Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Szerintetek ciki szólni a...

Szerintetek ciki szólni a hotelnek, hogy nászútra megyünk és extrákat kérni tőlük?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nászútra készülünk a férjemmel. Foglaltunk is egy csodás hotelben egy szép szobát, de a foglalásnál nem tüntettük fel sehol, hogy nászútra megyünk. Olvastam valahol, hogy ilyenkor lehet írni a hotelek, hogy nászútra megyünk és akkor kapunk extrákat, mint pl. gyertyafényes vacsora, vagy szobadíszítés. Szerintem enélkül is szép élményekkel fogunk gazdagodni,és én azért ezt kicsit cinkesnek érzem, mintha kunyerálnék. Viszont mégis csak ez a nászutunk. Szerintetek írjak nekik? Vagy ti voltatok ilyen helyzetben?

2022. ápr. 27. 22:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ingyen tuti nem leszcgyertyafenyes vacsora csak azert mert nászút...
2022. ápr. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Írhatsz nekik, de ingyen ne számíts valami apróságnál többre. Mittomén, egy üveg bort esetleg adnak, vagy a foglaltnál eggyel jobb szobát, ha van szabad kapacitás. De azért az élet nem áll meg attól, hogy ti összeházasodtatok.

Tipp kompromisszumra: írj nekik, hogy mivel nászúton lesztek, szeretnél díszítést a szobába, meg ezt, meg azt, lehetséges-e, és ha igen, mennyiért.

2022. ápr. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Ha szallodaba mesz, fizeto vendeg vagy, es a penzedert nem ciki, hogy kivansagaid vannak. A hotel teljesiti azt, amit tud. Ez is a feladata. Lehet irni ezzel kapcsolatban nekik, vagy beszelni veluk telefonon. Ez egyaltalan nem kunyeralas, ki fogjak veletek fizettetni. Elofordulhat, hogy kisebb, magankezben levo szallas ingyen teljesiti a kivansagokat, azert, hogy ezaltal reklamot szerezzen maganak (szajrol szajra terjedo reklamra gondolok). Esetleg fenykepeket is keszit, es engedellyel fel is teszi a honlapjara, ill. kiteszi ott a szallason. De letezik olyan is, hogy ugyanilyen okbol kifolyolag nagyobb szallodak is kedveskednek, ajandekoznak. Ez nyilvanvaloan sajat magukrol szol elsosorban, es csak utana rolatok, akik ott unnepelnek. Illetve ez a mindenki nyer vele szituacio. A legjobb tenyleg, ha megkerdezed, hogy ilyen alkalombol milyen plusz szolgaltatast tudnak nyujtani es az mennyibe kerulne. Altalaban ilyen esetben a magara valamit ado vendeglato valamit ajandekoz is a hirneve miatt, de ha nagyobb igenyek merulnek fel, azok fizetosek. Ugyhogy egeszen nyugodtan fordulhatsz hozzajuk a kivansagaiddal. Egyaltalan semmi ciki nincs ebben, ez termeszetes a vendeglatasban, az uzletben!!! Raadasul ok nem tudhatjak, hogy Te millios fizetessel mesz oda, atlagossal, vagy a minimummal. Az a megfogalmazott cel, hogy a vendeg jol erezze magat, egy szallasnak a penzrol szol, nem pedig a jotetemenyrol. Ugyhogy legyel csak bator, ha megvan az igenyedre a keret! En a helyedben leirnam nekik a kivansagaimat, es azt is, hogy ebben az ugyben keressenek fel engem telefonon, es megadnek nekik egy idosavot is ehhez. Ekkor valoszinuleg azzal fogsz tudni beszelni, aki ebben az ugyben a legilletekesebb, akinek ez a feladata, vagy a legfobb erdeke. Sok boldogsagot kivanok Nektek es gyonyoru naszutat.
2022. ápr. 28. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Mindenképp érdemes írni nekik, minimum valami apróságra számíthattok a jobb helyeken. Nekünk anno plusz dekoráció és jobb szoba is jutott.


De ne feledd, ez abszolút nem kötelesség, csak jófejség.

2022. ápr. 28. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Harmas vagyok. Azt kifelejtettem, hogy a telefonbeszelgetes utan az illeto kuldje el irasban az ajanlatot, az arakat, es Te irasban fogadd el, ha tetszik. Akkor nem lehet vita abbol, hogy mennyit mondott, mit igert, miben allapodtatok meg. Egyebkent gondolj bele, ha nem adnak kedvezo ajanlatot, Te ket vagy harom kattintassal atfoglalhatsz masik hotelbe is, ugyhogy ezt erzekeltetheted is veluk egy picit. De tudjak ok is nagyon jol! A recepciost nyilvan nem annyira erdekli, de a marketingest, a fonokot, a tulajt annal inkabb. Es ilyen esetben valoszinuleg az fog jelentkezni Nalad telefonon, akinek fontos, hogy megkapd a kivant szolgaltatasokat. Ugyhogy beszelj ugy veluk, mint amikor egy uzlet soran (pl. a piacon is) a sajat erdekeidet kepviseled, es probald elotte elkepzelni, hogy Neked mi mennyit er meg, es mi az az osszeg, amire nemet mondasz, es kozlod veluk, hogy meg egyelore nem tudsz valaszolni, elgondolkodsz egy masik kinezett szalloda ajanlatan is. De akar kezdheted azzal is, h kaptal egy kedvezo ajanlatod mashonnan, es annal jobbat szeretnel toluk hallani. (Azt nem arulod el nekik, h mi az ajanlat, foleg ha nincs :)) Sok sikert!
2022. ápr. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Írj nekik és kérjed a nászutas lakosztályt.

Abban biztosan vannak extra szolgáltatások.


Azt viszont egyáltalán nem ajánlanám, hogy lesüllyedjél az 5-ös hozzászóló -piaci kofa- szintjére és elkezdjél alkudozni!

2022. ápr. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem kunyeralas, ugy megfizeted azt a gyertyafenyt, ahogy kell.
2022. ápr. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak kifejezetten ilyen nászutas csomagok..... De alap szoba mellé nem jár a gyertyafény meg virágszirmokkal teleszórt ágy....


[link]


[link]


[link]



stb. stb.

2022. ápr. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Mindegyik nászutadon is lesz ilyen kérdésed ?
2022. ápr. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Milyen mindegyik nászutamon? Csak egyet tervezek és ahogy írtam is, ez mégis más mint egy szimpla nyaralás, ezért voltam dilemmában. Köszönöm a hasznos hozzászólásokat. Írtam a hotelnek, ahogy javasoltátok és nem jött ki cikinek.
2022. ápr. 30. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!