Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Szerintetek gáz, ha viszünk...

Szerintetek gáz, ha viszünk egy poggyásznyi feladott kaját a nyaralásra?

Figyelt kérdés
Izland lenne a desztináció, az éttermeket hagyjuk, de a bolti árak is kb megfizethetetlenek (autós körútra megyünk, így amúgy is vinnénk magunkkal a kaját, boltok a vadonban meg nemigen vannak). A legtöbb barátom full hülyének néz; “minek mész oda ha nincs pénzed” stbstb, de szerintem nem ciki, egy horvát nyaralásra már inkább.
2019. okt. 28. 17:48
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Személy szerint én is gáznak tartom, mert úgy vagyok vele, hogy ha már nyaralni megyek, legyen már annyi pénzem, hogy ott egyek, és ne cipeljek több kilónyi konzervet.
2019. okt. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Én szeretem, ha a nyaraláson kipróbálhatom a helyi gasztronómiát. Viszont szerintem gáznak nem gáz. Ha választanom kellene, hogy elmegyek világot látni, de vitt kaján élek, vagy egyáltalán nem megyek, egyértelműen az első verzióra szavazok:D
2019. okt. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

1.: PROLI dolog!!!


2.: Egyáltalán, kiengedik az adott termékeket oda?

2019. okt. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

húsárun és tejen kívül lehet bevinni élelmiszert.

volt már egyszer korábban ilyen kérdés, ott arra jutottak a népek, hogy háát ciki.

amúgy meg ne mondjad, azt kész, aztán akkor nem szólnak be.

2019. okt. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Alapvetően ciki. De nem Izlandra. Iszonyat drága minden, ugyhogy megértelek hogy ez a terv. Viszont vannak dolgok amik a boltban ott is megfizethetőek, keressétek meg ezeket. Ha a szálláson lehet főzni akkor megoldható, hogy olcsóbban megússzátok. Vegyetek lazacot, bárányt, rákot, olcsók még a joghurtok, chipsek. Mi 9 napig lazacon éltünk.
2019. okt. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom, hogy észrevetted-e, de azok az emberek akik téged proliznak, vagy nem tartják elegánsnak a módszert, azok nem jutnak el Izlandra, te meg igen.

Miért pont az ostoba sutyerákokra hallgatnál hát?

2019. okt. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
11%
Elmehetnék oda, de minek? SEMMI nincs ott!
2019. okt. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%
Izlandon nincs semmi? Jézusom...
2019. okt. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%

tegnap 19:08

Tavaly voltam Izlandon. Nagyon jó kis éttermük van, nem vészes az áruk sem. Érdekes a helyi ételek sokasága. Szerencsére megengedhetem magunknak, hogy akárhová megyünk a nagyvilágba, nem kell hurcolászni egy bőröndnyi konzervet. Szerintem elég ciki ezt csinálni, főleg, hogy a nagy világban akárhol vagy sok helyen olcsóbb a kaja mint otthon, ha meg nem akkor sem vészesen drága. Izland gyönyörű hely, és elhiheted nem az élemiszer drága ott. Én úgy vagyok a nyaralásokkal, hogy ha nyaralás alatt kuporgatni kell a költőpénzt, és osztani, szorozni, hogy vehetek-e fagyit, vagy a férjem ihat egy üveg sört, akkor nem megyünk oda addig amíg nem jön össze a pénz. NYaralásnak nem arról kéne szólnia, hogy kuporgatva, otthon cipelt kajákat eszem, mert sajnálom a pénzt egy hot dogra.

2019. okt. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Inkább azt mondanám nem ciki, hanem fölösleges. Ha mindent beleszámolsz, korántsem biztos, hogy olcsóbb.

Egyébként Izland csodás, elképesztően felszerelt, és félelmetesen jó ifjúsági szállás hálózata van. Ne egy lepukkant magyar változatot képzelj el. Kétágyas szobák, az apartmantól abban különbözik, hogy a konyha közösségi annak minden előnyével és kicsike (beosztós) hátrányával. Ja, ehhez nem piacon vásárolunk, hanem boltban kész (és finom) kaját, változatosat és kényelmesen elkészíthetőt. Ha persze bonyolultabbat akarsz, azt is lehet. Kínaiak, svédek olyanokat főznek, hogy ihaj. Ha minden gondot mellőzni akarsz, inkább egy jó, könnyű hálózsákot vigyél. Néha nincs ágynemű, ilyenkor vagy hálózsák, vagy kötelező bérelni.

Na jó, vigyél két pár gyulait változatosságnak.

Mi kizárólag ruhaneműt és hálózsákot (meg egy csomó útikalauzt) vittünk, mindent bejártunk, Askja kivételével. De jól éltünk nem többől, mint bármely átlagos (nyugat)európai országban.

2019. okt. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!