Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Hátizsákosok! Melyik zsákot...

Hátizsákosok! Melyik zsákot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Megörököltem a papámtól egy noname, nagyon régi orosz, 40 literes túrazsákot. Becsületesen szolgált évtizedeken át, és engem is az utóbbi 7 évben. Egyszer megvarrattam a pántját, de az utolsó túránk nagyon megviselte és már nem merem bevállalni, ezért nyugovóra helyezem.


Viszont amióta utazom, soha nem kellett rákeresnem a hátizsákokra, és most meglepődve tapasztaltam, hogy 1000 féle, ilyen erognomikus, olyan csatos, ennyi zsebes. Elmentem a Decathlonba, de amit kinéztem olyan vékonyka anyagnak tűnik.


Van konkrétan olyan zsák, amit ti használtok és nektek bevált? Tudnátok róla mesélni, esetleg linket küldeni hozzá?

Ami fontos:

- 186 centi magas vagyok.

- inkább 50 liter lenne jó, mert a 40 már kicsit kevés volt a végére.

- vízzsák és társaira nincs szükségem, én a kulacsot kedvelem.

- tervben van egy Nepál túra, és nem vagyok hegymászó, de dombos, nem engedélyköteles menetet azért nem hagynék ki.

- főleg városi környezetben mozgok, illetve vidéken, de a hosteles alvást részesítem előnyben a hálózsák helyett, így campingfelszerelést nagyon elvétve viszek magammal, vagy csak ha kifejezetten ez a cél.

- az ára ne legyen nagyon elrugaszkodott, nyilván ez a legfontosabb felszerelések egyike, így +- 10-15-20 ezer belefér, de olyan 50-60 lenne a max. amit jelenleg rá tudok szánni. Ha ennyiért nincs olyan ajánlat, természetesen várok vele, csak legyen jó.


Nagyon köszönöm!



2022. jan. 16. 09:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Direct Action Halifax
2022. jan. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%
Én szemeteszsákban szoktam vinni a cuccaimat. Annál praktikusabb nincs.
2022. jan. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első, köszönöm, ment a zöld. Sajnos a legnagyobb méretük 40L, viszont ez az az anyagminőség, ami engem jobban meggyőz, mint a dekatlonos társaik. Át fogom nézni az oldalt, mert a Helikon-Tex Downtown Backpackbe már most belezúgtam, amire a kérdés végeredményétől független lehet benevezem magam. Viszont a hosszabb utakra inkább 50 litertől néznék, mert a 40-es kényelmetlen volt már nagyon.


Második, valóban praktikus, csak rendkívül igénytelen és környezetszennyező. Én nem szeretem a műanyagot, egy ilyen beruházás meg évekre szól. Meg milyen röhejes lenne ha mondjuk Brazíliába megérkeznék négy fekete nejlonzsákkal...Hát én is kinevetném magam.

2022. jan. 16. 10:05
 4/11 anonim ***** válasza:

ÁLLJ!!!!!!!!!!!!!!


1. vagyok.


Eszedbe ne jusson Latin -Amerika vagy Afrika térségébe ilyet vinni!


KOMOLY bajod lehet belőle, mivel pl. az Downtown Backpack "greyman" cucc.

2022. jan. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem terveztem, mert a hosszabb utakra 50 litertől mennék. A DP ha jól láttam 27 literes, ami ilyen pár napos menetekre jó csak.
2022. jan. 16. 10:25
 6/11 anonim ***** válasza:
Deuter zsakokat nézted már?
2022. jan. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Osprey Escapistet használok. Nem tudom, ebben a sorozatban van-e 40-50 literes, de ha nincs, magát a màrkát akkor is ajànlom.
2022. jan. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]



ezek a márkák mind elég jók.

2022. jan. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

4-es, ez mit jelent?


"Eszedbe ne jusson Latin -Amerika vagy Afrika térségébe ilyet vinni!



KOMOLY bajod lehet belőle, mivel pl. az Downtown Backpack "greyman" cucc."



Miért lehetne ebből baja?

2022. jan. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9. Erre en is kivancsi vagyok...
2022. jan. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!