Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Utazás » Egyéb kérdések

A kérdés

Budapesten a taxirendelés és a fizetés hogyan zajlik?

Bocsi, tudom hogy triviális kérdés, de még sosem rendeltem taxit. Azt szeretném kérdezni, hogy ha rendelek valahova egy taxit, akkor azt a km-t is ki kell fizetni, ameddig eljött értem, vagy csak azt, amíg engem elvisz A-ból B-be? Illetve, éjszaka van valamiféle plusz díjtétel? És általában kb mennyibe kerül, mekkora összegre számítsak, ha 6 km-t kell megtenni? Köszi, és még egyszer bocs, ha nagyon elcsépelt a kérdés, de semmit sem tudok :)

jún. 2. 16:33  Privát üzenet  

A válaszok
Google és Budapest taxi kalkulátor. Kiad egy csomót, válogass.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont jún. 2. 16:57 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Azért szeretnék segítséget, mert egy kalkulátor sem működik nálam.

# 2/5Időpont jún. 2. 17:39 Privát üzenet
Szerintem a diszpécser is megmondja, ha bemondod neki a címeket, de nem biztos, még sose próbáltam.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont jún. 2. 18:14 Privát üzenet

Amikor taxit hívsz pesten, olyan hiénákat támogatsz, akik nem méltók arra, hogy te fizess nekik.

Látom beírtad a közösségi közlekedés kategóriát is, nos a taxinak ehhez köze sincsen. De ha olcsón szeretnél utazni, nyugadtan használd a bkk futár alkalmazást. (remélem azt képes leszel használni).

Pontosan megmondja, miképp jutsz el A-ból B-be. Igen, éjjel is vannak Pesten buszok.

A válasz 19%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 41%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont jún. 2. 19:09 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Na, végül busszal sikerült eljutnom oda ahova akartam.

Hát figyi, én is tudom, hogy nincs köze a bkk-nak a taxihoz, nem kell ennyire túldramatizálni, azért írtam be, hogy többen lássák a kérdésemet, akik jártasak a helyi közlekedésben.

Hogy hiénák-e vagy sem... igazából lesz*rom, éjszaka kellős közepén engem az érdekel hogy épségben hazaérhessek, ennyi. Na de keep calm, jött még egy utolsó buszjárat:)

# 5/5Időpont jún. 3. 00:46 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Honnan van Trisha Paytasnak ennyi pénze?
Mennyit kereshetnek a Budapesti Operettszínház művészei?
Fábry Sándor szerintetek mennyit keres havonta a Showder klubban?
Az igaz, hogy a Lisa and Lena musica. Ly páros 600 000ft-nak megfelelő €urót kap egy ilyen musica. Lyért?
Csak engem idegesít nagyon Istenes Bence és társai?
Mikből él Berki Krisztián? Milyen cége van?

Kérdések az Utazás rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!