Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mit érdemes kivinni Németorszá...

Mit érdemes kivinni Németországba hosszabb tartózkodás esetén?

Figyelt kérdés

A barátnőm Erasmussal fog eltölteni fél évet Nürnberg környékén. Mivel kocsival költöztetik ki, viszonylag sok mindent tud vinni magával.


Mit érdemes magával vinnie nagyobb mennyiségben és mit érdemes kint megvenni? Például azt hallottam, hogy a tisztálkodási szerek kint olcsóbbak, tehát tusfürdőből lehet nem érdemes spórolás céljából többet vinni. Mik az ilyen dolgok még? Például vigyen sok felvágottat mert az kint drágább? Vagy húst amennyit tud? Vizet, üdítőt, édességet?



2020. febr. 26. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el a kajahurcolást! Ha drágább is, nem annyival, hogy megérje lejárt felvágottat ennie hetekig!
2020. febr. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Nehezen értem a kérdést, jó lenne ha kihalna már a fejekből az hogy magyar ember külföldre csak 6 havi hideg élelemmel indul el, mert mi van ha.


Igen, Németországban is van víz. Igen, Németországban is van hús. Igen, Németországban is van édesség. Nem is értem mit lehet gondolni ilyenkor, hogy a németek nem esznek?? És megkapsz mindent jobb minőségben és olcsóbban mint itthon. De ez amúgy kiderülhetett volna úgy is, hogy felmentek egy-két német bolt oldalára és tájékozódtok (Aldi, Lidl, Netto, etc.).


Ország specifikus dolgokat érdemes vinni ilyenkor, amit ott nem lehet (vagy csak keresgélés után) megkapni, pl. Pöttyös túró rudi, Pick téli szalámi, házi pálinka, vagy főzéshez pirosarany, paprika, etc. De enni és innivaló nyilván van ott is.


Én amúgy személy szerint soha nem viszek semmit sehova, egyrészt mert nem éri meg, másrészt mert szívesen vásárolok helyben és próbálok ki dolgokat. Nem halok bele, ha este nem a Mizse vizet iszom meg, szerintem a barátnőd is fog tudni attól még fürdeni, hogy nem visz ki magával 3 liter tusfürdőt.

2020. febr. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Semmit, ami hétköznapi fogyócikk. Se kaja, se tisztálkodási szerek.

A szolgáltatások drágák, azt meg nem tudja kivinni :D

2020. febr. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A ma 12:26-os mindent leírt, aminek értelme van.


Gyakorlatilag nem érdemes semmit vinni, mert ott is kapható minden, sokkal jobb minöségben, mint MO-on

2020. febr. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

2-es totál azt írta le amit én is gondolok.


Fogyó dolgokat totál felesleges kivinni, max annyit ami 2-3 napig elég míg fel nem fedezi a környéket. Pl tusfürdöt, fogekét, fogkrémmel.

Èlemiszerböl max kekszet meg ropit, ha elsö nap nem talál rögtön enni valót magának, ugyan így 2x félliter innivalót az elsö estére és reggelire...


Maga romlandó élemiszert mindenhova felesleges vinni, ki akar 3 napja hütö nélküli húst enni, de még hütöben lévöset is????


Fél évet lesz kint az szinte semmi, és vonattal 40€ egy irányba a jegy. Habár én most 40€-t repülök oda vissza. Vagy is ha lángost akar enni, haza megy...


Ès ha majd bemegy a rewe-be akkor csak nézegeti az ottani felvágottakat, hogy de szép, de nem veszek mert ott van a hazai(ami ugyan annyiba került), vagy kidobja az els hét végére, mert mást is kiakar próbálni.

2020. febr. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, még ha néha elég lekezelőek és lenézőek is. Itt most egyáltalán nem a sz*arrágó magyar mentalitasról volt szó, és arról sem, hogy csak a Mizsevizet vagy a CBA felvágottat szereti. Gondoltam, hogy ott is vannak boltok, sőt még ételt is árulnak bennük. Már a saját szemeimmel is láttam.


Egyébként fél éves tartózkodásnál trivialisnak gondoltam, hogy lesz hűtője is, valamint egy felvágott sem romlik meg egy hét alatt, néhány fajta hónapokig eláll bontatlanul. És nem tervezett 3 napig hűtetlen húst enni sem.


Csak nagyobb erőfeszítés nélkül szerettünk volna megspórolni néhány eurót. Mert mondjuk kettővel több csomag zsebkendő nem oszt szoroz, ha már kocsival megy. Egy diáknak ez is sokat jelent, nem azok a fajták vagyunk, akik minden másnap a Starbucksban kávéznak és minden hétvégén elbulizzák a zsebpénzt.


Mondjuk olyan válaszokat vártam, hogy ne vigyél sampont mert olcsóbb vagy ugyanannyi, de vigyél mondjuk füzeteket, mert az drága. De azért köszönöm, főleg azoknak akik nem néztek le minket és tudálékos, kioktató stílust mellőzve is tudtak fogalmazni. Azért pedig nem fogok bocsánatot kérni, hogy arra használtam az oldalt, amire való, szóval kérdeztem.

2020. febr. 26. 13:45
 7/11 anonim ***** válasza:
# 2/ :ja-ja, az ember azért IS megy külföldre, hogy az ottani gasztronómiát, ételeket-italokat megismerje.
2020. febr. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, nem az volt a szándékom hogy lekezelő legyek, ha így is volt elnézést, nem ellenetek irányult csak próbáltam sarkos példákkal illusztrálni hogy miért butaság egyáltalán ilyesmin gondolkodni:) De látva a reakciót talán pont ez vonta el a fókuszt a lényegről, nevezetesen hogy ne vigyen semmit.


De akkor kicsit konszolidáltabban, az a véleményem hogy még ha tudsz is ilyenekkel egy pár eurót spórolni, a megspórolt összeg és mindaz amit azért tenni kell (pl. logisztika) és mindaz amiről lemaradsz miatta (pl. a helyi kaják, termékek kipróbálása) egyáltalán nincsenek arányban! Nem éri meg, ezt anyagi helyzettől függetlenül mondom.


(És zárójeles, hogy Erasmus cserediákként fog kapni havi párszáz euró zsebpénzt aminek a terhére szerintem pont belefér bárkinek hogy az ottani palackozott vizet igya ne pedig itthonról szakadjon bele a háta mire kicipel 12 karton mentes vizet:))

2020. febr. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a viszont reakciódat. Nos autóval megy, szóval ez a logisztikai szempont nem érvényes. Ezen kívül nem gondolom, hogy pont Németországban annyival különösebb dolgok lennének, főleg ha alap élelmiszerekről beszélünk. A gasztronómiáról valahogy nem Németország jut eszembe. De mind1, túl van tárgyalva :)
2020. febr. 26. 16:26
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért Németországban a minöség kategóriákkal jobb, a barátnöm pl. nem értette, mit jelent MO.on a "magas hústartalmú" virsli, ott ugyanis MINDEN virsli - a legolcsóbb is minimu 75% húst tartalmaz. Ez érvényes minden másra is, olyan nincs, hoyg egy felvágottban keményítö meg egyéb oda nem való összetevök találhatóak.

A péksütemények, kenyerek meg kifejezetten híresek, jó minöségüek és finomak.

A csapvíz meg tisztább, mint MO-on az ásványvizek, bármelyik minden meggondolás nélkül iható.

2020. febr. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!