Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » A világ körbe utazása így?

A világ körbe utazása így?

Figyelt kérdés
Érettségi után 18 évesen szeretnék elindulni, 5 millió forintból. Tapasztalt utazók, ez az összeg mennyi ideig hány országra vagy kontinensre elég?

2020. máj. 17. 17:57
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
54%
Ez sok minden függvénye egy ilyen utazás tele van rejtett költséggel. Sok országban nem beszélnek angolul és az tolmács zsetonba kerül. Európara meccsen elég lenne ha dolgoznal is közben legalább valami alkalmi melót.
2020. máj. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
91%
Elindulsz, aztán elég ameddig elég. Nem lehet ezt így megjósolni. Hosszabb utazásnak úgy nekiindulni, hogy előre mindent lefoglalsz nem sok értelme van, mert elég egy lekésett járat, járattörlés, elkavart foglalás és borul minden. Kell egy terv nagy vonalakban, hogy kb mikor hol szeretnél lenni és próbálni, ahhoz konvergálni. De ebből a világot nem fogod beutazni. Meg azt is jó ha tudod, hogy a világ elég sok felén nem számítasz nagykorúnak 18 évesen ami elég sok gondot okozhat. Meg azt is hogy egyedül fogalmatlan tiniként nem valószínű, hogy sok jó kisül ebből.
2020. máj. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
75%

Ifjú barátom, úgy érzem fölvet téged a pénz amiért sosem dolgoztál, de annyi eszed nincsen, hogy néhány egyszerű netes keresést megcsinálj, aztán ossz és szorozz. Vagy legalább kiírj egy útirányt, elvégre gondolhatod te, hogy Monte Carlo az élet értelme, és az ellenkezőjét is, hogy iNdia, a hegyek és a meditáció. Mindegyik másfajta út.

Ha majd tutod mit akarsz, talán azt is fogod tudni, mennyire elég a te utadhoz ez.


Bár ... még egy őszinte tanács. 5 millából egyetemre mennék a helyedben, aztán majd utaznék. De ehhez is ész kell.

2020. máj. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
76%

Ne foglalkozz a személyeskedéssel, azt viszont jó lenne tudni, hogy mennyi időd van rá, hogy akarod bejárni.

Őt tudom ajánlani olvasásra, ő bringával járta be a világot:


[link]


Ha nem nagyon az idényeid, akkor sok mindenre elég 5 millió, útközben megállhatsz dolgozni is. Persze repülővel, az országok turistáknak fenntartott helyeit megnézve elég hamar el lehet költeni ennyi pénzt.

2020. máj. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Én a Hogyan menjünk világgá? című könyvet ajánlom a figyelmedbe, nagyon jó olvasmány ebben az élethelyzetben !
2020. máj. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
97%

Ahgy az előttem lévők írták C:

Akkor tudunk pontosabb dolgokat mondani ha megvan melyik országok,milyen szállás kb,mennyiszer esztek stb

Voltam pár helyen és nagyon durván egyénfüggő+országtól is sok minden függ

Pl.Ázsia és Észak-Afrika legtöbb országa kevés pénzből is kihozható viszont Dél-Amerika és Fekete-Afrika rengeteg országa egyáltalán nem olyan olcsó pl Argentína vagy Urguay vagy Angola kimondottan drága országok

2020. máj. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Utolso Argentina nagyon olcso orszag, csakugy mint del amerikaban peru paraguay, bolivia, kolumbia es chile sem extra draga
2020. máj. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
91%

Argentínában éltem pár évet és hát mihez képest...Magyarországnál rendesen drágább pl

Nyílván ilyen alapon mindenhol vannak pl Afrikában is Zambia elég olcsó,Egyiptomban meg a magyar árak kb fele volt mikor ott voltam

Ez pl egy egész korrekt cikk: [link]


Honnan szedted,hogy ezt a butaságot,hogy Argentína nagyon olcsó? :D

2020. máj. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
*ezt a butaságot,hogy
2020. máj. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Most osszel voltam es most argentina nagyon jo deal, nezd csak meg mennyi peso-t adnak 1usd-ert, sokkal olcsobb mint magyarorszag
2020. máj. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!