Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ha nincs személyim (elveszett)...

Ha nincs személyim (elveszett). Olaszban mennék a napokban. Valóban kell az útlevél mellé a lakcímkártya is, vagy elfogadják simán az útlevelet is önmagában? Repülóvel megyek. Köszönöm a helyes és biztos választ. Gábor

Figyelt kérdés
2009. febr. 16. 07:31
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Útlevél mellé nem kell lakcím kártya, viszont én személyi nélkül nem biztos hogy elmernék indulni. Mondjuk nem tudom, útlevelet is elfogadják személyi helyett legtöbbször bárhol.

Ha személyivel mennél, akkor kéne lakcímkártya, mert azok érvényesek csak együtt.

2009. febr. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Érdekesnek találom. hogy útlevélhez kell a lakcímlártya. A személyim régi tipusú volt, ezért nincsen lakcímkártyám, de köszönöm a tájékoztatásodat.Üdv: Gábor
2009. febr. 16. 08:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig azt mondták ne vigyek személyit külföldre, mert úgysem fogadják el (a régi fajtát), az útlevél pont elég.
2009. febr. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs személyid most, jó lesz az útlevél is!Lakcímkártya nem kell! Személyiből is csak az újat, a kártyásat fogadják el!
2009. febr. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
52%
Hallod, kettővel ezelőtti kérdés is ugyan ez. Még a főoldalon is kinnt van. Nézz egy kicsit, mielőtt felteszed a kérdést. Ha te tetted fel mindkétszer ugyan azt a kérdést, akkor inkább nem is szólok semmit.
2009. febr. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit képzavarban van a kérdező, amit tegyünk helyre.


Az útlevél a Magyar Köztársaság területén KÍVÜL önállóan, személyedet igazoló okmánynak minősül, semmilyen egyéb okmány nem szükséges hozzá a külföldi tartózkodásod során (sem személyi, sem lakcímkártya, sem kiskutya, sem UZI), teljesen elegendő, ha csak az útleveled viszed.


A Magyar Köztársaság területén BELÜL azonban az útleveled MELLÉ szükséges a lakcímkártya, ebben az esetben ki tudod váltani a személyi igazolványod (nem is kell megcsináltatni.)


Mivel a lakcímkártya "azonnal elkészül", így irány az első kisvárosi okmányiroda, ahol sorbanállás nélkül kb. öt perc alatt - az útleveledet bemutatva - megkapod a lakcímkártyádat. A személyid meg "majd érkezik". Mivel van útleveled, nincs szükséged ideiglenes személyi igazolványra sem.

2009. febr. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
90%
Vagy személyi + lakcímkártya, vagy útlevél (önmagában). Tökéletesen megfelel Olaszországba bármelyik. Én is megyek oda mostanában, és 2 éve is voltam.
2009. febr. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen MINDENKINEK a hasznos válaszokat.:)
2009. febr. 16. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!