Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ha besoroznának, merre menekül...

Ha besoroznának, merre meneküljek?

Figyelt kérdés

Feltéve, hogy hozzánk is betör a háború, merre érdemes menekülni Budapestről? Most az ukrán háborúban is volt azért egy pár nap, amikor kitört a háború Ukrajnában, de még elmenekülhettek a férfiak: február 24-én reggel tört ki a háború, és este rendelték el a mozgósítást, tehát még meg lehetett lógni aznap.

Ha Magyarországon is megtörténne ez a sajnálatos esemény, merre érdemes menni, ha Budapesten vagyok? Én Esztergomot néztem mint határátkelő, az lenne legközelebb Pesthez? És oda vonattal érdemes menni? Mert felmerült bennem ugye Ausztria is, de az messzebb van, hosszabb odaérni Pestről, és Szlovákiából is lehet "nyugiban" Ausztriába menni. De nyilván, ha Szlovákiában is helyzet van, akkor Ausztria...



2022. márc. 12. 16:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Mindenképpen nem NATO országba, így legközelebb Ukrajna van.
2022. márc. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Sok értelme nem lenne bármerre, EU-n, NATO-n belül is gyorsan kibukna, hogy dezertőr vagy.
2022. márc. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
19%
Kérdező! Áruld el légyszíves, szerinted, ha Magyarországon háború lenne, ki lenne az ellenség?
2022. márc. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
73%
Svájc vagy Szerbia. Se nem EU, se nem NATO. Ha már ott vagy ráérsz gondolkodni, merre tovább.
2022. márc. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Csicsky ***** válasza:
35%

Március 8-án jelent meg egy cikk a sorkatonai szolgálat esetleges bevezetéséről:


[link]


Idézek a cikkből: „…Vadai Ágnes többek között arra a kérdésre vár választ Benkő Tibor honvédelmi minisztertől, hogy a kormány vissza akarja-e állítani a kötelező sorkatonai szolgálatot.“

Benkő Tibor válasza: „Szeretnénk azt elérni, hogy önkéntes alapon is akarjanak szolgálatot vállalni a fiatalok, és ne legyen kötelező. A kötelezővel szemben mi, magyarok (…) úgy vagyunk, hogy a kötelező az nem jó… Kijelentette ugyanakkor, hogy a magyar kormánynak pillanatnyilag nincs olyan célkitűzése, hogy bevezesse a kötelező sorkatonai szolgálatot, amit 2004-ben szüntettek meg.”


Úgyhogy Magyarországon jelenleg nincs sorkatonaság, így behívót sem küldhetnek ki. Ellenben ha konkrétan az illetékesektől szeretnél választ kapni a kérdésedre, a Honvédelmi Minisztériumnak van ügyfélszolgálata is:


[link]


Ügyfélszolgálati e-mail: hmugyfelszolgalat@hm.gov.hu

Ügyfélszolgálati telefonszám: +36-1-474-1168


Az ügyfélszolgálat jelentése: a szervezet/vállalat egy olyan részlege, mely szakmai segítséget nyújt, illetve tanácsokat ad az ügyfeleknek. Írhatsz nekik és megkérdezheted, hogy a kialakult háborús helyzetre való tekintettel esetleg várható-e a közeljövőben a kötelező sorkatonaság újbóli bevezetése Magyarországon. Ha igen, akkor ez mikortól lehetne esedékes és mennyi lenne a szolgálati idő. Ugyanis ehhez kellenek a kiképző tisztek is és laktanyákat is kell biztosítani és minden szükséges felszerelést is, ami nem megoldható egyik napról a másikra.

2022. márc. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
63%

"Az ügyfélszolgálat jelentése: a szervezet/vállalat egy olyan részlege, mely szakmai segítséget nyújt, illetve tanácsokat ad az ügyfeleknek."


Neked sem volt sok dolgod eddig állami szervek ügyfélszolgálataival :)

2022. márc. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%

"Kérdező! Áruld el légyszíves, szerinted, ha Magyarországon háború lenne, ki lenne az ellenség?"


Oroszo, ha a Nato belep a haboruba.

2022. márc. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Miért fontos, hogy NATO-tagország-e?

Igen, nyilván férfi vagyok.

Akkor is dezertőr az ember, ha akkor hagyja el az országot, amikor nincs sorkötelezettség? Azt hinném, hogy a dezertálás a behívótól való menekülés, de ha nincs behívó, akkor nincs mitől menekülni. Tehát pl. az az ukrán férfi is dezertőr, aki február 24-én 15:00-kor hagyta el az országot (estétől volt sorozás)?

#6 Én annak az államnak nem hiszek, aki szerint egyik nap teljesen lehetetlen, hogy bevezetik az online oktatást, majd másnap bevezetik :) Biztosan megoldanák ezt is :))))))

2022. márc. 12. 20:08
 9/20 anonim ***** válasza:
91%
Szerbiába.
2022. márc. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
7%
Én valami kis szigetre mennék. Olaszországban rengeteg van. Ha van nálad euró (€), és van oltásod, friss negatív teszted, akkor ott el lehet lenni.
2022. márc. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!