Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ha valaki a reptéren már a...

Ha valaki a reptéren már a beszállókártyával bement a tranzitba, akkor onnan már semmi esetre sincsen visszatérés és el kell repülnie a gépével a célállomásra?

Figyelt kérdés
Mondjuk valaki bemegy a tranzitba, átment minden ellenőrzésen, már azon a részen van ahol a tranzit-boltok meg a kapuk vannak, és kap 1 telefont, hogy meghalt az anyja.
2010. nov. 18. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Az útlevél ellenőrző bódék mellett vissza lehet surranni. Én már nem egyszer mentem vissza, mert eszembe jutott, hogy a DutyFree-ben nem vettem meg valamit, ami kellett volna. Aztán még egyszer sorbaálltam, és újra bejutottam a tranzitba :) (egyszer csúnyán nézett rám egy alkalmazott, de nem szólt).
2010. nov. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Természetesen nem kötelező elrepülni.
2010. nov. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kötelező elrepülni, vissza tudsz jönni, de a feladott csomagjaidat nem biztos, hogy ki tudják már válogatni a rakományból, ha már berakták a gépbe. Később, egyeztetett időpontban kapod meg, ugyanis valószínűleg elrepül nélküled, aztán visszahozzák.
2010. nov. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt akartam először írni a csomag vonatkozásában, de aztán eszembe jutott, hogy biztonsági szempontok miatt, a csomag nem repülhet a tulajdonosa nélkül, szóval mindenképpen le fogják szedni a csomagot is.
2010. nov. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

10:13-nak: Igazad van, én is így gondoltam korábban. De turizmusban dolgozom és bizony megesett, hogy az utasnak a tranzitból kellett visszajönnie. Az a tapasztalatom, hogy ha a csomagok nincsenek még bepakolva, vagy még elég idő van a gép indulásáig a kutatásra, akkor megkeresik, de emiatt nem késhet az indulás. Elvileg - és gyakorlatban is - a csomagokat szigorúan ellenőrzik a reptéren amikor beadod és később is szúrópróbaszerűen.

Ha az utas hihető vagy nyilvánvaló ok miatt lép vissza és az adott helyzetnek megfelelően viselkedik (értsd nem gyanúsan, szóval pl. a "meghalt az édesanyám" indokot nem teljes lelkinyugalommal adja elő, stb.), akkor valószínűbb, hogy a gépben hagyják a motyót, legfeljebb beküldenek egy kutyát körülszimatolni - ezt már csak gondolom, nem vagyok benne biztos, de én így tennék :).

2010. nov. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én már mentem vissza, nekem azt mondták, hogy csak utána megint át fogok esni az ellenörzéseken.
2010. nov. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!