélkül mentem át a határon, és semmi probléma nem volt. ugyanigy visszafelé is.
2019. máj. 22. 17:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Megérdemelted
2020. okt. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!