Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Visszakapom a pénzem?

Visszakapom a pénzem?

Figyelt kérdés
Foglaltattam Siófokon szállást 3 éjszakára! El is utaltam a foglalási előleget 24000FT-ot! Sajnos viszont le kellett mondanunk a szállást! Bőven a lemondási határidőben vagyunk! Írtam e-mailt a szálláshelyre, hogy nagyon sajnálom, hogy így alakult és szépen kérem utalja vissza a foglalási díjat! De még válaszra sem méltatott! Ennek 3 napja! Vissza fogom vajon kapni a pénzem? Illetve milyen lépéseket tehetek, ha nem?
2019. máj. 27. 06:44
1 2
 1/11 D. Brasco ***** válasza:
31%
Talan el kellene olvasni a foglalasi es lemondasi felteteleket amit a visszaigazolo email-ben is megtalalsz..........
2019. máj. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Ès ma még csak hétfö van. Ha pénteken lemondtad, lehet, hogy az irodájuk csak ma van.
2019. máj. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! El lett olvasva! Azért is írtam hogy bőven a lemondási határidőn belül mondtam le, elvileg így ingyenesen lemondható! Viszont azért annyot elvárnék, hogy ha írok egy e-mailt, akkor válaszolnak is rá! De remélem a második válaszolónak van igaza!
2019. máj. 27. 09:03
 4/11 anonim ***** válasza:
42%
A foglaló általában egy biztosíték a szállásadónak, hogy tényleg eljössz és nem egy kamu foglalásról van szó. Így ha valaki ezt nem utalja el, nem érvényes a foglalás és még ki tudja adni másnak. Ha elutalod és ezután nem mész el, akkor viszont már kevesebb eséllyel tudja másnak kiadni a szobát, így bukna rajta. Ezért nem jár vissza a foglaló.
2019. máj. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Na mostnem az utolsó pillanatban mondtam le! És oda volt írva, hogy július 12.-ig ingyenesen lemondható, utána a kötbér 24000FT! Tehát én úgy értelmeztem, hogy jár vissza a pénzem! Amennyiben viszont a határidő lejárta után jelzek, akkor megtarthatja az összeget!
2019. máj. 27. 10:29
 6/11 anonim ***** válasza:
Hívd őket fel
2019. máj. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jól írod. A szabályzatban benne van, hogy mennyi az ingyenes lemondási határidő. Ha időn belül vagy, akkor vissza kell utalniuk a pénzt. Általában 2.3 napot szokott várni az ember, mert ugye nem non-stop ülnek a gép előtt. De írtad, hogy ennek már 3 napja, így én a helyedben felhívnám őket telefonon, és közölném, hogy utalják vissza a pénzt, mert bőven benne vagy a lemondási időben. Az is lehet, hogy bár nem reagáltak, de visszautalták már, csak ugye kell pár nap amíg a számládon rajta lesz.. De ezért is érdemes felhívni őket, mert így legalább tudod mi a helyzet. De visszajár a foglaló.
2019. máj. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem úgy van, hogy a foglaló nem jár vissza, viszont az előleg visszajár, ha időben van visszamondva
2019. máj. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A kérdőjel lemaradz a 8. kommentemben.
2019. máj. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ma 12:16

Ingatlanvásárlásnál így van. De a kérdező nem ingatlant vásárolt, hanem szállást foglalt.. Lehet előleg a neve, csak a kérdező írta foglalónak..

2019. máj. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!