Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Miket es hogyan kell elintezni...

Miket es hogyan kell elintezni vegleges kulfoldon torteno letelepedeshez?

Figyelt kérdés

Franciaorszagban dolgozom es ugy nez ki hogy meg jopar evig itt is maradok. Otthonrol szeretnem kihozni a csaladot ugy, hogy eladjuk az otthoni lakast es ok is itt fognak lakni velem.

Hany helyen es hogyan kell bejelenteni? Amit tudok: onkormanyzat biztos (lakcimkartya miatt), nyugdijfolyosito, TB, ezenkivul hova kell meg menni?


2011. júl. 6. 11:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Az én tanácsom, h ne égessetek fel mindent azonnal magatok mögött. Én is unión belül élek, de az állandó lakcímem még mindig magyar, amúgy meg idekint is be vagyok jelentve a lakhelyemen. TB-t ugyebár nem fizetek, nincs rászükségem, fizetem az ittenit. Ha hazamegyek, akkor meg kötök biztosítást. Én akkor rendezem el a maradék ügyemet, ha itt megkaptam az állampolgárságot, addig még Mo-hoz tartozom. Valaki egyszer itt írta egy ilyen kérdére, h ha kijelented magad a magyar lakcímedről, akkor a személyid is úszik. Nem tudom, h ez mennyire igaz, de nem akarom a bőrömön tapasztalni, amíg itt nincs hivatalos iratom.

Sztem a lakást eladhatjátok és bejelentkezhettek rokonhoz, akinek adtok vmennyi pénzt, ami fedezi a ti költségeiteket (pl. anyámhoz vok bejelentve és még most is fizeti a szemétszállítást az én nevemben).

2011. júl. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!