Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mit csinál egy külföldi...

Molnarmarcell21 kérdése:

Mit csinál egy külföldi városban a turista?

Figyelt kérdés

Természetesen nem vagyok teljesen fogalmatlan, inkább csak tippeket kérnék, hátha nem gondoltam valamire. Tehát elutazol egy-két-három napra egy külföldi nagyvárosba. Mit csinálnál?


- Városnézel, azaz megnézed a legfontosabb köztéri építményeit és egyebeit (beleértve a lovaskocsizást, hajókázást, kilátókat)

- Megkóstolod az ország jellegzetességeit, kinézel a piacra

- Megveszed a specialitásukat vagy igénybe veszed egy hagyományos szolgáltatásukat (pl. Iránban egy perzsa szőnyeget) - ezzel kapcsolatban részt veszel valamilyen kézműves foglalkozáson

- Beugrasz esetleg múzeumokba, temetőkbe

- Fiatalabbak buliznak, természetkedvelők túrázhatnak, strandolhatnak (én nem vagyok egyik sem)

- Ha szerencsés az időzítés, megnézel egy eseményt (fesztivál, sportmérkőzés, koncert)


Kihagytam valamit?


2021. nov. 12. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
én is pont ezeket csinálnám. esetleg ha van még időm akkor az állatkertbe elmennék és ha van a közelben egy outlet akkor valami ruhát vennék, esetleg piacra vagy vásárra látogatnék.
2021. nov. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kb felsoroltad mit érdemes.


Én el szoktam látogatni nem túristáknak szánt kajáldába és kocsmákba is. Olyanba ahova csak a helyiek járnak és jellemzően nem I.O. a színvonal. Egészen elképesztő emberekkel lehet összeismerkedni. Gyakorlatilag csak jó tapasztalatom van, még ha nem tudsz a helyi nyelven akkor is szívélyesek, elmesélnek kézzel-lábbal csomó dolgot ami nincs az útikalauzokban, tanácsot adnak mit nézz meg, mit egyél, hova menj.


Meg a helyi (szintén nem túristáknak szánt) piacra nézelődni, kajálni.

Rómában a város szélén lévő kis eldugott piacot sose fogom elfelejteni. Olyan porchettát ettem ott, hogy még a pápa is csettintett volna a nyelvével.


Meg érdemes a szokatlan helyi érdekességeket megnézni. Mint pl Brüsszelben a csatorna múzeum.


Vagy a bolhapiacok is nagyon jók. Szuvenírt is inkább ott érdemes venni mint a lehúzós bazársorokon.

2021. nov. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Események, strandolás anem érdekelnek, azok itthon se. Éttermek, piacok, múzeumok, képtárak a célpontjaim főleg, és persze ha van vár vagy katedrális (minél gótikusabb annál jobb!) az feltétlenül.
2021. nov. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Kihagytam valamit?"


Persze, a szobaszervizt és a mini drinkbárt ! :)))

2021. nov. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes elmenni olyan városrészekbe is, amik nem a turistáknak szólnak...


És csak sétálni, nézelődni a szép épületeket (ha érdekel az építészet). Velencében kb. ötödször voltunk, amikor eltévelyegtünk kis utcákba - és az egész hangulat 100x szebb volt, mint a "kötelező" részeken...


A nagy parkok is remek helyek... sétálni, nézelődni, pihenni...

2021. nov. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Én pont ezeket nem szoktam csinálni, de hát nem vagyunk egyformák.
2021. nov. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig a random történések a kedvenceim, teljesen őrült karaoke buli valami szentpétervári pinceklubban, bosnyák hiphop koncert Szarajevóban, értelmezhetetlen törzsi rakétázós fesztivál valahol a vidéki mianmari világvégén, meg hasonlók.


Ezen kívül vannak országok, ahol a mozizás egy vicces dolog, mint Indiában vagy Nigériában.

2021. nov. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kb. amiket felsoroltál, az mind, mínusz a bulizás (sose értettem, miért megy valaki azért külföldre, hogy zárt helyen hangos zenét hallgasson, mondjuk engem itthon se vonz, valahol zavaró, hogy a fiatalsággal ezt az egy szórakozási módot azonosítják).
2021. nov. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!