Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » 4 eltérő kérdés repülőn...

4 eltérő kérdés repülőn utazással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

1. FILA márkájú hátizsákom megfelel kézipoggyásznak?

2. Felvihetem kézipoggyászban a mobilomat a kamerámat illetve azoknak töltőjét vagy ezek a feladandóba menjenek?

3. Lyukas ill. frissen tömött foggal utazhatok repülőn? Nem fog megfájdulni vagy valami?

4. Anyu akar nekem pakolni néhány gyógyszert amire tény, hogy szükségem lehet ahogy magamat ismerem: deadalon, algoflex, nospa, és valami hasmenés ellen...ezeket hova tegyem ill. egyáltalán vihetek ennyi gyógyszert?


Bocsi ha hülye kérdések de életemben először utazok repülővel és parázok...:S

Előre is köszi a válaszokat! :)


2011. aug. 8. 21:39
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%

Ne parazz!

Tetszenni fog! es minden ok lesz, semmi bonyolult nincs a felszallas , csekkolas stb-nel!

1: 20x 25 cm lehet! Biztos , hogy jo lesz! a lenyeg , hogy ennek a mertenek megfelelo "rekeszbe" be ferhessen!

2: Sot ajanlott , hogy oda tedd az ehez hasonlo ertekesebb dolgokat, mert az biztos nem fog igy elveszni mert mindig veled lessz! Folyekony cuccott nem rekhatsz bele ( 100 ml de az is zart kulon zacsiba) parfumot sem!

3: Nem fog fajni a fogad! Ez akkor kovetkezne be ha gyakrabban utaznal pl napi szinten ! a fuled viszont fog !:) de kibirhato ! majd le szallasnal erzekeled! De van akki erre sem erzekeny!

4: orvossagott is pakolhatsz a nagyba pakold szerintem, de pl fejfajas ellen rakhatsz a kicsibe is, a lebyeg hogy ne egy kg legyen a kicsiba:)

Es nyugodttan rakhatsz egy szenyot , vagy harapni valot a gepre! Csak uditot nem lehet ezt majd az ellenorzo kapu utan veheted meg de sokkal dragabb, viszont igy lehet megoldani csak , illetve a gepen vehetsz!

Jo utat!

2011. aug. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
Elso vagyok! Bocsi elso kerdesedre a valsz 55x40x20 cm ez a merete a borondnek!!!!! A kezinek!!! :)
2011. aug. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
OFF: Bocsi, de megkérdezhetem, hogy hová mész? Milyen társasággal? Jó utat.
2011. aug. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, én is idén tavasszal repültem először, és egy fantasztikus élmény volt,bármikor mennék megint!

AZ első mindent jól leírt, a kézipoggyász nem márka, hanem méret függő,de ennek is nézz utána, mert eltérő lehet:

[link] -és ezért ugye nem kell külön fizetned a csomagért igen!

Mobilt, kamerát felvihetsz,de "elvileg" ki kell kapcsolni!

Fogaddal nem hiszem, hogy gond lesz,nekem a fülem sem fájt!

Ha tudsz ülj ablak mellé, onnan a legszebb a kilátás-ugyan csak a felhőket láttam, de én a két óra alatt szinte le sem vettem a szemem az ablakról.

Jó utat!

2011. aug. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!! A kérdezőnek: New Yorkba utazom az osztályommal 1hét múlva...:D
2011. aug. 8. 22:36
 6/19 anonim ***** válasza:
A foggal akkor lehet gond ha gyulladt, gennyes.
2011. aug. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Elozoek mindent leirtak, meg kis aprosag...

88%: en azt tanacsolom a kerdezonek hogy a foloyoso mellett uljon le, egy ulessel az ablak mellett se marad le semmirol, plane az ocean folott a nagy keksegrol.... Megpedig azert mert New Yorkig gondolom fogsz mennu wc-re vagy csak setalgatni es ugy nem kell allandoan kikeredzgetned es nincs a riziko hogy benn maradsz mert a melletted levo elalszik... Lehet furan hangzik de roppant kellemetlen tud lenni... :DD

2011. aug. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

1. Valószínűleg jó lesz, a kézipoggyásznak általában jók a hátizsákok, bár nem kell nagyon megtömni, mert ha nagyobb lesz mint 20 centi és kukacoskodós ügyintézőt fogsz ki, az gond. A súlyára is figyelj, nálam megmérték mindkét alkalommal a múltkor (nem fapados).

2. Olvasd el a légitársaságok honlapját, ezeken világosan elmondják, hogy elektronikus kütyüket csak is kézipoggyászba szabad pakolni, ha eltűnik a feladandóból, azért nem vállalnak felelősséget. Továbbá értéket, ékszert, papírokat, pénzt sem szabad feladandóba tenni, az ilyenek legyenek nálad!!!

3. Utazni utazhatsz, ha nem gyökérkezelés alatt állsz, gondolom nem lesz gond. Ilyenkor okozhat némi fájdalmat a nyomáskülönbség.

4. Gyógyszert természetesen vigyél is magaddal. Én is hoztam magammal ki külföldre egy jó nagy szatyorral. Ez több okból is jó. Ha valami baj van nem kell nyomoznod, hogy kint melyik gyógyszer a legjobb erre a gondra, illetve nem kell venned, beveheted a jól megszokott gyógyszereket... Fájdalom és lázcsillapító legyen nálad, hasmenésre, hányásra való gyógyszer, én felfázásra is viszek magammal mindig gyógyteát, hasgörcsökre, stb stb.

2011. aug. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

OFF

Kedves: 08-09 10:11


Bocsi, de a "kukacoskodós ügyintézőt" kikérem magunknak!


1. Senki nem kukacoskodik, a munkánkat végezzük, a szabály az szabály, nem véletlen van, a biztonsági intézkedések fontosságáról nem is beszélve!


2. Nem ügyintéző, hanem utasbiztonsági ellenőr.


ON:

A poggyász mérete valóban hivatalosan a fentebb említett érték, ami egy laptoptáska mérete, azonban mindent átengedünk, ami a gépen átmegy. Tehát beteszed a kosárba - ha abba belefér OK, de még a röntgen kapuján is átkell mennie. Ennyi.


10x 100 ml folyadék vihető fel, értelemszerűen a megadott mértékben egyesével, visszazárható átlátszó műanyag zacsiban.


Mobil, töltő, kamera, stb - mehet, ha azt hiszed, hogy a töltő dugója szúróeszköz, tévedsz, minden aminek az éle 6cm-nél rövidebb, feljöhet, beleértve a KÉST is!(villa is vihető)


Van aki panaszkodott fogfájásra, de az inkabb gyulladásos állapot esetén tud előfordulni, nem jellemző. Egy lukas fog nem oszt nem szoroz, napi szinten sem. A füle se mindenkinek fáj, nyelni kell, hogy a fülkürt megnyíljon - és kiegyenlítődjön a külső-belső nyomás, ezért rágóznak/cukroznak sokat, vagy ásítanak direkt. De meg lehet szokni.


Gyógyszer szintén mehet, amennyiben nem folyadék, de ezt már fentebb leírtam.


Jó utat! Have a nice flight!

2011. aug. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, igen van súlykorlát, de ez változó: 5-10kg, pl ha a hivatalos 8, akkor még 10ig engedünk fel, de ebben benne van a kabát, csizma, stb, zsebeid tartalma...


Megint OFF:

10:11 - még egy kérés, mi lenne, ha a "DISZKONT" szót használnád?

2011. aug. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!