Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Milyen szintű angol nyelvtudás...

Milyen szintű angol nyelvtudást igényel egy külföldi nyaralás?

Figyelt kérdés

Jövő nyáron először utaznánk el a családdal külföldre nyaralni. Ezzel annyi probléma van csak, hogy angolul csak én és a húgom tudunk beszélni, ebből az következik, hogy én leszek a kommunikátor.

Most lesz harmadik éve, hogy angolt tanulok (előtte általánosban is tanultam, de hát tudjuk milyen szintű az angol oktatás 2-3-4. osztályban...) és jó vagyok benne, az alapok megvannak és szerencsére a nyelvérzékem is jó... Csakhogy nekem a fő nyelvem a német, idén arra szeretnék ráhajtani, hogy egy év múlva nyelvvizsgázhassak és most kezdenék el japánt tanulni... Szóval a terveimbe nagyon nem férne bele még egy intenzív angol tanulás is, és őszintén megvallom kicsit be vagyok kakilva, hogy ilyen szempontból rám fog hárulni minden felelősség.

3 év angol tanulás mennyire megfelelő? Ha az ember kézzel lábbal magyaráz végülis megérteti magát, csak bátornak kell lenni hozzá, nem? :D Nem szándékozom elhanyagolni az angolt sem, szeretnék idén beszerezni könnyített olvasmányokat, angolul megnézni bizonyos sorozatokat stb. szókincsfejlesztés céljával.

Ha ez segítség, Bulgáriába vagy Horvátországba mennénk.

16/L



2019. aug. 4. 12:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Mininális. Viszel magaddal egy pici szótárt annak az országnak a nyelvén, ahova utazol és még angol sem nagyon kell. pl horvát-magyar utazószótár vagy bolgár-magyar utiszótár. A többihez elég a nyelvudásod - ha csak egy évet tanultál a suliban, akkor is.
2019. aug. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán kell nyelvtudás. Van GPS szóval odataláltok a szállásra étteremben meg kézzel lábbal bőven el lehet lenni. Bulgariában pl a legtöbb helyen nem vagy alig beszélnek angolul.
2019. aug. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Három év alatt elég simán felsőfokig lehet jutni, szóval ha nem lébecolsz órákon, akkor egyébként is könnyen megy. Viszont nem létszükséglet a különösebben jó nyelvtudás. Nekem az angolom a kiejtésemet leszámítva anyanyelvi szinten van (az sem vészes, de egy anyanyelvi rögtön kiszúrja, hogy én nem vagyok az), viszont sokat utazom olyan poszt-szovjet helyekre, ahol egy szót sem beszélnek, ott megoldok bármit a cca 50 szavas orosz szókincsemmel.
2019. aug. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Simán ellesztek, mi is csak makogtunk az elején, de így is el tudtuk intezno a szallast meg minden mast
2019. aug. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nincs probléma, addig nem nagyon kell nyelvtudás.

Inkább csak akkor lehet gond, ha valami nagyobb baj van, pl. egészségügyi vészhelyzet.

2019. aug. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"pl. egészségügyi vészhelyzet"

Pont ezt akartam írni én is, egyszer egy sportversenyen álltam a mentős mellett, és az egyik külföldi versenyző jött, és nagyon szépen áttárgyalták a ficam, húzódás, rándulás, zúzódás, törés témák érzéseit. :)

De azért az okostelefonok korában ezek már nem problémák.

2019. aug. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Van ilyen utazós póló, vannak rajta ilyen kis szimbólumok, pl repülő, wc, meg mittudomén, minden, ami kellhet rajta van, és akkor csak rámutatsz a pólódon a szimbólumra, hogy "Ezt keresed" , és akkor máris tudják mutatni az utat a kezükkel.

utazó póló ilyesmi

[link]

2019. aug. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
*Amúgy szerintem ellesztek. Nem kell egy nyaraláshoz talán olyan nagy angol nyelvtudás. tényleg, szótár,ozt kész.
2019. aug. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Azta, ez a póló tényleg nagyon király, de azt a szívecskét nagyon adom 😂

2019. aug. 4. 15:15
 10/14 anonim ***** válasza:

Ketlem hogy sok ember beszelne angolul horvathorszagban vagy Bulgariaban :D

Minimalis angol eleg. Egyik baratom beutazta fel europat ugy hogy egy ertelmes mondatot alig tud kinyogni angolul.

Unokatestverem ugy utazik kulfoldre a csaladjaval hogy egyikuk se beszel nyelveket.

2019. aug. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!