Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Tudtuk írni olyan külföldi...

Tudtuk írni olyan külföldi várost/városokat, melyben sokan beszélik az angolt, szép, de nem túl nyüzsgő, és az emberek kedvesek?

Figyelt kérdés
(Európai városokat írjatok!)
2019. máj. 31. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Úgy érzem, el kellene vetned a 80-as évek fogalmait és eldobnod a régi útikönyveket. Manapság a Balkánon és a Baltikumban is beszélik az angolt, ha megszólalsz. Az emberek kedvesek pedig egy gumifogalom, amit az útikönyv szerzői találtak ki.

A turisták többsége portásokkal, pincérekkel, londinerekkel és taxisokkal találkozik. Mit vársz még tőlük????

2019. máj. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Montreal! Itt lakom, és imádom. Nincs még egy ilyen város a világon: sem nem kanadai-amerikai, sem nem európai, hanem mintha egy másik bolygó lenne. Igaz, a franciát kicsit többen beszélik, de ne zavarjon, kétnyelvűek.
2019. máj. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötletet! Szép hely Montreal valóban, igaz nem Európában van.

Első!

Én lakni szeretnék az adott városban, nem pedig utazni, szóval olyan várost keresek, ami megfelel az elvárásaimnak/igényeimnek, amit fent már elolvastál.

2019. máj. 31. 19:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem te vagy az első lakniszeretnék-fajta ember, aki az itt válaszolók véleménye alapján dönti el, mit is akar az életben. Sok sikert hozzá.
2019. máj. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtobb angol kisvarosra ez igaz. Persze az emberek kedvessege nagyjabol alkedvesseg vagy megszokas, de sokkal jobb, mintha mogorva, eletunt embereket latnal mindenfele.
2019. jún. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tampere (Finnország)

Megfelel minden általad leírt kritériumnak, éltem ott 15 hónapig, visszavágyok azóta is.

Kedves segítőkész emberek a finnek, 90%-uk nagyon jól tud angolul így a kommunikációval nem volt gond az elején, a finn nyelvet érdemes tanulni ha tényleg ki akar az ember költözni. Nehéz nyelv a nyelvtan miatt de a kiejtés és írás nekünk magyaroknak egyáltalán nem gond.

Soha sehol nem tapasztaltam olyan friss, tiszta levegőt mint ott! Nem is csoda hiszen az ország 70%-át erdő borítja. Közel 190.000 tó található országszerte (Tamperének 2 nagy tava van).

A város központjában van élet (éjszakai is) tehát aki nyüzsgésre vágyik ott megtalálja, ha viszont nyugalomban szeretne élni akkor elég ha picit is kijjebb költözik, mi pl az erdő mellett laktunk, esténként nyuszik ücsörögtek a ház előtt :)

Az északi fényt nem lehet megunni.

Van Budapest-Tampere közvetlen fapados járat ami jól jön.

Órákig tudnék még mesélni..


28/N

2019. jún. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Skandináv országok..

A fent leírtakat teljes mértékben tapasztaltam Stockholmban és Koppenhágában.

A kisiskolásoktól kezdve az idősekig szinte mindenki tud angolul

Az emberek mosolygósak, segítőkészek

Nem túl nagy városok, ezért nincs nagy nyüzsi mégis csodaszépek!

2019. jún. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!